Niezwykła pomoc dla WOŚP. Ile wylicytowano w aukcjach samorządowców?

Ślub udzielony przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego został sprzedany za 24,1 tys. zł. A wspólne gotowanie z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz za 11,4 tys. zł.

Publikacja: 04.02.2023 11:58

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grał pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Zebr

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grał pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Zebrane środki przeznaczone zostaną na walkę z sepsą

Foto: Fotorzepa / Jerzy Dudek

Zakończyło się już wiele aukcji przedmiotów wystawionych przez samorządowców na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale jeszcze niektóre trwają. Można licytować.

Drogie prezydenckie gotowanie

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska na sprzedaż wystawiła m.in. wspólne gotowanie. - Będzie to doskonała okazja do lepszego poznania się w warunkach wspólnych kuchennych wyzwań, ale też doskonała rozrywka, szczególnie dla wielbicielki lub wielbiciela gdańskiej kuchni – kusiła prezydent Dulkiewicz. W aukcji wzięło udział 19 osób, a zakończyła się ona wynikiem 11 tys. 400 zł.

Czytaj więcej

Będzie się działo. Finał WOŚP w polskich miastach

Kilka rzeczy wystawił na sprzedaż Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Jednym z nich był unikatowy trykot klubu piłkarskiego WKS Śląsk Wrocław wraz z autografami zawodników. Koszulka została przygotowana na obchody 75-lecia istnienia klubu. Wyprodukowano jedynie 750 egzemplarzy, a każdy z nich został oznaczony unikalnym numerem.

Licytowany egzemplarz to była koszulka z numerem 1, najbardziej wyjątkowa i wartościowa wśród wszystkich. Koszulkę sprzedano za 5101 zł. A za 3050 zł poszła gitara roku dobrych relacji.

A ślub jeszcze droższy

Jedną z wyższych kwot, bo 24,1 tys. zł zapłacono za Magiczny ślub udzielony przez Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy.

- Są co najmniej dwa przypadki, w których serce jest najważniejsze. To ślub z ukochaną osobą oraz finał WOŚP. W tym roku możecie połączyć jedno i drugie i wylicytować ślub, którego udzielę Wam w jednej z 4 lokalizacji w Warszawie – reklamował prezydent Trzaskowski. W jego licytacji wzięło udział 36 osób.

Na udzielenie ślubu zwycięzcy aukcji na rzecz WOŚP zdecydowała się też prezydent Łodzi. Jej aukcja trwa do 6 lutego. W sobotę oferowano za nią 3950 zł.

Z kolei prezydent Szczecina Piotr Krzystek wystawił możliwość obejrzenia meczu Pogoni Szczecin w swoim towarzystwie. Spotkanie będzie można obejrzeć w loży VIP na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie.  Zwycięzca będzie mógł zabrać ze sobą rodzinę bądź znajomych. W sumie cztery osoby. W sobotę oferowano za to 4750 zł. Aukcja zakończy się w niedzielę.

Nadal trwa licytacja legendarnego makowca prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego wraz z osobistym dowozem.

- Ubiegłoroczna aukcja miała niezwykłe zakończenie. Ciasto, wylicytowane przez jednego z bydgoskich biznesmenów, ofiarowane zostało rodzinie prowadzącej w Bydgoszczy rodzinny dom dziecka i tym samym nie tylko przysłużyło się do pobicia przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy po raz kolejny rekordu ubiegłorocznej zbiórki, ale także sprawiło radość podopiecznym bydgoskiej placówki – podają organizatorzy. W sobotę oferowano za nie 1625 zł. Aukcja potrwa do 12 lutego.

Koszulka Lewandowskiego i wielki mecz

Za 5,4 tys. zł sprzedano rękawice bokserskie z autografem Witalija Kliczki, które wystawił prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski.

A zdjęcie z finału żużlowej Ekstraligi z autografami Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina i żużlowców Motoru Lublin poszło za 1325 zł. Plakat koncertu na 200-lecie Teatru Starego z autografami artystów – 911 zł.

Do 8 lutego trwa sprzedaż kosza z autografami artystów z Kosmicznego Koncertu Paktofoniki w Spodku, który został wystawiony przez prezydenta Katowic Marcina Krupę.

Czytaj więcej

Kultowe klapki i inne atrakcje. Samorządy dla WOŚP

A prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wystawił koszulkę reprezentacji Polski z nazwiskiem i autografem najlepszego piłkarza w naszym kraju – Roberta Lewandowskiego.

- Trafia na olsztyńską licytację już czwarty raz. Koszulka została przekazana przez prezydenta cztery lata temu dla sztabu WOŚP Olsztyn, została wylicytowana oraz kolejny raz przekazana na licytację – przekazał olszyński ratusz. W sobotę wyceniono ją na 1175 zł.

Samorządowcy połączyli też swoje siły dla Orkiestry. Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski wystawił własną drużynę piłki nożnej. W składzie m.in. Tadeusz Truskolaski, prezydent Bydgoszczy, Adam Struzik, marszałek Mazowsza, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa, Dorota Zmarzlak, wójt Izabelina, czy Konrad Fiołek, prezydent Rzeszowa.

- Mecz proponujemy rozegrać w terminie kwiecień-maj 2023 roku. Miejsce meczu oraz dokładna data zostaną uzgodnione ze zwycięzcą licytacji. Zwycięzca licytacji kompletuje skład swojej drużyny – podają samorządowcy. Mecz sprzedano za 1979 zł.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grał pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Zebrane środki przeznaczone zostaną na walkę z sepsą. Finał zakończono kwotą 154 606 764 złote. A w poniedziałek na koncie było ponad 22, 6 mln zł. Pełna kwota będzie znana w marcu.

Zakończyło się już wiele aukcji przedmiotów wystawionych przez samorządowców na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale jeszcze niektóre trwają. Można licytować.

Drogie prezydenckie gotowanie

Pozostało 96% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Społeczności lokalne
Nie cudzoziemcy, lecz nowi mieszkańcy. Jak miasta integrują imigrantów?
Społeczności lokalne
Choć odeszli z urzędu, to zostaną w nim na zawsze
Społeczności lokalne
Największe miasta zrealizowały już z sąsiednimi samorządami ponad 400 inwestycji
Społeczności lokalne
Mija czas na zaprzysiężenie nowych włodarzy. Wielu zrobi to w ostatniej chwili
Społeczności lokalne
Pierwsi wyborcy głosują już w wyborach samorządowych 2024. Korespondencyjnie
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy