Aktualizacja: 27.09.2017 22:30 Publikacja: 27.09.2017 22:30
Budowa nowego lodowiska w Bydgoszczy zakończy się pod koniec 2017 r.
Foto: Rzeczpospolita, Szymon Zdziebło
Bydgoszcz od kilkunastu lat nie ma krytego lodowiska, odkąd w 2004 roku zamknięto obiekt Torbyd przy ul. Chopina. Dziesięć lat później prezydent miasta Rafał Bruski ogłosił, że miasto przystępuje do budowy nowoczesnej, krytej ślizgawki. Początkowo pod uwagę brano dwie lokalizacji. Pierwsza zakładała, że nowe lodowisko powstanie w miejscu starego. Drugim wariantem był powrót do pomysłu sprzed lat, czyli budowa w sąsiedztwie hali Łuczniczka. Ostatecznie miasto postawiło na tę drugą lokalizację.
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
Kraków, Bydgoszcz, Wrocław i Poznań dostały wielomilionowe dofinansowanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Przyznane wsparcie pozwoli na inwestycje w zeroemisyjny transport zbiorowy.
W miejscowości Konotopie w gminie Kikół pod Toruniem ma powstać gigantyczna figura Matki Boskiej. Ma być wyższa nie tylko od figury Chrystusa w Świebodzina, ale także od słynnej statuy w Rio de Janeiro.
Niszczejący kompleks basenowy w ciechocińskim Parku Tężniowym, powstały w latach 30. XX w., zostanie odrestaurowany i udostępniony mieszkańcom i kuracjuszom.
Nasi partnerzy z Bydgoszczy potwierdzili, że nie widzą możliwości budowania wspólnego bydgosko-toruńskiego obszaru metropolitalnego. Dlatego podejmujemy działania, których celem jest stworzenie w przyszłości Metropolii Toruńskiej – mówi Paweł Gulewski, prezydent Torunia.
Trwa dobra passa polskich architektów i architektek. Bydgoski architekt Przemek Gawęda, prowadzący pracownię Archigeum, zdobył tytuł Architekta Roku, a jeden z jego projektów — tytuł Domu Roku w prestiżowym konkursie.
Jak to się stało, że w prezydenckiej Akademii Kopernikańskiej studia doktoranckie z astronomii rozpoczęli wyłącznie obywatele Indii?
„Zwiększenie potencjału przyrodniczego w regionie” to nazwa części 2.15 programu „Fundusze europejskie dla Kujaw i Pomorza”. Wnioski o dofinansowanie z jego środków będą przyjmowane do 17 lutego.
W niedzielę doszło do pożaru hali znajdującej się na terenie Parku Przemysłowego w Bydgoszczy. Na miejscu działa kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas