Aktualizacja: 07.11.2024 01:17 Publikacja: 14.03.2019 15:00
Foto: fot. Robert Gardziński Fotorzepa
Czy polska szkoła potrzebuje reform?
Jarosław Pytlak: W Polsce ciągle ktoś chce reformować szkołę. I dlatego zbyt często przeprowadzane są gruntowne zmiany. Problem jednak w tym, że żadne z takich działań nie jest poprzedzone rzetelną analizą skutków, które przyniosły poprzednie reformy. W efekcie kolejna zmiana nie rozwiązuje żadnych istotnych problemów naszego systemu edukacji, a jedynie generuje kolejne, wprowadza chaos i zamieszanie.
Nowy sezon morsowania w łódzkim Aquaparku Fala. Na odkrytym basenie można się kąpać co środę i sobotę. Aquapark Wrocław zaprasza do mobilnego punktu krwiodawstwa, a także na nocne pływanie i saunowanie.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Nowe, wyższe opłaty za pochówek urnowy na wrocławskich cmentarzach komunalnych. Ceny podnoszą też inne samorządy na swoich nekropoliach.
Na Starym Cmentarzu w Łodzi powstało miejsce pochówku w ekologicznych trumnach. Zmarli będą tam chowani w ubraniach z naturalnych tkanin i bez przedmiotów osobistych.
Nie tylko do puszek, ale i blikiem lub przez internet będzie można w tym roku złożyć datki na renowację grobów na Starych Powązkach w Warszawie. Kwesta organizowana jest tam po raz 50. Podobne zbiórki odbędą się na innych nekropoliach w Polsce. Na niektórych już trwają.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Ponad 28 mln zł zabezpieczono w budżecie Gdańska na łagodzenie skutków zimy. W gotowości jest 130 specjalistycznych pojazdów, 7 tys. ton kruszywa i środków chemicznych, a także załogi pełniące całodobowe dyżury. Podobnie jest w innych miastach.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Infrastruktura powinna być wydajna, bezpieczna i tania. Musi być więc oparta na rozwiązaniach technologicznych – mówi Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i izby KDPW_CCP.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych, opowiadają Andrzej Olechniewicz oraz Marek Twardowski z firmy ubezpieczeniowej Warta.
6 listopada 2024 roku na PGE Narodowym odbędzie się Google Cloud Summit Poland 2024. To jedno z największych wydarzeń w Polsce i naszej części Europy poświęcone technologiom chmurowym i sztucznej inteligencji.
Po zauważalnym boomie na hulajnogi w latach 2021–2022 do łask wróciły miejskie rowery publiczne. Tylko w ciągu ostatniego roku ich liczba w Polsce wzrosła o niemal 29 proc., z poziomu 21 tys. w 2023 r. do niemal 28 tys. w br.
Górnośląsko- -Zagłębiowska Metropolia jako jedyna w Polsce zbudowała swój system miejskich wypożyczalni rowerów jako równoważny element transportu publicznego.
Odnawialne źródła energii przyniosły dziesiątki tysięcy miejsc pracy, także w słabo rozwiniętych częściach Wielkiej Brytanii. To był potężny sygnał, że w transformacji energetycznej jest ogromna korzyść dla gospodarki i społeczeństwa - ocenia Sam Hall, szef brytyjskiego think tanku Conservative Environmental Network.
Na targach ITTF krzyżują się ścieżki touroperatorów i linii lotniczych. Nie może nas tam zabraknąć - deklaruje prezes Globe Travel Services Poland Furat Haddad.
Liczba otwieranych co miesiąc naborów dla firm nie spada. Jeżeli dołożymy do tego różnorodność obszarów, w ramach których przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie – oferta wydaje się być bardzo atrakcyjna.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas