Aktualizacja: 10.08.2017 23:00 Publikacja: 10.08.2017 23:00
W PWSZ w Chełmie najbardziej popularne są kierunki techniczne.
Foto: materiały prasowe
Na największej lubelskiej uczelni – Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej – największym zainteresowaniem kandydatów (pod względem liczby rejestracji) cieszyły się: prawo, psychologia, finanse i rachunkowość, bezpieczeństwo wewnętrzne, anglistyka, logistyka, informatyka i ekonomia. Najbardziej oblegane pod względem liczby osób przypadających na jedno miejsce były: psychologia (ponad ośmiu kandydatów na jedno miejsce), anglistyka (ponad sześciu kandydatów), jazz i muzyka estradowa, finanse i rachunkowość, lingwistyka stosowana z profilem angielski z niemieckim (ponad pięciu kandydatów), produkcja medialna (blisko pięć osób), biologia ze specjalnością biologia medyczna, iberystyka i prawo (ponad czterech kandydatów).
W tym roku przypada 80. rocznica rozpoczęcia odbudowy stolicy po wojnie. Do obchodów zainicjowanych przez miasto włączyły się muzea i instytucje kultury. Zaplanowano wiele wydarzeń, spotkań i wystaw.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Często rozpamiętujesz złe doświadczenia? A może ciągle martwisz się tym, co przyniosą dopiero nadchodzące dni? Myślenie o tym, co za nami – lub wybieganie w przyszłość – to naturalna umiejętność naszego umysłu. Jednak niektórzy, nawet mimo starań, nie potrafią uwolnić się od myślenia tylko w jednej perspektywie czasowej. A czas ma znaczenie. Być może jest kluczem do zrozumienia, skąd biorą się problemy ze zdrowiem psychicznym.
Czy Twoje dziecko jest gotowe na maturę? A może wciąż powtarza, że „ma jeszcze czas”, podczas gdy Ty w duchu zastanawiasz się, czy na pewno zdąży opanować cały materiał? Choć to ono będzie pisać egzamin, emocje udzielają się całej rodzinie. W powtórkach nieocenionym wsparciem będzie Strefa maturzysty – bezpłatna platforma, na której Twoje dziecko odnajdzie wszystko, czego potrzebuje do skutecznej nauki. Przeczytaj artykuł i poznaj jej zalety.
Chcemy, żeby płace nauczycieli były stabilne, konkurencyjne w stosunku do innych płac w gospodarce. Sejm pracuje nad ich powiązaniem ze średnią krajową – mówi w podcaście „Szkoła na nowo” wiceministra edukacji Katarzyna Lubnauer.
Rozporządzenie o wynagrodzeniach nauczycieli w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli w 2025 r. zostało już opublikowane w Dzienniku Ustaw. W czwartek 20 marca wchodzi w życie.
Wnuczka Zofii Mościckiej otrzyma pierścionek oraz obrączkę zrabowane jej babci ponad 80 lat temu przez Niemców. Artefakty dotychczas przechowywane były w niemieckim archiwach Arolsen Archives.
Wartość rynku zamówień publicznych sięgnęła 280 mld zł w 2023 r. i ciągle rośnie. Uczestniczy w nim około 30 tys. zamawiających. – To ogromna skala – powiedziała Agnieszka Olszewska, prezes Urzędu Zamówień Publicznych, która była gościem Tomasza Pietrygi w programie „Prawo dla profesjonalistów”.
Zmiany w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych, więcej edukacji finansowej i obronnej, terenoznawstwo, edukacja zdrowotna – to zmiany w szkole, które są już przesądzone. Jak będzie wyglądała nauka w polskich szkołach? W podcaście „Szkoła na nowo” opowiada Katarzyna Lubnauer, wiceministra edukacji narodowej.
Uniewinnionemu od zarzutów dyscyplinarnych nauczycielowi wypłaca się zaległe dodatki – uznał Sąd Najwyższy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas