Firma WRO-SYSTEM, która działa w branży elektrotechnicznej, powstała w 2007 r. Co zmieniło się na przestrzeni 13 lat jej istnienia w kontekście założeń, oferty i obszaru działalności?

13 lat działalności na rynku to czas dynamicznego rozwoju naszej firmy. Budowaliśmy ją od podstaw, a dzisiaj: mamy w swoim portfolio kilkadziesiąt zrealizowanych projektów, własną siedzibę w Pruszczu Gdańskim, zespół wspaniałych pracowników. Bez wątpienia ważnym dla nas momentem był pierwszy kontrakt w Niemczech. Dzisiaj podmiotem, który działa i operuje na tym rynku jest bazująca na naszym doświadczeniu spółka WRO-SYSTEM GmbH. To już ceniony podwykonawca, cieszący się uznaniem wśród firm z branży budowlanej.

Prowadząc działalność w Polsce, jak również na terenie Niemiec konsekwentnie realizujemy nasze zadania. Nieustannie jesteśmy otwarci na współpracę z podmiotami, dla których możemy świadczyć nasze usługi. Nasi partnerzy cenią nas m.in. za dobrze zaplanowaną organizację pracy, wykwalifikowany zespół, jak również za przestrzeganie na każdym etapie procedur związanych z bezpieczeństwem.

Jakie inne rynki znajdują się w obszarze państwa zainteresowań w świetle dalszego rozwoju i czym jest to podyktowane?

Mając doświadczenie na rynku polskim i niemieckim postanowiliśmy, że kolejnym naszym krokiem będzie wejście na rynek szwajcarski. Widzimy duży potencjał i możliwości, jaki daje nam obrany kierunek działań. Poza tym uważam, że jako WRO Gruppe, którą współtworzymy – jesteśmy w stanie wiele zaoferować naszym nowym partnerom – przede wszystkim doświadczenie i wiedzę, które posiadają firmy tworzące WRO Gruppe.

""

regiony.rp.pl

Co sprawia, że marka WRO-SYSTEM jest uznawana za solidnego i godnego zaufania partnera za granicą? Jak zdobywa się renomę i silną pozycję w branży?

Składowych jest kilka, niemniej jednak uważam, że najważniejsze jest zapewnić stabilność i poczucie bezpieczeństwa – zarówno kontrahentom, jak również pracownikom. Duży nacisk kładziemy na podnoszenie kwalifikacji naszego zespołu, bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że doświadczeni pracownicy, których łączy zaangażowanie i odpowiedzialność za sukces naszych klientów przekłada się na naszą pozycję.

Czy pandemia, której skutki odczuło wiele podmiotów, w jakikolwiek sposób wpłynęła na państwa aktywność i kondycję firmy?

Dla wielu firm, w tym również dla nas, pandemia była zaskoczeniem. Staraliśmy się zareagować szybko i wprowadzić rozwiązania, które nie zakłócą naszej codziennej pracy. Oczywiście najważniejsze było dla nas bezpieczeństwo naszych pracowników, także wdrożyliśmy działania, dzięki którym zespół mógł wykonywać swoją pracę. Wyszliśmy założenia: z zachowaniem wszelkich procedur sanitarnych – robimy swoje. Największe ryzyko dla nas, jakie niesie ze sobą pandemia to sytuacja, kiedy na budowie mogą zostać wykryte przypadki osób zarażonych koronawirusem. Wówczas albo pracownicy idą na kwarantannę lub w najgorszym przypadku – prace zostają wstrzymane. Dlatego też zarówno my, jak i nasi partnerzy dokładamy wszelkich starań, żeby procedury związane z bezpieczeństwem były ściśle przestrzegane. 

""

regiony.rp.pl

Jak ocenia pan bieżący popyt na realizacje w zakresie instalacji elektrycznych i niskoprądowych? Czy pozostaną państwo wierni temu profilowi działalności?

Branża elektrotechniczna jest dla nas kluczowa. Jest też branżą, w której jest duża konkurencja. Dlatego też ważnym jest, żeby mieć zespół wykwalifikowanych pracowników i dbać o to, żeby podnosił swoje kwalifikacje. Z pozycji zarządzania firmą trzeba mieć też na uwadze nowe obszary działalności, w których firma może się specjalizować. Także – nie zwalniamy tempa i prężnie działamy dalej, ponieważ mamy jasno określony cel, do którego dążymy: za kilka lat chcemy być generalnym wykonawcą.

Opis:

WRO-SYSTEM działa w branży elektrotechnicznej od 2007 roku. Prace wykonuje w zakresie instalacji elektrycznych, niskoprądowych oraz usług stoczniowych. Jest jedną z kluczowych firm budujących WRO Gruppe, do której należą:

– WRO-SYSTEM, Polska (www.wrosystem.pl)

– WRO-SYSTEM GmbH, Niemcy (www.wrosystem.de)

– ElektroWRO GmbH, Niemcy (www.elektrowro.de)

– ElektroWRO AG, Szwajcaria (www.elektrowro.ch)

""

regiony.rp.pl

Piotr Wróblewski – założyciel i właściciel firmy WRO-SYSTEM, wchodzącej w skład WRO Gruppe (www.wrogruppe.de)

Materiał Promocyjny