Internetowy gigant przedstawił listę tego, czego w ostatnim czasie lokalni turyści, ale i ci odwiedzający nasz kraj, szukali nad Wisłą. Bezkonkurencyjna okazała Energylandia w Zatorze. Park pełen kolejek górskich nie tylko zdominował wyszukiwania w Polsce, ale trafił do ścisłego grona najczęściej poszukiwanych atrakcji w całej Europie. Google umieścił Energylandię na 8. miejscu w TOP 10, obok tak znanych zabytków, jak barcelońska Sagrada Familia, czy Wieża Eiffla. Co więcej, rodzima atrakcja wyprzedziła tak popularne miejsca, jak mediolańska katedra Duomo i stadion FC Barcelona – Camp Nou.

Czytaj więcej

Dla turystów i do życia

Na rodzimym podwórku na drugim miejscu znalazło się wrocławskie ZOO. Ten najstarszy park zwierząt w naszym kraju wyprzedził Łazienki Królewskie, jeden z obowiązkowych punktów wypraw osób odwiedzających Warszawę.

Atrakcje znajdujące się odpowiednio w Małopolsce, na Dolnym Śląsku i Mazowszu nie są oczywiście jedynymi, ale ewidentnie zdominowały TOP 10 najczęściej wyszukiwanych w mapach Google ciekawych lokalizacji w naszym kraju. Na kolejnych miejscach znalazły się: oświęcimskie Muzeum Auschwitz-Birkenau, rynek we Wrocławiu, zamek Książ, czy stołeczny Pałac Kultury i Nauki. Na 9. pozycji uplasował się Zamek Królewski na Wawelu.

W elitarnym gronie największych atrakcji wyszukiwanych w sieci znaleźli się tylko dwaj reprezentanci województw innych niż trzy wymienione wyżej – łódzka Manufaktura (woj. Łódzkie) oraz sopockie molo (woj. pomorskie).