Warszawa chce przyspieszyć szczepienia. Do 80 tys. tygodniowo

Trzynaście masowych punktów szczepień przeciwko Covid-19 powstanie w stolicy. Dzięki temu w sumie w Warszawie tygodniowo ma być szczepionych aż 80 tys. osób.

Publikacja: 07.04.2021 19:11

Największy punkt szczepień masowych powstanie na stadionie warszawskiej Legii

Największy punkt szczepień masowych powstanie na stadionie warszawskiej Legii

Foto: fot. adobestock / Artur Bogacki

Największy punkt szczepień masowych powstanie na stadionie warszawskiej Legii. – W zeszłym tygodniu mogliśmy na własne oczy zobaczyć, jak działa rządowy program szczepień. Po tym jak miliony Polaków ucieszyło się, że program przyspieszył, okazało się, że to błąd systemu. Zależy nam, aby przyspieszyć szczepienia i pomóc mieszkańcom – tłumaczy Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

CZYTAJ TAKŻE: Szkoły, hale, stadiony: znamy nowe punkty masowych szczepień

Władze stolicy chcą jak najszybciej ruszyć z programem „Warszawa szczepi”. Ten program ma wystartować od 19 kwietnia. W Warszawie powstanie 13 punktów szczepień masowych.

Będą one działały na terenie: Białołęki, Targówka, Woli, Żoliborza, Ursynowa, Mokotowa, Wilanowa, Wawra, Śródmieścia i Pragi-Północ oraz na trzech stacjach metra.

– Musimy przygotować te miejsca, wyposażyć je w niezbędny sprzęt, ale przede wszystkim potrzebny jest nam personel medyczny do pracy. Mamy na to bardzo mało czasu, ponieważ zgodnie z zapowiedziami rządu już 12 kwietnia będzie można się zapisać na szczepienie do nowo utworzonych punktów – opowiada Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

CZYTAJ TAKŻE: Przed wakacjami Kraków zaszczepi wszystkich chętnych?

– Szacujemy, że po osiągnięciu pełnej operacyjności miejskich punktów szczepień dotychczas już działających 59 punktów populacyjnych oraz nowo tworzonych 13 punktów szczepień masowych Warszawa będzie szczepić ponad 80 tysięcy mieszkańców tygodniowo – mówi Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego ratusza.

Władze Warszawy zapowiadają uruchomienie specjalnej linii autobusowej, która będzie kursowała między stacją metra Centrum Nauki Kopernik, a stadionem Legii Warszawa, gdzie powstanie największy miejski punkt szczepień masowych. Tam dziennie ma być szczepionych kilka tysięcy osób.

– Jesteśmy gotowi do uruchomienia specjalnej linii autobusowej nr 901, która z Dworca Centralnego zapewni dojazd na szczepienia na stadion Legii Warszawa. Przebieg planowanej linii i przystanków pozwolą obsłużyć pasażerów zarówno z rejonu Dworca Centralnego oraz 1 i 2 linii metra – zapowiada Karolina Gałecka.

Z regionów
Polskie samorządy wyznaczają europejskie standardy w mediach społecznościowych
Materiał Promocyjny
Budowa farm wiatrowych i fotowoltaicznych
Z regionów
Nowy Cud Polski – bydgoska Wyspa Młyńska
Z regionów
Miasta stroją się na święta. Iluminacje na ulicach
Z regionów
Kraków: Prezydent Majchrowski podjął decyzję ws. przyszłorocznych wyborów
Materiał Promocyjny
ORLEN Paczka ma 4000 automatów paczkowych i rośnie w imponującym tempie
Z regionów
Samorządy: Krajobraz powyborczy zmienia się w przedwyborczy
Materiał Promocyjny
Zaskoczenie nowymi usługami Orange