Medycyna estetyczna cały czas szuka sposobów na spowolnienie procesów starzenia się organizmu, chcąc jak najdłużej utrzymać jego dobrostan. W centrum zainteresowania specjalistów estetyki lekarskiej są przede wszystkim takie terapie, które poza natychmiastowym efektem odmłodzenia skóry regenerują ją na poziomie komórkowym.

Bez wątpienia takim preparatem jest Aminokwasowa Terapia Zastępcza JALUPRO®, której poświęcono specjalne badania obserwacyjne, a jego efekty mogliśmy poznać na XXII Światowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Związku Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, czyli największym spotkaniu lekarzy i najważniejszych ekspertów branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej w Polsce.

""

regiony.rp.pl

Aminokwasy to monomery zbudowane z atomów węgla, wodoru, tlenu i azotu. Wyróżniamy aż 20 rodzajów aminokwasów, które budują białka, czyli związki organiczne o skomplikowanej strukturze chemicznej i dużej różnorodności. Jednym z białek prostych jest kolagen stanowiący u ssaków ok.25-35% wszystkich białek. Kolagen posiada nietypowy skład aminokwasów, w tym przede wszystkim duże ilości glicyny i proliny.

Kolagen spaja nasz organizm w całość, odpowiadając przede wszystkim za kondycję skóry, jej wytrzymałość, elastyczność i sprężystość, co w dużej mierzy świadczy o młodym wyglądzie skóry. Już od 25. roku życia poziom kolagenu w organizmie spada, a po 50. roku życia proces ten gwałtowanie przyspiesza, w ślad za czym przyspieszają procesy starzenia skóry, które stają się coraz bardziej widoczne. Te nieuniknione zmiany można na szczęście skutecznie opóźnić, a nawet odwrócić. Czego dowodem są badania przeprowadzone przez dr Krzysztofa Jacka Kaczyńskiego z Kaczyńscy Clinic, których wynik autor zaprezentował podczas tegorocznego Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej PTMEiA.

""

regiony.rp.pl

Wykład oraz workshop pokazały skuteczność Aminokwasowej Terapii Zastępczej JALUPRO®, której najlepszą rekomendacją są zadowoleni pacjenci. – Osoby, które do nas  przychodzą mają najczęściej około 40. roku życia i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z medycyną estetyczną – wyjaśnia dr Krzysztof Jacek Kaczyński – Dostrzegają na swoich twarzach oznaki starzenia i zaczynają szukać rozwiązania tego problemu – dodaje specjalista. Okazuje się, że aminokwasy dają najlepsze rezultaty w ich przypadku. Dlaczego? – Ta grupa wiekowa nie reaguje już na zwykłą, klasyczną mezoterapię koktajlami. Te preparaty nie są wystarczająco silne, by zadziałać w takich przypadkach. Wówczas świetnie sprawdzają się aminokwasy, których zastosowanie daje znakomite i długotrwałe rezultaty – mówi dr Kaczyński.

Preparaty JALUPRO® to linia preparatów do iniekcji oraz suplementów do picia, czyli  aminokwasów w czystej postaci. Wyjątkowość produktów z rodziny JALUPRO® polega na jedynej w swoim rodzaju formule. Unikatowej sekwencji aminokwasów – glicyny, l-proliny, l-lizyny i l-leucyny – połączonej z kwasem hialuronowym pacjenci zawdzięczają widocznie odmłodzony wygląd. JALUPRO® działa dogłębnie, regenerując te struktury skóry, do których często nie docierają zwykłe preparaty. Dzięki temu sprawia, że skóra jest odżywiona, i zregenerowana, a wewnętrzne rusztowanie w postaci struktur kolagenowych wzmocnione. Efekty tego pacjenci dostrzegają w lustrze.

""

regiony.rp.pl

Dr Kaczyński przeprowadził swoje badanie obserwacyjne posługując się metodąfull face”, czyli pracy w obrębie całej twarzy wykorzystując preparaty JALUPRO® Classic i  JALUPRO® HMW, które różnią się od siebie masą cząsteczkową – mówi Iwona Krupa-Żak, właścicielka firmy SkinSolution, wyłącznego dystrybutora marki JALUPRO® w Polsce. Jakie są tego rezultaty?

– Połączyłem dwa produkty, ze względu na ich różną masę cząsteczkową. Rzadszy preparat Classic zastosowałem na 1/3 górnej części twarzy. Z kolei gęstszy HMW użyłem na 2/3 dolnej części twarzy. Pacjentki (średnia wieku 46 lat) reagowały świetnie i praktycznie po trzech zabiegach niektóre z nich wracały bez zmarszczek – mówi dr Kaczyński – Pacjenci sami widzą efekty i są bardzo zadowoleni, a przecież o to nam chodzi – podsumowuje specjalista.

Zwalczanie oznak starzenia skóry wymaga wsparcia jej procesów metabolicznych i komórkowych. Badania naukowe udowodniły, że aminokwasy (glicyna, l-prolina, l-lizyna, l-leucyna) w połączeniu z kwasem hialuronowym mogą wspierać procesy regeneracji i naprawy skóry, co zostało wykorzystane przy tworzeniu linii JALUPRO® i JALUPRO® HMW. Jak pokazały badania m.in doktor Eleny Rumyantsevy-Mathey po zastosowaniu terapii JALUPRO® skóra zwłaszcza u starszych pacjentów wewnętrznie się regeneruje i odbudowuje, czego efekty widać szczególnie mocno kilka miesięcy po zakończeniu serii zabiegów.

""

regiony.rp.pl

Ta unikatowa formuła jest skuteczna samodzielnie oraz w terapiach łączonych np. z osoczem bogatopłytkowym lub toksyną botulinową jako zabieg Jalutoxin, którego największym zwolennikiem jest prof. Luca Piovano, a tekst o tym możemy przeczytać w czasopiśmie Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging „Academy of Aesthetic and Anti-Aging Medicine”.

Chcąc osiągnąć optymalny efekt Aminokwasowej Terapii Zastępczej zaleca się wykonanie czterech zabiegów produktami JALUPRO® w odstępach trzytygodniowych. Wówczas rezultaty są najlepsze i długotrwałe, ale już po pierwszym zabiegu widać dużą różnicę, polegającą przede wszystkim na poprawie gęstości i elastyczności skóry, spłyceniu zmarszczek, wypełnieniu tkanek i nawilżeniu. Podstawową korzyścią terapii JALUPRO® jest przede wszystkim długotrwała stymulacja receptorów skóry, która wewnętrznie się regeneruje, ponieważ aminokwasy aktywizują ją do budowy nowego kolagenu. Zabiegi z wykorzystaniem JALUPRO® z powodzeniem stosuje się na twarz, szyję czy dekolt. Sprawdzają się doskonale przy tak trudnych okolicach jak wiotka skóra ramion (pelikany), okolica nadkolanowa, czy grzbiety dłoni.

Wyłącznym dystrybutorem marki JALUPRO® w Polsce jest firma SkinSolution, która gwarantuje prawidłowe i bezpieczne działanie wyrobów medycznych JALUPRO®. W trosce o bezpieczeństwo lekarzy i pacjentów informujemy, że na rynku polskim pojawiły się preparaty niewiadomego pochodzenia. Przestrzegamy przed zakupem i uczulamy na tzw. okazje, których cena znacząco odbiega od rynkowej.

www.skinsolution.pl, jalupro.pl

foto. Dobromiła Jesiotrzyńska

16