Część zawieszonych pociągów wraca na tory. Wielu przewoźników przedłuża ograniczenia

Koleje Dolnośląskie przywróciły 18 połączeń lokalnych.

Od 3 maja działa już kilkanaście zawieszonych lub skróconych wcześniej połączeń PKP Intercity. W weekend 8-10 maja na trasy wróciło ponad dwadzieścia kolejnych pociągów tego przewoźnika.

Zmniejszyły się problemy z dojazdem do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Katowic, Przemyśla, Lublina, Zielonej Góry czy Olsztyna.

Pociągi przywrócone w dniach 8-10 maja to m.in. TLK Branicki relacji Kraków-Gdynia, IC Czartoryski relacji Lublin-Zielona Góra, TLK Lubomirski relacji Warszawa-Przemyśl, IC Śnieżka relacji Warszawa-Szklarska Poręba czy IC Śnieżka relacji Kudowa Zdrój-Wrocław.

CZYTAJ TAKŻE: CPK i koleje dużych protestów

Kilkanaście innych połączeń przywrócono częściowo – np. pociąg EIC Sobieski relacji Gdynia-Wiedeń kursuje jedynie na trasie Warszawa Wschodnia-Katowice, zaś skład IC Kiev Express zamiast do Kijowa dojeżdża tylko do Dorohuska.

Pod znakiem dezynfekcji

PKP Intercity przypomina, że przez cały czas trwania podróży pasażerowie powinni mieć zasłonięte usta i nos oraz zachowywać odpowiedni dystans. Przewoźnik zapewnia też o własnych działaniach na rzecz bezpieczeństwa. Zwiększono częstotliwość dezynfekowania i czyszczenia pociągów, zwłaszcza elementów wyposażenia, z którymi podróżny ma bezpośredni kontakt – klamek, poręczy, uchwytów, przycisków czy toalet.

Dolny Śląsk rusza…

W początkach maja przywrócono też 18 połączeń Kolei Dolnośląskich: poprawę widać zwłaszcza w weekendowym rozkładzie jazdy. 11 maja dolnośląski przewoźnik wprowadza kolejne korekty – dotyczą 31 połączeń, w tym przywróconych wcześniej. Pojawi się też jedno nowe, łączące Wałbrzych z Wrocławiem. Tym razem zmiany w większym stopniu dotyczą pociągów kursujących w dni robocze.

CZYTAJ TAKŻE: Dolny Śląsk odbija PKP lokalne koleje

– W ostatnich dniach dostrzegamy rosnące zainteresowanie naszymi połączeniami, co przekłada się na coraz większą frekwencję pasażerów – zauważa Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Reagujemy elastycznie, dzięki temu możemy zapewnić liczbę pociągów odpowiednią do oczekiwań pasażerów i wykonać kolejny krok ku przywróceniu pełnego rozkładu.

… reszta czeka

Zgodnie z informacjami Kolei Mazowieckich ograniczony rozkład jazdy obowiązuje do 17 maja, jednak przewoźnik wprowadził dodatkowe połączenia w godzinach szczytu: z Warszawy do Małkini oraz do Łukowa. Na 11 maja zapowiedziano nowe połączenia z Mińska Mazowieckiego do Radomia i z Łowicza do Mińska Mazowieckiego.

Koleje Małopolskie informują o przedłużeniu ograniczonego rozkładu jazdy do 24 maja, Łódzka Kolej Aglomeracyjna – do 31 maja, zaś Koleje Wielkopolskie – aż do 29 sierpnia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nie ma narodu bez kultury!

Niezależnie od wydźwięku tych słów trzeba to przyjąć za fakt. Tymczasem w pandemii, a ...

Pandemia w teatrach jak rosyjska ruletka. „Ta choroba to dość jadowity wąż”

Sceny w całym kraju walczą o utrzymanie premier i festiwali, ale wystarczy jeden chory ...

KPO: Niezbyt atrakcyjne miliardy euro dla samorządów

Niemal połowa środków z Krajowego Planu Odbudowy dla miast to pożyczki, a to żadna ...

Twórcy i placówki artystyczne wzmacniają nas jak szczepionka

Kultura wytwarza pośrednio 10 proc. PKB Unii Europejskiej. Nasze samorządy wydają na kulturę dwa ...

Starosta bytowski: drobne inwestycje muszą poczekać

– Wszędzie tam, gdzie tylko możemy, ograniczamy wydatki. Niektóre oszczędności tworzą się same – ...

Gliwicka aplikacja na płynną jazdę

Gliwicki ITS, czyli inteligentny system sterowania ruchem, to jeden z najnowocześniejszych tego typu systemów ...