19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 07:47 Publikacja: 08.02.2020 18:01
Port lotniczy Rzeszów–Jasionka obsłużył w 2019 roku ponad 772 tysiące pasażerów
Foto: FB Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka
– Łącznie podróżni planujący skorzystać latem z podrzeszowskiego lotniska mają do wyboru 10 wakacyjnych destynacji w sześciu krajach – mówi Marcin Kołacz z biura prasowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Od końca kwietnia do końca września samoloty z Rzeszowa będą latać do Gdańska, a od 30 maja do 19 września do chorwackiego Zadaru. Rejs potrwa dwie godziny.
W ub. roku ten port lotniczy obsłużył ponad 772 tysiące pasażerów i powtórzył rekordowy wynik osiągnięty w 2018 roku. Pomogło w tym m.in. zwiększenie przez Lufthansę liczby rejsów do Monachium do 14 tygodniowo. To przełożyło się na ponad 60-procentowe zwiększenie ruchu na tym kierunku. Z lotów do stolicy Bawarii w ubiegłym roku skorzystało ponad 73 tys. pasażerów.
Jesteśmy otwarci do rozmów z potencjalnymi inwestorami. Nawet jeśli nie na centrum operacyjne Elona Muska, to na każdy rodzaj działalności ten obiekt się świetnie nadaje - mówi nam Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. Wysłał on ofertę sprzedaży zabytkowego zamku twórcy Tesli. Samorząd nie ma pieniędzy, by utrzymać obiekt w należytym stanie.
Mieszkańcy narzekają na huk i urazy przez nie spowodowane, ekolodzy mówią o toksycznych substancjach w nich zawartych, a organizacje walczące o prawa zwierząt powtarzają, że fajerwerki narażają je na strach i cierpienie.
O gospodarce nocy, cywilizowaniu turystów i problemach nocnego życia rozmawiamy z Jackiem Jordanem, nocnym burmistrzem Krakowa.
Żywe choinki cięte można oddać do bioodpadów, a tym z korzeniami - dać nowe życie: zasadzić na wiosnę we własnym ogródku lub oddać do lasu.
Wybory samorządowe wiosną 2024 roku ustawiły „stan gry” w samorządach. Najbliższe 12 miesięcy pod względem wyborczym na pewno będzie spokojniejsze. Ale to nie znaczy, że całkiem spokojne.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
Małe firmy działające równocześnie w Polsce i w innych krajach UE mogą już zgłaszać się do procedury zwolnienia z VAT za granicą. To korzystne rozwiązanie zwłaszcza dla firm z pogranicza zachodniego i południowego.
Porozumienie zawarte przez spółkę z osobami prowadzącymi działalność nierejestrowaną wywołuje obowiązek ubezpieczeniowy.
Jest środa, 15 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o negocjacjach Polski w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, kontrowersjach wokół Cinkciarza, najnowocześniejszych chipach niedostępnych dla Polski oraz europejskich stoczniach zarabiających na rosyjskich tankowcach.
Egzaminy ósmoklasisty w 2025 roku odbędą się między 13 a 15 maja. Jednym z obowiązkowych przedmiotów jest język polski. Jakie lektury muszą znać uczniowie?
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
Kolejne zwycięstwo Magdaleny Fręch w Australian Open. Polka pokonała Annę Blinkową i w trzeciej rundzie zagra z kolejną Rosjanką, ale znacznie bardziej wymagającą - Mirrą Andriejewą.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas