Nie trzeba wcale jechać nad morze, by posłuchać koncertów szantowych czy poleżeć na piaszczystej plaży. Wiele atrakcji znanych z popularnych kurortów znajdziesz też nad Odrą w Szczecinie. Tamtejsze bulwary w wakacje dosłownie tętnią życiem. Tylko w ubiegłym roku, w sezonie letnim, odwiedziło je ponad milion osób. Na co dzień to idealne miejsce do spaceru, które często bywa też gospodarzem wyjątkowych wydarzeń. To tam cumują żaglowce, które przypływają na Dni Morza, rywalizują „ludzie z żelaza” podczas triathlonu, czy studenci świętują juwenalia. W tym roku plany wielu imprez musiały ulec zmianie, ze względu na kwestie bezpieczeństwa. Nie odbędą się chociażby Dni Morza czy Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych Pyromagic, które zwykle gromadziły tłumy mieszkańców i turystów. Nie znaczy to jednak, że tegoroczne wakacje w stolicy Pomorza Zachodniego będą bez atrakcji. Ciekawą propozycję turyści znajdą na szczecińskich bulwarach, które zyskały teraz nieco inne przeznaczenie.

Ten teren daje nam oddech, dzięki któremu możemy rozszerzać nasze działania i realizować kilka projektów jednocześnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – mówi Leopold Korytkowski z miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Po raz pierwszy, w tym roku, w obrębie bulwarów powstały stałe, otwarte każdego dnia, trzy strefy aktywności, które będą działać do końca wakacji.

Planujemy różne działania, aby przez całe wakacje, właśnie w tych strefach coś się działo. Aby Ci, którzy z różnych powodów nie wyjadą na wakacje mogli tutaj się przespacerować, coś smacznego zjeść, może chwilę się zabawić i skorzystać z oferty kulturalnej. Wakacje w mieście też mogą być atrakcyjne – mówi Krzysztof Soska, zastępca Prezydenta Szczecina.

""

regiony.rp.pl

Wesołe miasteczko nieźle zakręci

Tego nie sposób przeoczyć! Turystów wjeżdżających do Szczecina – Trasą Zamkową lub Mostem Długim – witać będzie Holiday Park Szczecin, czyli jedno z największych
i najciekawszych wesołych miasteczek w Europie. Do końca wakacji  będzie można skorzystać chociażby z koła młyńskiego czy 80-metrowej karuzeli z huśtawkami łańcuchowymi. To szansa na dobrą zabawę połączoną z niesamowitym widokiem na Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich i Stare Miasto. Ci, którzy wolą pozostać na ziemi mogą skorzystać ze strefy active chillout z plażą i aranżacjami marynistycznymi. Całość dopełni oferta kulinarna, której menu dostępne będzie w stylowych stoisk handlowo-gastronomicznych.  Zapachem kusić będą m.in. zapiekanki, churrosy czy kołacze węgierskie. W urokliwych domkach, które zwykle towarzyszą tradycyjnym jarmarkom, spotkać będzie można też lokalnych przedsiębiorców ze Szczecina. Woń serwowanych potraw na pewno będzie idealnie współgrać z rozciągającym się po bulwarach zapachem czekolady. Tu mała ciekawostka, dla osób które dopiero planują wizytę w stolicy Pomorza Zachodniego. W centrum miasta, szczególnie o tej porze roku, czuć jej zapach. Wszystko za sprawą pobliskiej fabryki. Centrum rozrywki w centrum Szczecina, można odwiedzać do końca wakacji. Zakręcony plac znajduje się tuż przy wejściu na Wyspę Grodzką, która w wakacje przejmuje rolę Miejskiej Strefy Letniej. Piaszczysta plaża z widokiem na Wały Chrobrego czynna jest przez siedem dni w tygodniu. I tu kolejna ciekawostka. Szczecińska plaża w centrum miasta to dosłownie namiastka nadmorskiego kurortu. Piasek, po którym stąpają mieszkańcy i turyści po części przywieziono z plaży w Dziwnowie. Plaże uzupełniają leżaki i dwa lokale gastronomiczne z rozbudowanym tarasem, a pobyt umilają DJ-e.

""

regiony.rp.pl

HOLIDAY PARK SZCZECIN – 03 lipca – 30 sierpnia 2020, Łasztownia – ul. Wendy

STREFA JARMARKU – 03 lipca – 30 sierpnia 2020, Łasztownia – ul. Wendy

Kino, koncerty, stand-up i wiele więcej

Miejska Strefa Letnia nie tylko dodaje uroku Wyspie Grodzkiej, ale przede wszystkim jest miejscem wieczornych spotkań. W tym miejscu dobrze bawią się też najmłodsi. Od lat w weekendy prowadzone są tam zabawy i animacje dla dzieci. W tym roku urozmaicą je również teatrzyki i występy cyrkowe. A dla nieco starszych, w piątkowe i sobotnie wieczory, przygotowano imprezy z setami DJ-ów. W planach są też koncerty szantowe i kino plenerowe, które umili czwartkowe wieczory. Na scenie zobaczyć będzie można m.in. szczecińskich artystów, reprezentujących różne gatunki muzyki. Urozmaicony program sprawi, że na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Scenę przejmą też stand-uperzy, którzy w poprzednich latach bawili już zgromadzoną publiczność, a spotkania z nimi cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dokładamy wszelkich starań, aby Miejska Strefa Letnia była miejscem dla każdego. Nie zapominamy też o najmłodszych. Chcemy, aby każdy znalazł tu cos dla siebie, stąd pomysł m.in. na kino czy popularne stand-upy. Dbamy też o bezpieczeństwo, szczególnie w tym trudnym czasie. Liczymy się z tym, że nie każdy wyjdzie w tym roku na wakacje, więc dajemy alternatywę. Wakacje w mieście nie muszą być nudne, ten stereotyp przełamujemy co roku– mówi Marcin Wypchło, opiekun Miejskiej Strefy Letniej.

MIEJSKA STREFA LETNIA – 10 czerwca – 15 września 2020, Wyspa Grodzka

""

regiony.rp.pl

Floating Market, czyli idealne zwieńczenie spaceru

W upalne, wakacyjne dni nie trzeba krążyć po mieście w poszukiwaniu kultowych szczecińskich kawiarni i pubów. Ich filie też znajdują się na bulwarach i tworzą Floating Market. To pierwszy tego typu projekt na bulwarach, który ma wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Na Nabrzeżu Starówka znajduje się duża część gastronomiczna, gdzie można zarówno odpocząć w cieniu jak i np. wypić mrożoną kawę. To miejsce jest idealnym zwieńczeniem spaceru, ponieważ Floating Market zlokalizowany jest na końcu bulwarów, na skwerze na Łasztowni. Poza ofertą gastronomiczną strefa posiada scenę, której program wakacyjny zakłada m.in. Festiwal Tanga Argentyńskiego, impreza rockowa Red Hot Music z udziałem Harley-Davidson czy cykliczne jam session z udziałem wielu artystów szczecińskiej sceny. To alternatywa zarówno dla szczecinian, jak i dla turystów, którzy szukają atrakcyjnego punktu z dala od miejskiego zgiełku. W końcu bulwary szczecińskie są wyjątkowym miejscem ze względu na swoje malownicze położenie i bliskość Odry, a teraz też na bogaty program.

""

regiony.rp.pl

FLOATING MARKET  – 05 czerwca – 30 sierpnia 2020, Nabrzeże Starówka

Co jeszcze będzie się działo? Sierpień w Szczecinie

Oprócz trzech stref aktywności zarówno na terenie bulwarów, jak i reszty miasta, będą odbywać się wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich są Iluminacje Szczecin, czyli niezwykłe pokazy świetlne, które będzie można zobaczyć w centrum miasta. Tegorocznym edycja odbędzie się 14 sierpnia, a jej motywem przewodnim będzie przyroda. W kilku punktach Szczecina znaleźć będzie można świetlne aranżacje nawiązujące do natury. Dziedziniec Muzeum Narodowego przy ul. Staromłyńskiej nawiąże do deszczu i wody, a na pobliskim placu Orła Białego znaleźć będzie można świetlno-morskie klimaty. W wyjątkowy sposób zaświecą też słynne dźwigozaury, filharmonia, urząd miasta i Trasa Zamkowa. Na Wyspie Grodzkiej powstanie strefa żeglarska, a cały festiwal zakończy after party. Uczestnicy dostaną mapy, na który zaznaczone będą zarówno świetlne aranżacje, jak i budynki, które na co dzień również są podświetlone światłem architektonicznym. Można będzie indywidualnie odbyć spacer po rozświetlonym Szczecinie.

Nieodzownym elementem wakacji w Szczecinie był widok żaglowców, zacumowanych u nabrzeży. Nie zabraknie go i tym razem. W ostatni weekend sierpnia do miasta przypłyną jednostki, które będą brały udział w Regatach Bałtyckich. Załogi tworzy m.in. szczecińska młodzież. Żaglowce zacumują w stolicy Pomorza Zachodniego już 28 sierpnia. A w pierwszy weekend września na końcu bulwarów zlokalizowane będzie też miasteczko rajdowe Baja Poland. Tam spotkać będzie można zawodników Pucharu Świata w Rajdach Terenowych. Szczegóły wszystkich wydarzeń i na bieżąco uzupełniany program znajduje się na stronie bulwary.szczecin.eu

""

regiony.rp.pl

Materiał Promocyjny