Harmonogram odmrażania miejskiej bazy sportowej zależy od decyzji samorządu. Otwarcie boisk, kortów tenisowych, pól golfowych, stadnin, torów rolkowych, strzelnic, a także wypożyczalni sprzętu wodnego – kajaków, łódek, rowerów wodnych, umożliwił już wcześniej drugi etap odmrażania gospodarki.
Korzystanie z infrastruktury wiąże się z ograniczeniami – w ostatnich dniach na otwartym obiekcie sportowym mogło ćwiczyć sześć osób i trener. Od 18 maja w zajęciach może brać udział 14 sportowców i dwóch trenerów. Wyjątkiem są pełnowymiarowe boiska piłkarskie z limitem 22 graczy i czterech trenerów.
W czasie gry nie trzeba zasłaniać twarzy, jednak już po zejściu z boiska – tak. Niedostępne pozostają szatnie i pomieszczenia sanitarne, z wyjątkiem toalet. Nie ma możliwości wypożyczenia sprzętu. Obowiązuje też 15-minutowy bufor tak, aby poszczególne grupy nie spotykały się w klubie.
CZYTAJ TAKŻE: Małym klubem piłkarskim pod Warszawą opiekują się gwiazdy murawy
Mimo ograniczeń operatorzy uruchomionych obiektów nie narzekają na brak chętnych. Jak informuje Filip Borowiak, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, 4–10 maja Orliki oddziału Rataje na osiedlu Piastowskim były wykorzystane w 100 proc. po godz. 15. W godzinach przedpołudniowych odnotowano niespełna 10-proc. spadek zainteresowania wobec analogicznego tygodnia w 2019 r., co wynika z braku szkolnych zajęć WF. Także korty nie stały bezczynnie – 124 rezerwacje wobec 76 przed rokiem, przy czym – zauważa Filip Borowiak – rok temu frekwencję obniżył deszczowy początek maja.