Jarocin zaprasza wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim miłośników jazdy na rowerze, do udziału w rajdzie i pikniku, które zainaugurują otwarcie Alei Światowego Dnia Roweru. Impreza odbędzie się 17 września, start rajdu zaplanowano na godzinę 13.00.

Uczestnicy rajdu przejadą około 20 km trasę, wyruszając z parkingu przy Aquaparku. Każdy, kto przejedzie wskazaną trasę, weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, m. in. roweru, hulajnogi i rolek. Zwieńczeniem rajdu będzie piknik i wspólny poczęstunek.

Aleja Światowego Dnia Roweru w Jarocinie wybudowana została kilka tygodni temu, jednak już teraz znana jest w wielu miejscach naszego kraju, a nawet globu. To pomysł, który zrodził się na bazie współpracy gminy Jarocin z mieszkającym od lat w USA, a pochodzącym z Jarocina - Leszkiem Sibilskim - inicjatorem uchwalenia przez ONZ Światowego Dnia Roweru. Nowy szlak rowerowy dołączył do już istniejących i służących mieszkańcom gminy – 30 kilometrów ścieżek. Aleja Światowego Dnia Roweru zrobiła to we wspaniałym i sprinterskim stylu, od razu zdobywając nagrodę Organizacji Narodów Zjednoczonych, razem z zespołem Coldplay, Gubernatorem japońskiej prefektury Hiroszima i wieloma popularyzatorami roweru, jako środka lokomocji dla wszystkich.