Aktualizacja: 11.12.2024 01:22 Publikacja: 31.07.2022 21:33
Foto: Adobe Stock
Europejskie Igrzyska Akademickie 2022 w Łodzi przeszły do historii. Po dwóch tygodniach sportowej rywalizacji 5000 sportowców z całej Europy wraca do swoich domów. Wielu z medalami, ale wszyscy z bagażem niezapomnianych przeżyć. W klasyfikacji generalnej gospodarze – Politechnika Łódzka, zajęli trzecie miejsce, natomiast uczelnie z Polski zapewniły sobie najwyższe miejsce na podium. Ale European Universities Games 2022 (EUG) w Łodzi były nie tylko walką o krążki.
Na inaugurację igrzysk organizatorzy rozdali ponad 8 000 zaproszeń. Po raz pierwszy w historii EUG widzowie mieli okazję zobaczyć przemarsz 2000 sportowców z całej Europy z flagami swoich krajów oraz uczelni. Przed widownią przeszli zawodnicy m.in. z Niemiec, Chorwacji, Francji, Finlandii, Norwegii, Ukrainy, Hiszpanii, Portugalii, Cypru i oczywiście z Polski. Sportowcy z 37 krajów europejskich reprezentowali w sumie ponad 400 uczelni. Uroczystość uświetnił natomiast występ stuosobowej orkiestry CoOperate Orchestra z Poznania. Następnie wyświetlona została wizualna prezentacja miasta - gospodarza EUG 2022 – Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Akademickiego Związku Sportowego oraz uczelni partnerujących wydarzeniu. Ceremonię otwarcia łódzkich EUG 2022 przygotowała Visual Production.
Po co lokalnym włodarzom deficytowe kluby piłkarskie? Bo mieszkańcy kochają swoich lokalnych reprezentantów.
W tle wielkich międzynarodowych imprez sportowych w gminach toczy się zwykłe – i z pozoru zupełnie oderwane od świata – sportowe życie. Toczą się spory, czy samorządy powinny się w nie angażować, zwłaszcza finansowo. Korzyści zdają się jednak przeważać.
W Katowicach może powstać Centralny Ośrodek Sportów Lodowych. Jest też szansa, że Warszawa w końcu doczeka się modernizacji Tory Łyżwiarskiego Stegny.
Marcin Lewandowski brązowy medalista MŚ na 1500 m, zachęca do wzięcia udziału w trekkingu pod Monte Cassino. Na imprezę Biegnij Warszawo przyleci delegacja z Włoch.
Przez wciąż wysoki wskaźnik inflacji wydatki świąteczne Polaków rosną z roku na rok. Podczas gdy w 2022 roku było to średnio 1427 zł, to w 2023 roku przeciętny Polak wydał na święta już 1490 zł .
Po pandemii nasi rodacy są w gorszej formie. Warto, żeby zaczęli się ruszać, a bieganie to najłatwiejsza forma aktywności fizycznej. O imprezie Biegnij Warszawo opowiada jej organizator Bogusław Mamiński, wicemistrz świata w biegu na 3000 metrów z przeszkodami z 1983 r.
Muzeum Gazowni Warszawskiej to niezwykła przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość przenikają się, tworząc inspirujące środowisko dla wydarzeń biznesowych i konferencji. Zlokalizowane w zabytkowym budynku dawnej aparatowni i tłoczni gazu, Muzeum zostało starannie odrestaurowane, aby oddać ducha epoki, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność nowoczesnej przestrzeni.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
Dwa samoloty bojowe Mirage wystartowały we wtorek z Ndżameny do swojej bazy we wschodniej Francji, rozpoczynając wycofywanie francuskich żołnierzy i sprzętu z Czadu.
Ponad 75 laureatów Nagrody Nobla podpisało list wzywający senatorów do niezatwierdzania Roberta F. Kennedy'ego Jr., kandydata prezydenta elekta Donalda J. Trumpa na stanowisko szefa Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej (DDHS).
Osiemdziesiąt milionów złotych na godzinę. Tyle w przeliczeniu na złotówki kosztuje wszystkich Rosjan wojna rozpętana przez Putina. Wydatki Kremla na wojnę ustanowiły nowy rekord. Tyle nie wydawał nawet Związek Sowiecki.
Bułgarskie władze oświadczyły, że zaprzestaną tranzytu rosyjskiego gazu rurociągiem Turecki Potok, bo Gazprom nie płaci za usługę. To efekt amerykańskich sankcji na Gazprombank. Rosjanie nie wiedzą jak teraz płacić za tranzyt.
Rosja zrobiła krok w kierunku uznania rządu talibów w Afganistanie. Duma Państwowa w pierwszym czytaniu zagłosowała za poprawkami, które umożliwią usunięcie talibów z rosyjskiej listy zakazanych organizacji terrorystycznych.
Nikt nie wie, jakie porządki zaprowadzą rebelianci w Syrii, ale państwa europejskie już chciałyby tam odsyłać imigrantów. Prawo jednak na to nie pozwala.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas