Aktualizacja: 21.11.2024 10:43 Publikacja: 29.09.2021 17:28
Energylandia trafiła do grona najczęściej poszukiwanych atrakcji w całej Europie
Foto: Adobestock
Internetowy gigant przedstawił listę tego, czego w ostatnim czasie lokalni turyści, ale i ci odwiedzający nasz kraj, szukali nad Wisłą. Bezkonkurencyjna okazała Energylandia w Zatorze. Park pełen kolejek górskich nie tylko zdominował wyszukiwania w Polsce, ale trafił do ścisłego grona najczęściej poszukiwanych atrakcji w całej Europie. Google umieścił Energylandię na 8. miejscu w TOP 10, obok tak znanych zabytków, jak barcelońska Sagrada Familia, czy Wieża Eiffla. Co więcej, rodzima atrakcja wyprzedziła tak popularne miejsca, jak mediolańska katedra Duomo i stadion FC Barcelona – Camp Nou.
Gimnazjów nie przywrócimy. Ale obecny system małych szkół odpowiada potrzebom rodziców, a nie potrzebom uczniów.
Zarządzanie finansami, emisja obligacji, wsparcie transformacji energetycznej – jest wiele pól współpracy, na których bank może pomóc samorządom w sprostaniu wyzwaniom współczesności.
Zrównoważony rozwój, transformacja energetyczna, Europejski Zielony Ład to najbardziej gorące tematy ostatniego okresu.
Najpiękniejsze zamki i pałace, fascynujących plenery i historyczne wnętrza na malowniczych zdjęciach. Ukazał się właśnie album-przewodnik, zachęcający gości do odwiedzenia i poznania regionu.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Msze święte, ale też wystawy, koncerty, biegi czy parady uliczne - zaplanowano w całym kraju w poniedziałek 11 listopada. Polska świętuje 106. rocznicę odzyskania niepodległości.
W przyszłym roku w parku rozrywki Energylandia otworzy się nowa strefa noclegowa - kemping o tematyce cyrkowej.
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powiększyć o kolejny obiekt, zlokalizowany w Łutynówku na Mazurach. Co będzie oferował? Kiedy powstanie? Z jaką konkurencją będzie musiał się liczyć? Oto nasz przewodnik po polskich parkach rozrywki.
To absurdalne, że urlop nad polskim morzem jest tak drogi. Ale pomstowanie na chciwość lokalsów nic nie da. Oni chcą zarobić, a ich opcje są ograniczone. Podobnie marudzenie mieszkańców na skąpych turystów niczego nie załatwi. Problem stanowią władze lokalne i centralne, które oparły wszystko na turystyce.
Najpopularniejsze są koncerty muzyczne. Ale wakacyjna oferta w miastach przybiera najróżniejsze formy: wspólne oglądanie przedstawień dla dzieci na pufach i kocach rozłożonych na trawie, czy jak przed wiekami: pokazy akrobatów i artystów cyrkowych.
Turystyka wpływa na rozwój regionów i miast, ale też może obniżyć ich potencjał rozwojowy, a nawet doprowadzić do degradacji. Ma swoje jasne, ale też ciemne strony.
Krasnale, smoki, gryfusy, czy heweliony - małe, ale i całkiem spore figurki można spotkać w różnych polskich miastach. Są ich symbolami.
Na urlop Polacy poświęcą średnio dwa tygodnie, tyle co przed rokiem. Ale muszą wydać dużo więcej.
Polskie wakacje nie odbiegają aż tak mocno od tego jak letnie urlopy spędzają mieszkańcy innych krajów Europy. Mamy podobne upodobania. Nasze wakacje trwają mniej więcej tyle samo. Różnice wynikają najpewniej z zasobności portfeli. Swoje robi pogoda.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas