A1 będzie zamknięta w weekend. Duże utrudnienia dla podróżnych

fot. Marta Bogacz / Fotorzepa

19 i 20 stycznia całkowicie zostanie wyłączony z ruchu fragment autostrady A1. W tym czasie, na odcinku od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski zostanie wyburzonych sześć wiaduktów.

Przed kilkoma dniami decyzją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zamknięto sześć wiaduktów na autostradzie A1 pomiędzy węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód. W najbliższy weekend zostaną one wyburzone przez wykonawcę budowy. Pierwszych czasowych zatrzymań ruchu na tym odcinku A1 kierowcy powinni spodziewać się już w piątek, 17 stycznia, ok. godz. 16.00. Właśnie wtedy wykonawca rozpocznie prace zabezpieczające wyburzanie – m.in. demontaż sieci elektrycznej i barier. Według zapewnień GDDKiA oraz wykonawcy, ruch na autostradzie powinien zostać wznowiony w poniedziałek, 20 stycznia, ok. godz. 6.00.

Na czas zamknięcia autostrady podróżni jadący od Łodzi w kierunku Katowic będą musieli zjechać z A1 na węźle Tuszyn na DK12 i przez Serock pojechać w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ powinni zjechać w prawo na drogę ekspresową S8, którą z powrotem dotrą do A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód. Z kolei kierowcy jadący od strony Katowic w kierunku Łodzi, muszą zjechać na węźle Piotrków Trybunalski Zachód na drogę ekspresową S8 w kierunku Warszawy. Dojadą nią do węzła Piotrków Trybunalski Północ gdzie skręcą na DK 12, która doprowadzi ich do węzła Tuszyn. Stąd będą już mogli kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1.

CZYTAJ TAKŻE: Jedna z najważniejszych dróg w Polsce zostanie zamknięta na ferie

– Zamknięcie i wyburzenie obecnych wiaduktów spowodowane jest ich złym stanem technicznym oraz nieodpowiadającym obecnym standardom i parametrom – wyjaśnia Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA. – W miejsce wyburzonych wiaduktów wybudowane będą nowe, o większej nośności, z oddzielnym ciągiem pieszo-rowerowym, znacznie bezpieczniejsze od zamykanych.

GDDKiA apeluje do kierowców, aby bezwzględnie stosowali się do obowiązujących przepisów i jechali zgodnie z obowiązującym oznakowaniem. Przed planowaną podróżą warto przeanalizować możliwości przejazdu trasą alternatywną, gdzie nie ma ryzyka napotkania robót drogowych i utknięcia w zatorze samochodów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Piotr Beczała zaśpiewa w Rzeszowie

Tenor jest gościem festiwalu w Łańcucie. Andrzej Seweryn gra Godunowa w Teatrze Polskim w ...

Smogowy alarm dla polskich miast

Ministerstwo Środowiska obniżyło w końcu poziomy zanieczyszczenia powietrza, które uruchamiają alarm smogowy. Samorządy wciąż ...

Gliwicka aplikacja na płynną jazdę

Gliwicki ITS, czyli inteligentny system sterowania ruchem, to jeden z najnowocześniejszych tego typu systemów ...

Jachty żeglują do Europy

Blisko 650 jachtów opuściło w 2017 roku fabrykę koło Goleniowa. Tutaj mieszczą się największe ...

Samorządy mogą zostać skazane wyłącznie na duże banki

Po likwidacji PBS Sanok i stratach samorządów niektórzy szefowie banków komercyjnych proponują zakaz lokowania ...

Ochrona zdrowia to nie zadanie samorządów

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego powinien być impulsem do zmian, które pomogą szpitalom wyjść ze spirali ...