Reklama

Pomorze będzie bardziej ekologiczne. Ale 100 tys. kotłów trzeba wymienić

Domy w regionie ocieplane starymi kotłami – tam, gdzie to możliwe – będą musiały podłączyć się do sieci ciepłowniczej lub gazowej. A jeśli nie ma takiej możliwości ich właściciele będą musieli wymienić piece i kotły na ekologiczne.

Publikacja: 03.10.2020 21:26

Pomorze będzie bardziej ekologiczne. Ale 100 tys. kotłów trzeba wymienić

Foto: Fot. PIxabay

Do tego zobowiązują mieszkańców przyjęte pod koniec września przez radnych województwa pomorskiego uchwały dotyczące zmiany ogrzewania domów w celu redukcji zanieczyszczenia powietrza.

– Wejdą one w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego. Już zostały przesłane do publikacji w Dziennikach Urzędowych Województwa Pomorskiego – mówi nam Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

RP.PL i The New York Times

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Z regionów
Jakie są bariery rozwoju miejskich obszarów funkcjonalnych? Nowy raport
Z regionów
Utrzymanie dróg zimą. Jedni stawiają na sól, inni na ochronę zieleni
Z regionów
Warszawa przygotowuje strategię rozwoju i plan ogólny
Z regionów
Gdzie naprawdę rośnie polska gospodarka? Regionalne wyniki zaskakują
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Z regionów
Jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych? Samorządy uczą mieszkańców
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama