Zacznij dzień od dobrego śniadania, np. w Bananowej Szklarni w Alei Fontann, a jeśli nie wyobrażasz sobie poranka bez kawy, szczególnie polecamy powstałą w Szczecinie palarnię Korona.Jej historia sięga roku 1912, a kawa tej marki jest dostępna w kilku miejscach na mapie Szczecina. Jednym z nich jest restauracja Marshal Food, zlokalizowana 5 minut spacerkiem od Alei Fontann. Jesteś teraz w jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań w Szczecinie. O poranku okolice placu Zamenhofa i Deptaku Bogusława wyglądają spokojnie. Warto wrócić tu popołudniu, kiedy otwarte są wszystkie lokale, a okolica tętni życiem do późnych godzin nocnych.
fot. AdobeStock
Kawa wypita? Czas wybrać się do „Szklanego Domku” przy Placu Żołnierza Polskiego 20, siedziby Centrum Informacji Turystycznej. W CIT możesz nabyć Szczecińską Kartę Turystyczną, dzięki której oszczędzisz pieniądze podczas swojej wizyty. Karta gwarantuje darmowy transport miejski i zniżki w wybranych instytucjach, punktach rozrywki i lokalach gastronomicznych. W CIT zdobędziesz także darmowe przewodniki i mapy. Wśród nich znajdziesz materiały opisujące gotowe trasy turystyczne. Polecamy wybranie Miejskiego Szlaku Turystycznego (czerwonego). Na pewno się nie zgubisz – szlak oznaczony jest czerwoną przerywaną linią biegnącą wzdłuż chodników. Przy najważniejszych obiektach znajdziesz tabliczki z krótkimi opisami gmachów i pomników. Zwiedzanie nie mogło być prostsze, prawda?
Szczecin był kiedyś stolicą swojego własnego księstwa, Księstwa Pomorskiego. Aby odkryć jego historię, odwiedź Muzeum Tradycji Regionalnych, które znajduje się przy pierwszej ulicy w prawo idąc ze „Szklanego Domku”. Jeśli jest sobota, masz szczęście, bo wszystkie oddziały Muzeum Narodowego można tego dnia zwiedzać bezpłatnie. W pozostałe dni, bilet dla osoby dorosłej kosztuje 12 złotych. Jeśli śledzisz czerwoną linię, na pewno dotrzesz do szczecińskiej Katedry. Koniecznie wjedź windą na jej wieżę. Znajduje się tam punkt widokowy na wysokości 65 metrów. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje tu 10 złotych.
Centrum Dialogu Przełony /. fot. mat.pras.