Genesis w Gdańsku, Cugowscy w Gdyni

Ray Wilson z repertuarem Genesis, Bracia, Tymon Tymański, znani konferansjerzy, sztuczne ognie. A o północy przemówienia prezydentów. Trójmiasto szykuje się na sylwestra.

Publikacja: 14.12.2015 20:08

Organizacja miejskiego sylwestra będzie w tym roku kosztowała Gdynię 400 tys. zł. Fot. Andrzej Gojke

Organizacja miejskiego sylwestra będzie w tym roku kosztowała Gdynię 400 tys. zł. Fot. Andrzej Gojke

Foto: KFP

Z największym rozmachem swoją tegoroczną imprezę planuje Gdańsk. Na Targu Węglowym na Starówce wystąpi Ray Wilson z Genesis. W repertuarze – największe przeboje tej formacji w nowych aranżacjach.

Po koncercie na scenie pojawi się Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, a o północy zaplanowano 13-minutowy pokaz sztucznych ogni. Koszt imprezy wyniesie 220 tysięcy złotych.

– Spodziewamy się kilkunastu tysięcy osób, podobnie jak w latach poprzednich – mówi Emilia Salach, rzecznik prasowy gdańskiego magistratu.

W Gdyni postawili na polskich wykonawców. Na skwerze Kościuszki nowy rok powitają zespół Bracia i Krzysztof Cugowski, a po nich wystąpi Tymon Tymański. Imprezę poprowadzi Paweł Konjo Konnak. Z życzeniami na scenie pojawi się prezydent Wojciech Szczurek. Jak podaje miasto – cały budżet wynosi 400 tys. złotych.

Miejskiego sylwestra nie organizuje leżący pośrodku Sopot, w którym i tak będzie bawić się mnóstwo ludzi – przede wszystkim w skoncentrowanych na Monciaku klubach. Sporo ludzi może też dojechać na sopockie imprezy po północy. W Słupsku, na placu przed ratuszem zaplanowano koncert muzyki klubowej w połączeniu z pokazem światła i multimediów. – Nie zabraknie konkursów, a także atrakcji na lodowisku, które znajduje się na placu – mówi Karolina Chalecka z Biura Prezydenta Miasta Słupska.

Sylwestra poprowadzą Jarosław Kret i Radosław Brzózka. A bawić się na nim będzie Robert Biedroń, prezydent Słupska. Na organizację miasto wyda 143 tys. złotych. Niedawne zamachy terrorystyczne w Paryżu nie wpłynęły na organizację sylwestrowych imprez. Choć samorządy deklarują, że mają opracowane procedury na wypadek różnych sytuacji.

– My już przed Euro 2012 wprowadziliśmy specjalną procedurę na wypadek, gdyby coś się działo. Mamy specjalne centrum zarządzania kryzysowego, służby spotykają się w jednym miejscu, gdzie mamy pełny monitoring i rozpoczynają działania – mówi Emilia Salach. – Obecnie nie ma w Polsce ogłoszonego stopnia zagrożenia i w Gdańsku wszystko jest normalnie. Także sylwester.

Materiał partnera
Dolny Śląsk mocno stawia na turystykę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Regiony
Samorządy na celowniku hakerów
Materiał partnera
Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 - Energia Miasta Szczecin
Regiony
Nie tylko infrastruktura, ale też kultura rozwijają regiony
Regiony
Tychy: Rządy w mieście przejmuje komisarz wybrany przez Mateusza Morawieckiego