Aktualizacja: 13.11.2016 21:00 Publikacja: 13.11.2016 21:00
Popularnością wśród zagranicznych pacjentów przyjeżdżających do stolicy Małopolski cieszą się usługi stomatologiczn.
Foto: 123RF
Sukiennice, Zamek na Wawelu, kolacja w „Singerze" na Kazimierzu, a nazajutrz... operacja. Taki scenariusz ma dla coraz większej liczby turystów podróż do Krakowa. Przyjeżdżają tu po olśniewający uśmiech, poprawę wzroku, ale także operację kręgosłupa. Rekonwalescencję, jeśli pozwala na to stan zdrowia, łączą często z wypoczynkiem w ośrodkach spa.
Kraków, znany ośrodek akademicki z ponad ośmioma tysiącami łóżek szpitalnych, w tym ponad 1400 w ośrodkach prywatnych, 12 695 lekarzami, w tym 3569 stomatologami, 24 334 pielęgniarkami i 3055 położnymi, ma wszelkie warunki, by stać się kolejną zdrowotną stolicą Europy. Eksperci nie wykluczają, że odbierze ten tytuł Berlinowi i Budapesztowi. Szczególnie zagrożony jest Budapeszt, który uchodzi za oazę stomatologów. Polscy dentyści mają bowiem w świecie sławę niezrównanych w swoim fachu.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Wysypisko śmieci na największej wyspie Tajlandii rozrasta się w alarmującym tempie. W tym roku Phuket będzie produkować dwa razy więcej odpadów niż jeszcze trzy lata temu.
2024 rok był dla Maroka rekordowy pod względem liczby turystów. Kraj chętnie odwiedzali zarówno obcokrajowcy, jak i sami Marokańczycy, którzy mieszkają za granicą.
Biura podróży, które zdecydują się na uruchomienie lotów czarterowych do Jordanii, dostaną dotacje od Jordańskiej Organizacji Turystycznej.
Prawie 11,2 miliona turystów zagranicznych odwiedziło w zeszłym roku Dominikanę. To historyczny rekord, ale tamtejszy minister turystyki jest przekonany, że w tym roku wynik będzie jeszcze lepszy.
Po latach debat rząd Portugalii oficjalnie dał zielone światło na budowę nowego lotniska w Lizbonie. Powstanie ono w Alcochete, na wschód od stolicy kraju. Budowa potrwa około sześciu lat i będzie kosztować nawet 9 miliardów euro.
Kryzys polityczny nie zaszkodził Francji w turystyce, bo dzięki olimpiadzie ten kraj odwiedziło 100 mln gości, którzy zostawili 71 mld euro. A ten rok zapowiada się jeszcze lepiej.
Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) przygotowało kolejną prognozę dla CPK i lotnisk mazowieckich na lata 2024-2060.
Pierwszego dnia urzędowania prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, przywrócił Kubie status państwa sponsorującego terroryzm. Cofnął tym samym rozporządzenie wydane zaledwie kilka dni wcześniej przez prezydenta Joego Bidena.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas