Aktualizacja: 24.11.2024 19:18 Publikacja: 13.04.2023 13:33
Foto: Adobe Stock
Pora roku i dodatnie temperatury powietrza przez całą dobę, umożliwiają sprzątanie z użyciem wody. Do katalogu prac porządkowych wracają te zawieszone na czas zimy, kiedy to ze względu na niskie temperatury powietrza, nie używa się wody. Od wiosny do jesieni Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) regularnie będzie mył ulice, torowiska, chodniki, przystanki, wiaty, kosze i przejścia podziemne.
Na efekt czystego miasta składa się szereg detalicznych i systematycznie prowadzonych prac porządkowych. W naszej pracy chodzi nie tylko o walory estetyczne przestrzeni publicznej, ale także o codzienny komfort życia mieszkańców stolicy. Wiemy, że dla warszawianek i warszawiaków czystość jest ważna i że doceniają prace służb oczyszczania – mówi Tadeusz Jaszczołt, dyrektor Zarządu Oczyszczania Miasta.
Trwa realizacja największej inwestycji w obszarze zdrowia w historii samorządu województwa. Na placu budowy wmurowano kamień węgielny. Nowy szpital przyjmie pierwszych pacjentów w 2028 roku.
Ponad 12 milionów dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymała gmina Kraków na poszukiwania wód geotermalnych. Pieniądze te sfinansują odwiert badawczy w Przylasku Rusieckim. Miasto nie przystąpi do prac od razu, ale krakowianie już marzą o ogrzewaniu mieszkań wodą geotermalną i kąpielach w gorących źródłach...
Komunalna spółka Wrocławskie Mieszkania planuje remont 11 podwórek w różnych częściach miasta, w tym na Karłowicach i Kleczkowie. Powstaną nowe place zabaw i boiska, będzie bardziej zielono. Miasto wyda na ten cel blisko 50 mln zł.
Zadaszony parkiet w Parku Szymańskiego na warszawskiej Woli. W najbliższą sobotę – kolejna edycja dzielnicowej potańcówki. Podobne imprezy organizowane są nie tylko w Warszawie, ale też w innych miastach, a także na wsiach.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Po raz pierwszy w okresie wakacyjnym miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli skorzystać ze ślizgawek na Lodowisku Chwiałka w Poznaniu. Poślizgać się można też w Sosnowcu – na Stadionie Zimowym Zagłębiowskiego Parku Sportowego ArcelorMittal.
Na ulicy Inżynierskiej na warszawskiej Pradze podczas policyjnej interwencji funkcjonariusz postrzelił kolegę. Ranny policjant zmarł.
Ekspercka komisja opiniuje planowane zakupy zabytkowych obiektów do muzeów, które podlegają Ministerstwu Kultury. Dotychczas pozwoliła na zakup 41 obiektów, ale nie bezwarunkowo.
Ośrodek Karta, który powstał w czasach PRL, apeluje o kupowanie swoich wydawnictw. To może pomóc przetrwać tej zasłużonej dla Polski instytucji.
Aktywiści klimatyczni z ruchu Ostatnie Pokolenie zapowiadają protesty, które mogą utrudnić poruszanie się po Warszawie. Działacze sprzeciwiają się w ten sposób polityce rządu Donalda Tuska, który – jak zaznaczają – "po roku rządów wciąż napędza kryzys klimatyczny".
Pion śledczy IPN w Warszawie zakończył śledztwo w sprawie zbrodni popełnionych przez Niemców na obywatelach polskich w obozie koncentracyjnym Dachau. Umorzył je, bo prawdopodobnie sprawcy nie żyją. Ale nie ma takiej pewności.
Wierzytelność na kwotę 180 tys. zł ma być powodem do ogłoszenia upadłości Mennica Legacy Tower, rentownego wieżowca wartego miliony złotych. Jeśli tak się stanie, szanse na odzyskanie pieniędzy przez obligatariuszy będą praktycznie żadne.
20 listopada rozpoczyna się XIX Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, zainspirowany kultowym serialem „Czterdziestolatek” z lat 70.
Wydawałoby się, że wybuch wojny w Ukrainie przyspieszy procesy związane z poprawą bezpieczeństwa Polaków. To okazało się złudne. Straciliśmy mnóstwo czasu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas