Bomba aminokwasowa – innowacyjna recepta na młodość

Medycyna estetyczna cały czas szuka sposobów na spowolnienie procesów starzenia się organizmu, chcąc jak najdłużej utrzymać jego dobrostan. W centrum zainteresowania specjalistów estetyki lekarskiej są przede wszystkim takie terapie, które poza natychmiastowym efektem odmłodzenia skóry regenerują ją na poziomie komórkowym.

Bez wątpienia takim preparatem jest Aminokwasowa Terapia Zastępcza JALUPRO®, której poświęcono specjalne badania obserwacyjne, a jego efekty mogliśmy poznać na XXII Światowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Związku Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, czyli największym spotkaniu lekarzy i najważniejszych ekspertów branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej w Polsce.

Aminokwasy to monomery zbudowane z atomów węgla, wodoru, tlenu i azotu. Wyróżniamy aż 20 rodzajów aminokwasów, które budują białka, czyli związki organiczne o skomplikowanej strukturze chemicznej i dużej różnorodności. Jednym z białek prostych jest kolagen stanowiący u ssaków ok.25-35% wszystkich białek. Kolagen posiada nietypowy skład aminokwasów, w tym przede wszystkim duże ilości glicyny i proliny.

Kolagen spaja nasz organizm w całość, odpowiadając przede wszystkim za kondycję skóry, jej wytrzymałość, elastyczność i sprężystość, co w dużej mierzy świadczy o młodym wyglądzie skóry. Już od 25. roku życia poziom kolagenu w organizmie spada, a po 50. roku życia proces ten gwałtowanie przyspiesza, w ślad za czym przyspieszają procesy starzenia skóry, które stają się coraz bardziej widoczne. Te nieuniknione zmiany można na szczęście skutecznie opóźnić, a nawet odwrócić. Czego dowodem są badania przeprowadzone przez dr Krzysztofa Jacka Kaczyńskiego z Kaczyńscy Clinic, których wynik autor zaprezentował podczas tegorocznego Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej PTMEiA.

Wykład oraz workshop pokazały skuteczność Aminokwasowej Terapii Zastępczej JALUPRO®, której najlepszą rekomendacją są zadowoleni pacjenci. – Osoby, które do nas  przychodzą mają najczęściej około 40. roku życia i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z medycyną estetyczną – wyjaśnia dr Krzysztof Jacek Kaczyński – Dostrzegają na swoich twarzach oznaki starzenia i zaczynają szukać rozwiązania tego problemu – dodaje specjalista. Okazuje się, że aminokwasy dają najlepsze rezultaty w ich przypadku. Dlaczego? – Ta grupa wiekowa nie reaguje już na zwykłą, klasyczną mezoterapię koktajlami. Te preparaty nie są wystarczająco silne, by zadziałać w takich przypadkach. Wówczas świetnie sprawdzają się aminokwasy, których zastosowanie daje znakomite i długotrwałe rezultaty – mówi dr Kaczyński.

Preparaty JALUPRO® to linia preparatów do iniekcji oraz suplementów do picia, czyli  aminokwasów w czystej postaci. Wyjątkowość produktów z rodziny JALUPRO® polega na jedynej w swoim rodzaju formule. Unikatowej sekwencji aminokwasów – glicyny, l-proliny, l-lizyny i l-leucyny – połączonej z kwasem hialuronowym pacjenci zawdzięczają widocznie odmłodzony wygląd. JALUPRO® działa dogłębnie, regenerując te struktury skóry, do których często nie docierają zwykłe preparaty. Dzięki temu sprawia, że skóra jest odżywiona, i zregenerowana, a wewnętrzne rusztowanie w postaci struktur kolagenowych wzmocnione. Efekty tego pacjenci dostrzegają w lustrze.

Dr Kaczyński przeprowadził swoje badanie obserwacyjne posługując się metodąfull face”, czyli pracy w obrębie całej twarzy wykorzystując preparaty JALUPRO® Classic i  JALUPRO® HMW, które różnią się od siebie masą cząsteczkową – mówi Iwona Krupa-Żak, właścicielka firmy SkinSolution, wyłącznego dystrybutora marki JALUPRO® w Polsce. Jakie są tego rezultaty?

– Połączyłem dwa produkty, ze względu na ich różną masę cząsteczkową. Rzadszy preparat Classic zastosowałem na 1/3 górnej części twarzy. Z kolei gęstszy HMW użyłem na 2/3 dolnej części twarzy. Pacjentki (średnia wieku 46 lat) reagowały świetnie i praktycznie po trzech zabiegach niektóre z nich wracały bez zmarszczek – mówi dr Kaczyński – Pacjenci sami widzą efekty i są bardzo zadowoleni, a przecież o to nam chodzi – podsumowuje specjalista.

Zwalczanie oznak starzenia skóry wymaga wsparcia jej procesów metabolicznych i komórkowych. Badania naukowe udowodniły, że aminokwasy (glicyna, l-prolina, l-lizyna, l-leucyna) w połączeniu z kwasem hialuronowym mogą wspierać procesy regeneracji i naprawy skóry, co zostało wykorzystane przy tworzeniu linii JALUPRO® i JALUPRO® HMW. Jak pokazały badania m.in doktor Eleny Rumyantsevy-Mathey po zastosowaniu terapii JALUPRO® skóra zwłaszcza u starszych pacjentów wewnętrznie się regeneruje i odbudowuje, czego efekty widać szczególnie mocno kilka miesięcy po zakończeniu serii zabiegów.

Ta unikatowa formuła jest skuteczna samodzielnie oraz w terapiach łączonych np. z osoczem bogatopłytkowym lub toksyną botulinową jako zabieg Jalutoxin, którego największym zwolennikiem jest prof. Luca Piovano, a tekst o tym możemy przeczytać w czasopiśmie Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging „Academy of Aesthetic and Anti-Aging Medicine”.

Chcąc osiągnąć optymalny efekt Aminokwasowej Terapii Zastępczej zaleca się wykonanie czterech zabiegów produktami JALUPRO® w odstępach trzytygodniowych. Wówczas rezultaty są najlepsze i długotrwałe, ale już po pierwszym zabiegu widać dużą różnicę, polegającą przede wszystkim na poprawie gęstości i elastyczności skóry, spłyceniu zmarszczek, wypełnieniu tkanek i nawilżeniu. Podstawową korzyścią terapii JALUPRO® jest przede wszystkim długotrwała stymulacja receptorów skóry, która wewnętrznie się regeneruje, ponieważ aminokwasy aktywizują ją do budowy nowego kolagenu. Zabiegi z wykorzystaniem JALUPRO® z powodzeniem stosuje się na twarz, szyję czy dekolt. Sprawdzają się doskonale przy tak trudnych okolicach jak wiotka skóra ramion (pelikany), okolica nadkolanowa, czy grzbiety dłoni.

Wyłącznym dystrybutorem marki JALUPRO® w Polsce jest firma SkinSolution, która gwarantuje prawidłowe i bezpieczne działanie wyrobów medycznych JALUPRO®. W trosce o bezpieczeństwo lekarzy i pacjentów informujemy, że na rynku polskim pojawiły się preparaty niewiadomego pochodzenia. Przestrzegamy przed zakupem i uczulamy na tzw. okazje, których cena znacząco odbiega od rynkowej.

www.skinsolution.pl, jalupro.pl

foto. Dobromiła Jesiotrzyńska

16

Mogą Ci się również spodobać

Jednym rząd daje, innym zabiera

Obniżka PIT z tzw. piątki Kaczyńskiego będzie dla miasta oznaczać spadek wpływów o około ...

Tadeusz Truskolaski: Premier podaje dane, które mu pasują

Budżet na 2020 rok oceniam jako bardzo trudny, ale już za dwa lata będziemy ...

Weekendowe utrudnienia na autostradzie A1

Do poniedziałku kierowcy podróżujący A1 muszą spodziewać się utrudnień. Trasą nie przejedziemy na odcinku ...

Stawianie na różnorodność i kreatywność klientów wychodzi na dobre

Mieli wybór, czy przez chwilę mieć więcej pieniędzy, czy też budować coś trwałego. Właściciele ...

Dla kolei również ma być program plus

Łatwiejsze ma być nie tylko realizowanie nowych inwestycji kolejowych przez samorządy, ale również przejmowanie ...

Stacja PKP w Muszynie

Turystycznym pociągiem przez granicę

W letniej ofercie przewoźników kolejowych pojawiają się kursy transgraniczne. Pasażerowie niektórych składów mogą liczyć ...