Warszawiacy zyskali kolejne dwa miejsca, w których mogą zostawić m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, stare opony, meble czy tekstylia.

Nowe PSZOK-i znajdują się przy ul. Tatarskiej 2/4 na Woli oraz przy ul. Kampinoskiej 1 na Bielanach, na terenie baz MPO. Oba punkty są otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 - 19:00 oraz w soboty w godz. 09:00 - 17:00. Za prowadzenie obu punktów odpowiadać będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

W PSZOK-ach mieszkańcy mogą bezpiecznie i bezpłatnie pozbyć się problemowych odpadów. W szczególności tych, których nie można wyrzucać do żadnego z pojemników ustawionych w altanie. W nowych lokalizacjach zapewniono również miejsce na organizację wydarzeń promujących postawy ekologiczne. Podczas specjalnych akcji organizowanych w PSZOK-ach mieszkańcy poznają m.in. zasady właściwego postępowania z odpadami.

- Zwiększamy liczbę PSZOK-ów w Warszawie. Zagęszczamy ich sieć, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do rozwiązań, dzięki którym mogą pozbyć się odpadów we właściwy sposób. Duże udogodnienie stanowi PSZOK na Woli, blisko centrum miasta, w którym odbędzie się kolejna akcja „Ekopoukładani”. Podczas tego edukacyjnego wydarzenia mieszkańcy otrzymają sadzonki za elektroodpady – mówi Agnieszka Jakubowska, dyrektor Biura Gospodarki Odpadami.

Poza punktami przy ul. Tatarskiej i Kampinoskiej warszawiacy mają do dyspozycji jeszcze dwa inne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – przy ul. Zawodzie 1 w Wilanowie oraz przy ul. Płytowej 1 na Białołęce.