Kluby wpadły w kwarantanne

Michał Sufin. Fot./materiały prasowe
Michał Sufin. Fot./materiały prasowe

Podobnie jak wszystkie kluby i teatry, a już na pewno jak wszystkie kluboteatry, Klub Komediowy „wpadł w kwarantannę”.

Spektakle odwołano, a barmani i artyści zostali osieroceni zawodowo. Perspektywa nie była wesoła: brak płynności finansowej, widmo nieuchronnego bankructwa, no i kreatywna bezczynność. Zamiast załamywać ręce, postanowiliśmy wyjść do widzów z pozytywnym projektem – streamową telewizją nadawaną z pustego lokalu i z mieszkań komików, by zawalczyć o uwagę publiczności najtrudniejszej, bo internetowej, siedzącej o jedno kliknięcie od wyjścia.

Zebraliśmy się w sobie, wygrzebaliśmy router i kable od kamery, a z zaplecza wyciągnęliśmy te elementy scenografii, które nie przyoblekły się jeszcze w pajęczynę marazmu. No tak, tylko skąd wziąć środki, aby zrobić tę naszą TV przynajmniej nieźle? Poszliśmy po prośbie. Na portalu zrzutka.pl zainicjowaliśmy akcję „Wesprzyj Klub Komediowy TV”, świadomi, że być może to łabędzi śpiew łapiących się brzytwy komediantów. Liczba osób gotowych dać nam finansowy bodziec szczerze nas zaskoczyła. Ponad połowę potrzebnej kwoty zebraliśmy w kilka dni od rozpoczęcia zbiórki! Finalnie uzbieraliśmy 32 100 zł, czyli o 28 proc. więcej niż prosiliśmy. Udało się opłacić dodatkową kamerę, blendę i mikroporty i wyprodukować sześć odcinków klubowej telewizji, emitowanych na żywo, co sobotę, na kanale YouTube. Materiały są dostępne na stronie klubkomediowy.tv.Trzeba zaznaczyć, że przetrwaliśmy stan pandemii także dzięki miastu, które tymczasowo obniżyło nam czynsz i przedłużyło umowę najmu o kolejne pięć lat.

Karolina Norkiewicz. Fot./materiały prasowe

Obecnie wróciliśmy na deski przy placu Zbawiciela w Warszawie. Scena przy Nowowiejskiej będzie czynna do połowy lipca, a sezon zamykamy premierą spektaklu „Bój to nasz przedostatni”. Spokojnie, nie robimy sobie wakacyjnej przerwy. Otwieramy nowy lokal Rakieta Klub. Ten kulturalno-imprezowy kosmodrom znajduje się przy Nowym Świecie, na tyłach Centrum Bankowo-Finansowego przy rondzie de Gaulle’a. Od połowy lipca za pomocą komedii, muzyki, tańca i koktajli – można będzie w Rakiecie wprawiać się w stan nieważkości, dodając sobie kurażu niczym Gagarin przed startem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej PAN w Powsinie

Piękno całego roślinnego świata

Niezwykłe bogactwo gatunków i odmian roślin, w szczególności w okresie kwitnienia – spotkamy w ...

Kwadratowy stół dla oświaty

Powrót organizacji sieci szkół do samorządów i określenie standardów edukacyjnych – tego m.in. oczekują ...

Świetlna rewolucja. Koronawirus wyłącza niektóre latarnie

Część samorządów ze względu na oszczędności budżetowe wygasza na noc latarnie. Inne się nad ...

Część regionów „rozmrożona” wcześniej? Samorządowcom się to nie podoba

Pomysł regionalnego zróżnicowania w tempie znoszenia restrykcji nie bardzo podoba się lokalnym włodarzom. Bo ...

Partnerstwa publiczno-prywatne – szansa na szybki rozwój miast

Prywatne przedsiębiorstwa zaawansowane technologicznie na co dzień zajmują się innowacyjnymi rozwiązaniami dla konsumentów i ...

Naszym celem jest utrzymanie poziomu inwestycji

Pandemia wymusiła na nas wiele zmian i wiele nas nauczyła. Przyśpieszyła też zmianę zachowań ...