Aktualizacja: 19.01.2025 03:20 Publikacja: 15.12.2023 07:00
Kraków
Foto: Adobe Stock
W praktyce jednak nowe przepisy nie sprawdziły się, ponieważ w dużych gminach, takich jaką jest np. 800-tysięczny Kraków doprowadziły do chaosu i paraliżu w zarządzaniu miastem, a nawet poważnych strat finansowych. Sytuacja wymaga więc pilnej interwencji ustawodawcy.
Wiele z zeszłorocznych rozwiązań, czy to dobrych, czy złych, wymusza na włodarzach podjęcie nowych wyzwań.
Siedem nowych miast przybędzie na mapie Polski od Nowego Roku. Część z nich odzyska prawa miejskie po wielu latach.
Zmiany demograficzne i społeczne powinny stać się podstawą do zastanowienia się nad kompetencjami samorządów lokalnych. Potrzebny jest przegląd przepisów prawa samorządowego – tak, by sprostać potrzebom mieszkańców.
Władze Krakowa chcą wprowadzenia w Polsce opłaty turystycznej. Radni tego miasta zdecydowali o przekazaniu rządowi rezolucji w tej sprawie. Resort sportu pracuje nad przepisami w tym zakresie, bo na taką opłatę czekają też inne chętnie odwiedzane przez turystów miasta.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Organizacje samorządowe chcą zmian przepisów, które mogą spowolnić inwestycje, głównie przez wymogi biurokratyczne. Ustawa powinna być gotowa tuż po zakończeniu stanu klęski żywiołowej.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Porsche Design Tower w Miami (USA), wieżowiec położony blisko plaży, jak i dwa wieżowce należące do Donalda Trumpa stopniowo i ponad średnią zapadają się o kilka centymetrów na przełomie ostatnich sześciu lat.
- Mamy do czynienia z katastrofą - przekonywał na spotkaniu z wyborcami kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski sugerując, że ostatnie pożary w Kalifornii to skutek zmian klimatycznych.
Decyzja Grzegorza Brauna o starcie w wyborach prezydenckich uderza przede wszystkim w Sławomira Mentzena – stwierdził prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki obiecał, że jeśli zostanie wybrany, zapewni przeprowadzenie referendum w sprawie Zielonego Ładu. - Transformacja klimatyczna jest zagrożeniem dla przyszłości państwa polskiego - mówił dodając, że Chiny zużywają dużo węgla, a Europa kupuje od nich samochody elektryczne, żeby „ratować klimat”.
W ciągu ostatniego miesiąca poparcie dla Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości nie zmieniło się – wynika z najnowszego sondażu partyjnego, przeprowadzonego przez Ipsos.
Oscary 2025 powinny zostać odwołane - uważa autor „Skazanych na Shawshank”, znany amerykański pisarz Stephen King. Twórca zadeklarował, że nie będzie głosował na nominowanych do tegorocznych nagród Akademii.
Francis Fukuyama, znany amerykański politolog, w rozmowie z Onetem wypowiedział się na temat Donalda Trumpa, jego polityki oraz potencjalnych konsekwencji powrotu na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. – Myślę, że naprawdę wchodzimy w niebezpieczny okres – ostrzegł.
- Porozumienie Ukrainy z Wielką Brytanią nie ma dla nas większego znaczenia - oświadczyła rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji Maria Zacharowa, komentując podpisanie przez Londyn i Kijów umowy o stuletnim partnerstwie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas