Aktualizacja: 11.05.2025 12:11 Publikacja: 01.07.2020 08:00
Michał Sufin. Fot./materiały prasowe
Foto: Michał Sufin. Fot./materiały prasowe
Spektakle odwołano, a barmani i artyści zostali osieroceni zawodowo. Perspektywa nie była wesoła: brak płynności finansowej, widmo nieuchronnego bankructwa, no i kreatywna bezczynność. Zamiast załamywać ręce, postanowiliśmy wyjść do widzów z pozytywnym projektem – streamową telewizją nadawaną z pustego lokalu i z mieszkań komików, by zawalczyć o uwagę publiczności najtrudniejszej, bo internetowej, siedzącej o jedno kliknięcie od wyjścia.
Zebraliśmy się w sobie, wygrzebaliśmy router i kable od kamery, a z zaplecza wyciągnęliśmy te elementy scenografii, które nie przyoblekły się jeszcze w pajęczynę marazmu. No tak, tylko skąd wziąć środki, aby zrobić tę naszą TV przynajmniej nieźle? Poszliśmy po prośbie. Na portalu zrzutka.pl zainicjowaliśmy akcję „Wesprzyj Klub Komediowy TV”, świadomi, że być może to łabędzi śpiew łapiących się brzytwy komediantów. Liczba osób gotowych dać nam finansowy bodziec szczerze nas zaskoczyła. Ponad połowę potrzebnej kwoty zebraliśmy w kilka dni od rozpoczęcia zbiórki! Finalnie uzbieraliśmy 32 100 zł, czyli o 28 proc. więcej niż prosiliśmy. Udało się opłacić dodatkową kamerę, blendę i mikroporty i wyprodukować sześć odcinków klubowej telewizji, emitowanych na żywo, co sobotę, na kanale YouTube. Materiały są dostępne na stronie klubkomediowy.tv.Trzeba zaznaczyć, że przetrwaliśmy stan pandemii także dzięki miastu, które tymczasowo obniżyło nam czynsz i przedłużyło umowę najmu o kolejne pięć lat.
W 2025 r. żadna gwiazda nie wyprzeda biletów na trzy stadiony jak Swift, ale zagra u nas m.in. długo oczekiwane...
Muzea i galerie sztuki, choć skupiają się na prezentowaniu ekspozycji, to organizują koncerty, festiwale, zajęci...
Warszawa zwiększy wydatki na kulturę i zabytki o 11 proc., zaś Toruń o ponad 33 proc. Kraków utrzyma je na dotyc...
Luty na najważniejszych polskich scenach będzie obfitował w premiery, m.in. „Wiśniowego sadu”, „Ulissesa”, „Stra...
Polscy artyści nie ograniczają się już do klubów i większych sal – koncertują w halach i na stadionach. Tak będz...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas