Reklama

Miłość daje wolność

Roger Waters zagra po raz pierwszy w Trójmieście. 5 sierpnia 2018 r. w Ergo Arenie zaprezentuje show „Us + Them” złożony z największych przebojów zespołu Pink Floyd i solowych.

Publikacja: 09.10.2017 20:30

Roger Waters skomponował pierwszą piosenkę z nowej płyty podczas poprzedniego tournee, akompaniując

Roger Waters skomponował pierwszą piosenkę z nowej płyty podczas poprzedniego tournee, akompaniując sobie na gitarze

Foto: Live nation

– Wyruszamy na tournée z nowym show – powiedział Roger Waters. Zaprezentuję wybór kompozycji z mojej długiej kariery, z lat spędzonych w Pink Floyd oraz z płyt solowych. Najprawdopodobniej 80 procent stanowić będzie klasyczny materiał, zaś 20 procent nowy, z płyty „Is This Really Life We Want?". Wszystko będzie połączone wspólnym tematem. Obiecuję, że fanów czeka świetny show, spektakularny tak jak wszystkie moje poprzednie.

„Roger Waters – Us + Them" to pierwsza europejska trasa artysty od „The Wall Live" (2010–2013). W 219 koncertach wzięło udział ponad 4 miliony fanów. Odniosły sukces artystyczny i finansowy, zaowocowały dochodem blisko pół miliarda dolarów. Nazwa obecnego tournée, które rozpoczęło się w zeszłym roku w Ameryce, nawiązuje do utworu „Us and Them" z albumu „The Dark Side of the Moon". Najważniejsza jest linijka „Z tobą albo bez/ Kto zaprzeczy, że to najbardziej sporna kwestia na świecie".

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Regiony
Co dziewiąty mężczyzna w kraju ma problemy ze spłatą zaległych zobowiązań
Materiał Promocyjny
W poszukiwaniu nowego pokolenia prezesów: dlaczego warto dbać o MŚP
Okiem samorządowca
Prezydent Olsztyna: Stawiamy na komunikację zbiorową
Regiony
Dolny Śląsk rewitalizuje linie kolejowe i inwestuje w pociągi
Regiony
Jak kupować mądrze gaz na zmiennym rynku
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Regiony
Bezpieczne lato w Warszawie – dla wszystkich
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama