Stolica Kaszub, największe miasto północnej Polski, strategiczny węzeł komunikacji morskiej, lądowej i lotniczej, ośrodek akademicki i centrum kultury. Miasto wielu twarzy i symboli, miejsce gdzie przez wieki tworzyła się historia nie tylko Polski, ale i świata. Taki jest Gdańsk, miasto wolności i miasto przyszłości. I choć pandemia covid 19 zmieniła świat na trwałe, a gospodarka i relacje międzyludzkie uległy diametralnej zmianie to silne ośrodki, właśnie takie jak Gdańsk potrafiły się w niej odnaleźć i wciąż szukają nowych pomysłów na rozwój.

A Gdańsk wciąż ma nowe pomysły na siebie. To m.in. turystyka, która mimo obostrzeń była w tym roku – podobnie jak w poprzednich –  jednym z kół napędowych miasta. To zaawansowane usługi i technologie, szybko rozwijający się sektor BPO z jednym największych zasobów powierzchni biurowych w Polsce, czy też potężna branża transportowa, której sercem niezmiennie jest gdański port. To także przemysł stoczniowy, offshore i logistyka.

Gdańsk stawia mocno na ekologię, bo to oznacza nie tylko dbałość o środowisko, ale wpływa na jakość codziennego życia mieszkańców. Dzięki programom antysmogowym powietrze należy do najczystszych w Polsce, a plany rozwoju j komunikacji miejskiej uwzględniają przede wszystkim niskoemisyjność i elektromobilność. To także programy badawcze realizowane przez gdańskie uczelnie w synergii z biznesem, m.in. w tętniącej życiem biznesowo – naukowej dzielnicy Oliwa.

Gdańsk w 2020 roku to także wielki plac budowy, z powstającym na postoczniowych terenach Młodym Miastem, rewitalizowanym na wielką skalę Dolnym Miastem, czy też rozwijającym się i stale modnym Wrzeszczem. A wszystko w wyjątkowej symbiozie z wodą, która jest jednym z najważniejszym dóbr tego miasta.

Materiał Promocyjny