Aktualizacja: 20.03.2025 15:12 Publikacja: 29.05.2019 11:36
Nowoczesne miasto powinno być dziś ekologiczne, a najlepiej neutralne węglowo
Foto: AdobeStock
W erze intensywnej industrializacji fabryka była całym życiem. Nie tylko dawała pracę, ale też leczyła, kształciła dzieci, zapewniała mieszkanie. Wielkie zakłady z przełomu XIX i XX stulecia były niczym miasteczka z własną infrastrukturą – wystarczy wspomnieć włókiennicze imperium Izraela Poznańskiego (dziś łódzka Manufaktura), czy Stocznię Gdańską.
Okazuje się, że ponad sto lat później idea pozostaje aktualna, zmienia się jedynie forma. Dziś przemysłowe miasto musi być ekologiczne i bezemisyjne.
Potencjał energetyki wiatrowej na Pomorzu Zachodnim to główny temat zbliżającego się Forum Ekologicznego, które odbędzie się pierwszego dnia wiosny (21.03.2025 r.) w Szczecinie.
Brak licencji, uprawnień do prowadzenia samochodów czy niewłaściwe oznakowania taksówek lub ich zły stan techniczny - takie naruszenia wykryła kontrola taksówkarzy z Warszawy.
Samorządy mają więcej dochodów, ale i więcej powinności. Efekty reformy finansów widoczne będą pod koniec roku. Już teraz jednak widać, że trzeba będzie ją modyfikować.
Od tego roku w Łodzi za miejsce na cmentarzu komunalnym będzie można płacić w ratach. Miasto zgodziło się na propozycję Miejskiej Rady Seniorów.
Brak wydania opinii w określonym terminie przez instytucję oznaczałby de facto jej zgodę – mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, jeden z czterech prezydentów, który pracuje w zespole deregulacyjnym Rafała Brzoski.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Pierwsze dwa miesiące 2025 roku jako Nextbike już za nami. Za nami także pierwsze przetargi, operacyjne wyzwania, branżowe dyskusje oraz plany na nadchodzące tygodnie – a wraz z nimi cenne spostrzeżenia na przyszłość. Choć trendy na 2025 rok stały się codziennością, my postanowiliśmy spojrzeć dalej i spróbować przewidzieć, jak będzie kształtować się sektor mikromobilności w 2030 roku.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Często rozpamiętujesz złe doświadczenia? A może ciągle martwisz się tym, co przyniosą dopiero nadchodzące dni? Myślenie o tym, co za nami – lub wybieganie w przyszłość – to naturalna umiejętność naszego umysłu. Jednak niektórzy, nawet mimo starań, nie potrafią uwolnić się od myślenia tylko w jednej perspektywie czasowej. A czas ma znaczenie. Być może jest kluczem do zrozumienia, skąd biorą się problemy ze zdrowiem psychicznym.
Dzięki dyrektywie Women on Boards już we wszystkich krajach zwiększy się różnorodność płci we władzach. Na tej zmianie skorzystają zarówno kobiety, jak też firmy.
Jednym z najważniejszych elementów Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”. Jako jeden z dwóch głównych konkursów Festiwalu tworzy niezwykłą przestrzeń dla najlepszych twórców światowego kina niezależnego do przedstawienia swoich niezwykle intrygujących idei oraz zestawieniu ich z sobą. Zeszłoroczny konkurs zwyciężył film „Power Alley” w reżyserii Lillah Halli, która obecnie pracuje nad kolejnym projektem – „Flehmen”. Rokrocznie uczestnicy Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi” znajdują się w shortlistach najlepszych festiwali kina niezależnego na świecie. Krakowska scena to dla twórców nieodłączny punkt ich festiwalowych tras. Laureatowi nagrody głównej zostanie przyznany czek w postaci 25 000 dolarów.
Czy Twoje dziecko jest gotowe na maturę? A może wciąż powtarza, że „ma jeszcze czas”, podczas gdy Ty w duchu zastanawiasz się, czy na pewno zdąży opanować cały materiał? Choć to ono będzie pisać egzamin, emocje udzielają się całej rodzinie. W powtórkach nieocenionym wsparciem będzie Strefa maturzysty – bezpłatna platforma, na której Twoje dziecko odnajdzie wszystko, czego potrzebuje do skutecznej nauki. Przeczytaj artykuł i poznaj jej zalety.
Dwa dni, 44 wystąpienia, panele i dyskusje oraz ponad 700 uczestników – tak wyglądał VII Krajowy Kongres Forów Skarbników zorganizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego wraz z Krajową Radą Forów Skarbników JST. O randze tego największego w Polsce wydarzenia skupiającego praktyków samorządowych finansów świadczy obecność przedstawicieli skarbników ze wszystkich województw, ekspertów, organów nadzorczych, a także reprezentantów rządu i parlamentu.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas