W dobrej sytuacji finansowej jest park wodny we Wrocławiu. – Satysfakcjonujące wyniki finansowe są pochodną starannej analizy rynku – mówi Krzysztof Hołub, prezes zarządu Wrocławskiego Parku Wodnego SA. Podkreśla, że jego aquapark stawia na niską barierę wejścia, stąd szeroka oferta niedrogich wejściówek i atrakcyjnych karnetów dla stałych klientów. Poza tym stara się także tworzyć oferty dla różnych grup docelowych. – Mamy specjalne propozycje dla rodzin, studentów i seniorów. Nieustannie rozwijamy naszą ofertę i przywiązujemy dużą wagę do jakości obsługi klienta – chwali się prezes Hołub.
Aquapark Wrocław został otwarty w lutym 2008 roku. Jego budowa trwała trzy lata i kosztowała 140 mln zł. Jak mówi Anna Hejno, rzecznik prasowy spółki, serce obiektu stanowi rozbudowany kompleks basenów rekreacyjnych, wyposażonych w atrakcje takie jak zjeżdżalnie o zróżnicowanym stopniu trudności, basen ze sztuczną falą, leniwa rzeka, basen solankowy oraz część przeznaczoną dla najmłodszych dzieci.
Dobre wyniki we Wrocławiu
– Po latach intensywnych inwestycji nasz aquapark może pochwalić się także największą i najbardziej urozmaiconą w Polsce strefą saun – mówi Anna Hejno. We Wrocławiu jest kilkanaście rozmaitych saun i łaźni parowych (m.in. sauny fińskie, solne i infrared) oraz rozległy (ponad 2000 mkw.) ogród saunowy z basenami i pomieszczeniami do saunowania. A ofertę parku wodnego dopełnia klub fitness połączony z siłownią oraz 25-metrowy basen sportowy. W 2013 r. powstał także basen służący do nauki pływania dla niemowląt i dzieci. W 2016 r. Aquapark Wrocław odwiedziło ponad 1,6 mln gości. Frekwencja zwiększa się systematycznie z roku na rok. – Duże zainteresowanie odwiedzających przekłada się na bardzo dobre wyniki finansowe spółki. Rok ubiegły zakończył się dla nas rekordowym zyskiem w wysokości 10 mln 300 tys. zł, to jest przeszło półtora miliona złotych więcej niż w 2015 roku – mówi rzecznik WPP. Podkreśla, że znakomite wyniki finansowe oznaczają niezależność – właściciel spółki, miasto Wrocław, od lat nie musi dopłacać do funkcjonowania parku wodnego. W tym roku we Wrocławiu rozpocznie się rozbudowa kompleksu basenów rekreacyjnych, a celem inwestycji będzie powstanie nowoczesnych atrakcji dla rodzin i klientów indywidualnych, wzorowanych na najlepszych rozwiązaniach z całego świata.
Jednak większość parków wodnych na Dolnym Śląsku nie przynosi zysków.