Aktualizacja: 11.07.2017 22:30 Publikacja: 11.07.2017 22:30
Foto: Rzeczpospolita
Rekordowe 5,3 mln turystów odwiedziło województwo śląskie w 2016 roku. To aż o 1,3 mln więcej, niż rok wcześniej. Zostawili ok. 6 mld zł, niemal 2 mld zł więcej niż w 2015 r. – wynika z badania Śląskiej Organizacji Turystycznej, która od siedmiu lat bada preferencje turystyczne w regionie. Ponad 3,5 mln stanowią goście spoza regionu.
Z opracowania wynika, że najchętniej odwiedzanymi miejscami są Zamek Ogrodzieniecki (na zdjęciu powyżej), Zamek w Pszczynie, Kopalnia Guido, Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, a także Sanktuarium na Jasnej Górze. Śląsk ma siódmą pozycję w kraju, jeśli chodzi o liczbę odwiedzających region turystów. Głównie dzięki Beskidom, ale gości w ubiegłym roku przyciągał też Śląsk Cieszyński – okolice Wisły i Ustronia, Istebnej, Koniakowa oraz Cieszyna i Skoczowa (w badaniu z 2014 r. te rejony wskazało 9 proc. turystów, w ubiegłym roku – aż 36 proc.).
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Tegoroczny budżet państwa przewiduje wzrost wydatków na promocję turystyki polskiej o 7,4 procent. To jednak pozorne zwiększenie. W innym miejscu rząd zredukował bowiem fundusze na ten cel o 50 milionów złotych.
Mimo że na plaży w miejscowości Bavaro w Dominikanie podniesiona była czerwona flaga, kilku turystów, w tym troje Polaków, weszło do wody. Wyjątkowo silne prądy i wysokie fale porwały kąpiących się.
Dzieci z pięciu województw (kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie) zaczynają w poniedziałek ferie. A to oznacza, że już w sobotę część z nich wyruszy, by wypoczywać poza miejscem zamieszkania. Według badania Polskiej Organizacji Turystycznej chęć wyjazdu w tym czasie deklaruje co drugi dorosły Polak. Sprawdziliśmy, ile wydadzą ci, którzy wybiorą się na narty.
Na krótko przed końcem swojej kadencji prezydent USA Joe Biden zaproponował skreślenie Kuby z amerykańskiej listy państw uznanych za sponsorujące terroryzm. Ten gest może okazać się jedynie gestem symbolicznym wobec powrotu do Białego Domu Donalda Trumpa.
Atlanta, Dubaj i Tokio-Hameda to trzy największe na świecie lotniska pod względem wielkości ruchu pasażerskiego. Każde z dwóch pierwszych miało więcej klientów niż wszystkie lotniska w Polsce razem wzięte.
Ryanair ogłosił dziś rozkład lotów na lato z Lublina. Planuje pięć tras, w tym nową - do Barcelony.
Od dzisiaj samoloty Wizz Aira latają ponownie z Katowic, Krakowa i Warszawy do Tel Awiwu. Loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu.
Władze turystyczne Paryża zauważyły, że odwiedzający ich miasto turyści wskazówek na temat zwiedzania stolicy Francji szukają głównie w internecie. Postanowiły zamknąć ostatnie biuro informacji turystycznej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas