Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 25.03.2025 12:56 Publikacja: 19.11.2020 20:25
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podaje, że miasto będzie zmuszone zrezygnować z modernizacji wielu ulic i torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Foto: Fot. Pixabay
Stowarzyszenie „Tak! Samorządy dla Polski”, w którym także on działa – domaga się przerwania przez parlament procesu legislacyjnego ustawy dotyczącej zryczałtowanego podatku PIT i podjęcia przez premiera Morawieckiego inicjatywy ustawodawczej zwiększającej udział samorządów w podatku od osób fizycznych.
Nie będzie referendum w sprawie odwołania ze stanowiska Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia. Pomysłodawcom akcji referendalnej z SOS Wrocław nie udało się zebrać wymaganej liczby podpisów. Tymczasem w Zabrzu mieszkańcy pójdą do urn 11 maja, by zdecydować, czy chcą pozostawić na stanowisku prezydent oraz Radę Miasta.
Biogazownie, czyli instalacje, w których odbywa się proces fermentacji substancji organicznych, prowadzący do powstania biogazu, powinny znaleźć się niemal w każdej polskiej gminie. Zapewniają czystą, ekologiczną i dostępną niezależnie od warunków pogodowych energię dla lokalnej społeczności, zmniejszają ilość składowanych odpadów, produkują nawozy organiczne, ograniczają emisje gazów cieplarnianych do atmosfery, przyczyniają się do tworzenia nowych miejsc pracy, a także stanowią dodatkowe źródło przychodów dla gminy. A to tylko część korzyści, jakie biogazownie przynoszą gminom i ich mieszkańcom. Niezbędna jest jednak informacja, dialog i edukacja oraz współpraca inwestorów, samorządu i wszystkich zainteresowanych stron, aby rozwiewać obawy i mity związane z budową i eksploatacją biogazowni w Polsce bo korzyści dla lokalnej społeczności mogą być znaczne.
Porzucone zwierzęta domowe, ale też latający czy pełzający nieproszeni goście. Ekopatrole straży miejskiej interweniują tam, gdzie potrzebna jest im pomoc. Taki wydział powstaje właśnie w kolejnym mieście – Olsztynie.
Białystok jest rekordzistą, jeśli chodzi o tempo dostaw posiłków z restauracji. Średnio to nieco ponad 35 minut.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Potencjał energetyki wiatrowej na Pomorzu Zachodnim to główny temat zbliżającego się Forum Ekologicznego, które odbędzie się pierwszego dnia wiosny (21.03.2025 r.) w Szczecinie.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Czy nowoczesne biuro może być jednocześnie otwarte i sprzyjać skupieniu? Jak zarządzać prywatnością w przestrzeniach pełnych przeszkleń, nie rezygnując z designu? SONTE znalazło na to sposób. Inteligentna folia na szyby pozwala jednym kliknięciem dostosować przestrzeń do aktualnych potrzeb. O tym, jak technologia zmienia współczesne wnętrza, mówią Paweł Król, prezes SONTE i Patryk Wakuła, dyrektor sprzedaży.
Region może przyczynić się do rozwoju branży chipów w Polsce tak, jak miało to miejsce w poprzednich latach, na przykład w przypadku automotive czy elektroniki – mówi Radosław Bojarczuk, menedżer do spraw inwestycji strategicznych, Invest in Pomerania.
Za zbudowaniem Doliny Krzemowej w Saksonii stoją cztery klucze do sukcesu – mówi Thomas Kralinski, sekretarz stanu i szef gabinetu Saksońskiego Ministerstwa Gospodarki, Pracy, Energii i Ochrony Klimatu.
W Sopocie – po raz pierwszy w Polsce – odbyło się najważniejsze spotkanie europejskiej branży półprzewodnikowej. Konferencję zdominował temat wpływu sztucznej inteligencji na niemal wszystkie dziedziny życia.
Pomorze w najbliższych latach będzie dysponować potencjałem w zakresie energii ze źródeł odnawialnych, który zbuduje przewagę nie tylko regionu, ale także tej części Europy. To właśnie tu powstanie elektrownia jądrowa i morskie farmy wiatrowe – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Należy w większym stopniu wykorzystywać do współpracy mocne strony Europy, centra kompetencji i know-how, dzięki czemu będziemy mogli szybciej wprowadzać nowe rozwiązania i technologie oraz utrzymać przewagę konkurencyjną – mówi Laith Altimime, prezes SEMI Europe.
Polska ma szczególne zasoby i wiedzę, które można wykorzystać w całej Europie, tak by skorzystała na tym Wspólnota – mówi Dionys van de Ven, prezes Comet Yxlon.
Podczas katowickiego wydarzenia, zaplanowanego w dniach 23–25 kwietnia, swoje ważne miejsce będą miały zagadnienia związane z handlem – tradycyjnym i internetowym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas