Warszawa: Pracowite lato drogowców i tramwajarzy

W najbliższych dniach na warszawskich drogach można spodziewać się wielu zmian w organizacji ruchu. Wiążą się one z zakończeniem prac, rozpoczynaniem kolejnych etapów robót, ale też z weekendowymi remontami.

Publikacja: 27.07.2023 10:34

Warszawa: Pracowite lato drogowców i tramwajarzy

Foto: Fotorzepa/ Urszula Lesman

Drogowcy i tramwajarze będą pracowali między innymi na Bielanach, Mokotowie, w Wawrze, Ursusie i we Włochach.

Frezowanie ulicy Modzelewskiego

Prywatny inwestor w najbliższy weekend wymieni nawierzchnię ulicy Modzelewskiego. Roboty rozpoczną się w piątek, 28 lipca, o godzinie 18:00 i potrwają do niedzieli, 30 lipca. Droga będzie nieprzejezdna od alei Wilanowskiej do ulicy Maleckiego. Na remontowanym odcinku będzie obowiązywał zakaz parkowania – także w zatokach postojowych. Zamknięty odcinek będzie można objechać – aleją Wilanowską do Wołoskiej lub aleją Niepodległości i Domaniewską. Objazdami pojadą autobusy linii 174, N34, N36 i N86.

Remont nawierzchni ulicy Panny Wodnej

Po zakończonej budowie kanalizacji sanitarnej na ulicy Panny Wodnej przyszedł czas na remont nawierzchni jezdni. W nocy z piątku na sobotę, z 28 na 29 lipca, warszawscy drogowcy zamkną ulicę Panny Wodnej na odcinku od ulicy Zegrzyńskiej (bez skrzyżowania z tą ulicą) do ronda Zegarmistrza Gałeckiego. Wyłączenie z ruchu obejmie całe rondo – także wjazdy i zjazdy od strony ulicy Mrówczej i Mozaikowej. Objazd utrudnień wyznaczono ulicami Trakt Lubelski, Zwoleńską i Patriotów. W poniedziałek, 31 lipca, od godziny 5:00 kierowcy wrócą już na wyremontowany odcinek drogi. W czasie remontu autobusy linii 161, 213 i 219 będą kursowały objazdami.

Otwarta ulica Nocznickiego. Zamknięta ulica Sokratesa

Miejscy drogowcy kończą remont ulicy Nocznickiego i przywracają na niej ruch dwukierunkowy. W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 30 na 31 lipca, równocześnie z otwarciem tej drogi, tramwajarze zamkną przejazd na ulicy Sokratesa. Będzie to oznaczało brak możliwości wjazdu w tę ulicę od strony skrzyżowania z Wólczyńską i Conrada. Wraz z zamknięciem przejazdu na ulicy Sokratesa autobusy linii 114, 121, 203, 210, 250, 409, N02, N58, Z12 i Z33 – między pętlą Metro Młociny a ulicą Wólczyńską – pojadą bezpośrednio Nocznickiego, z pominięciem Sokratesa i odcinka trasy na Wólczyńskiej. Nadal będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu wprowadzona na czas remontu przejazdu tramwajowego w rejonie ulicy Aspekt.

Kompleksowa przebudowa Szyszkowej

Na początek drugiego miesiąca wakacji dzielnica Włochy zaplanowała start przebudowy ulicy Szyszkowej. We wtorek, 1 sierpnia, o godzinie 7:00 droga zostanie wyłączona z ruchu na fragmencie od Dzwonkowej do Działkowej. Prace drogowe w tym miejscu połączono z budową sieci wodociągowej i sanitarnej. Poza wymianą nawierzchni, zostaną ułożone też nowe chodniki, przebudowane przystanki i wytyczona droga dla rowerów łącząca dzielnicę z gminą Michałowice. Prace będą prowadzone etapami. Objazd zostanie poprowadzony Alejami Jerozolimskimi i dalej ulicą Łopuszańską oraz aleją Krakowską. Utrudnienia można także ominąć, jadąc przez Opacz i Raszyn. Przejście dla pieszych przez i wzdłuż ulicy Szyszkowej będzie cały czas zapewnione i dostosowane do postępu prac. Linia autobusowa 220 będzie kursowała na trasie skróconej do ulicy Rebusowej. Drogowcy z Włoch przygotowują się także do naprawy poprzecznej ulicy – Działkowej.

Remont Warszawskiej w Ursusie

Przez dwa kolejne weekendy drogowcy będą pracowali nad nową nawierzchnią ulicy Warszawskiej. Droga będzie zamknięta na odcinku od Gierdziejewskiego do Władysława Jagiełły. Ulica Elżbiety Rakuszanki straci połączenie z Warszawską. Wykonawca zapewni możliwość dojazdu do posesji. Objazdy będą prowadziły ulicą Gierdziejewskiego do Balickiej i dalej Władysława Jagiełły lub Czerwoną Drogą do Orłów Piastowskich. Prace będą prowadzone 29-30 lipca oraz 5-6 sierpnia. Tymczasowe zasady ruchu, za każdym razem, będą wprowadzane w nocy z piątku na sobotę. Podstawowa organizacja będzie natomiast przywracana przed poniedziałkowym porankiem (około godziny 5:00).

Drogowcy i tramwajarze będą pracowali między innymi na Bielanach, Mokotowie, w Wawrze, Ursusie i we Włochach.

Frezowanie ulicy Modzelewskiego

Pozostało 96% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Transport
Nowy przewoźnik może wyrzucić Polregio z torów na Zachodnim Pomorzu
Transport
W Polsce powstanie więcej dróg dla rowerów
Transport
Nadchodzą wielkie zmiany w ruchu pociągów przez Katowice
Transport
W Warszawie strefa czystego transportu od lipca. Kraków poczeka
Transport
Tramwajem, autobusem i pociągiem tylko z jednym biletem? Nowy pomysł rządu
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?