Aktualizacja: 03.12.2024 03:26 Publikacja: 14.04.2024 21:26
Łukasz Gibała (z prawej) i Aleksander Miszalski: ich starcie w Krakowie jest największą niespodzianką tych wyborów
Foto: PAP/Art Service
Każda kampania wyborcza – nawet tak krótka, jak ta przed wyborami samorządowymi 7 kwietnia – niesie ze sobą niespodzianki. Nie inaczej było i tym razem.
W Krakowie, we Wrocławiu, w Gdyni, ale i w innych miastach wyniki wyborów okazały się zaskakujące. Również na poziomie ogólnokrajowym – wbrew niektórym zapowiedziom i oczekiwaniom, zwłaszcza Koalicji Obywatelskiej – PiS obroniło swój stan posiadania w kluczowych dla siebie sejmikach, jak w województwie małopolskim. Teraz zaczynają się finałowe etapy kampanii wyborczych w miastach. Jak podała PKW, 7 kwietnia wybrano 1728 wójtów, burmistrzów i prezydentów. PKW poinformowała też, że II tury wyborów będą konieczne w 748 miastach i gminach w Polsce. Ale tylko kilka z nich przyciąga uwagę mediów ogólnokrajowych.
Od kilku do kilkunastu pełnomocników prezydentów funkcjonuje w urzędach największych polskich miast. Niektórzy pracują społecznie, inni są opłacani, jak pozostali urzędnicy.
W tym roku już po raz 82. odbędzie się Konkurs Szopek Krakowskich. Zapisy do tegorocznej edycji konkursu trwają do 3 grudnia.
Świąteczne jarmarki w wielu miastach już działają, teraz czas na iluminacje. Pierwsze rozbłysną już w ten weekend.
Nie trzeba wyjeżdżać za granicę żeby poczuć przysłowiową magię świąt i kupić świąteczne prezenty. Nasze krajowe świąteczne jarmarki są coraz bardziej doceniane przez zagraniczne media i portale.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Za najlepsze osiągnięcia miast i ich włodarzy w mediach społecznościowych rozdano nagrody Związku Miast Polskich i Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych podczas gali III Samorządowego Kongresu Internetu i Mediów Społecznościowych Local-Some.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Czy wiesz, że w Warszawie kryje się miejsce, gdzie dawne technologie gazowe stają się źródłem prawdziwej fascynacji? Planujesz weekend w stolicy i poszukujesz niebanalnych atrakcji, które łączą edukację z przyjemnością? Odkryj niezwykłe oblicze historii w sercu warszawskiej Woli – odwiedź Muzeum Gazowni Warszawskiej. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka się z nowoczesnością, oferując niezapomniane doświadczenia zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla miłośników historii oraz techniki.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy, w czasie ataku dronów na Ukrainę, w Tarnopolu w budynek mieszkalny uderzył dron, w wyniku czego budynek stanął w płomieniach.
Aktywiści ekologiczni wydali oświadczenie, w którym odpowiedzieli na słowa premiera Donalda Tuska. Szef rząd poinformował, że wezwał służby do zdecydowanego reagowania na akcje polegające na blokowaniu dróg.
Prezydent elekt Donald Trump powiedział, że na Bliski Wschód „przeżyje piekło”, jeśli zakładnicy przetrzymywani przez Hamas w Strefie Gazy nie zostaną uwolnieni przed jego inauguracją zaplanowaną na 20 stycznia 2025 roku.
Od 1 grudnia w Chinach obowiązuje rozszerzona lista towarów podwójnego zastosowania podlegających kontroli eksportu. Trudne stało się też sprowadzanie towarów do Rosji przez państwa trzecie: chińskie kontrole eksportu obejmują wszystkie dostawy za granicę.
Od kilku do kilkunastu pełnomocników prezydentów funkcjonuje w urzędach największych polskich miast. Niektórzy pracują społecznie, inni są opłacani, jak pozostali urzędnicy.
Przewodniczący Solidarności Piotr Duda wycofał zgodę na wynajęcie historycznej Sali BHP w Gdańsku marszałkowi Sejmu Szymonowi Hołowni. Lider Polski 2050 chciał 7 grudnia zainaugurować w Sali BHP swoją prekampanię wyborczą.
System deszyfrujący komunikatory działał legalnie, nie potrzebował akredytacji ABW, a Izrael jest państwem nam przyjaznym – tak były szef ABW bronił legalności Pegasusa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas