Rekrutacja do takich formacji trwa także w innych dużych miastach. - Nowo zatrudniona osoba na stanowisku strażnika miejskiego-aplikanta może liczyć na wynagrodzenie brutto miesięcznie od 4 810 zł. Wynagrodzenie może wzrosnąć o dodatek za wieloletnią pracę wynoszący od 5 do 20 procent – zachęca Monika Domachowska ze Straży Miejskiej w Gdańsku.
Praca w Straży Miejskiej to służba dla mieszkańców
Wrocławska Straż Miejska ogłosiła nabór na 20 nowych członków tej służby. To praca dla kogoś, dla kogo ważna jest społeczność lokalna.
- Jesteśmy jej członkami i staramy się wczuwać w jej potrzeby. Poza tym, w naszych szeregach można realizować się w wielu dziedzinach m.in. w prewencji, ochronie środowiska, w patrolowaniu miasta konno i na rowerach, a nawet w pilotowaniu dronów. Nasi pracownicy mają też szansę na dokształcanie się, a to z pewnością ma znaczenie przy wyborze pracodawcy – mówi Waldemar Forysiak, zastępca komendanta straży miejskiej we Wrocławiu.
Czytaj więcej
Po tym, jak w nocy z 19 na 20 sierpnia nad Warszawą przeszła nawałnica, strażacy musieli interweniować kilkaset razy. W związku z nocnymi ulewami policja ogłosiła alarm dla policjantów garnizonu stołecznego. Wiele piwnic i garaży podziemnych zostało zalanych, całkowicie nieprzejezdne są także niektóre trasy. Ze względu na napór wody zniszczeniu uległ również dach centrum handlowego Sadyba Best Mall.
Kandydaci na wrocławskich strażników miejskich muszą posiadać polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie, ukończone 21 lat, korzystać z pełni praw publicznych, mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz cieszyć się nienaganną opinią i niekaralnością. Warunkiem niezbędnym jest także dobry stan zdrowia.