Aktualizacja: 17.09.2021 11:30 Publikacja: 17.09.2021 10:12
Krzysztof Żuk, prezydent Lublina
Foto: mat.pras.
POSŁUCHAJ PODCASTU:
Jak wygląda w Lublinie sytuacja komunikacji miejskiej?
Wiele samorządów funkcjonuje na oparach finansowych, a to uniemożliwia planowanie i realizację inwestycji czy pozyskiwanie środków unijnych – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.
Nie wiemy, jak będą wyglądały finanse samorządu od 1 stycznia. Nie możemy się o tym dowiedzieć w grudniu, bo zgodnie z przepisami budżet gmin musi być złożony do 15 listopada w radach gmin – mówi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
W ostatnich latach stolicy zostały odebrane prawie 2 miliardy zł. To cyniczna polityka rządzących wobec samorządu – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.
Mamy fantastyczne miejsca, które można zwiedzać na rowerze, a jakość powietrza jest u nas coraz wyższa, o co bardzo dbamy – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.
Zaprezentowane podczas wakacji pomysły dotyczące edukacji są absurdalne, a nawet skandaliczne – mówi Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta Bydgoszczy i przewodnicząca Unii Metropolii Polskich ds. edukacji i mediów.
Dekarbonizacja, nakłady inwestycyjne na „zielone” rozwiązania i konkurencyjność w ścisłym znaczeniu to trzy elementy, które powinny składać się na proces konkurencyjnej transformacji energetycznej.
Nie ma ekonomicznego bezpieczeństwa bez konkurencyjności, a jednym z głównych przeciwników konkurencyjności jest przeregulowanie – uważa Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, podsekretarz stanu w KPRM ds. Unii Europejskiej.
W mBanku zrównoważone finanse to zarówno wsparcie dużych firm, budowa farm wiatrowych i fotowoltaicznych, ale także finansowanie działalności średnich i małych podmiotów - mówi Adam Pers, wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.
KinoGram, kino mieszczące się w przestrzeni Fabryki Norblina, zaprasza na dwa autorskie cykle. W programie wydarzeń cyklicznych zobaczymy klasykę europejskiego kina, czyli Podwójne Życie Weroniki w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego oraz dokument Against Gravity o Jeanie Paulu Gaultier.
Studenci, studentki i doktoranci pięciu warszawskich uczelni, biorący udział w Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp, walczyli o nagrody o łącznej wartości 30 tys. zł.
Największy w Polsce producent hydrauliki siłowej, rozwijający nie tylko produkcję cywilną, ale i obronną, sprzedaż zagraniczną rozpoczął 35 lat temu.
O rozwoju w obszarach zielonej energii i technologii i o tym, dlaczego firma zdecydowała się na wejście w sektor transportu kolejowego, oraz jakie są cele inwestycji w platformę OnTrain, mówią Maciej Dyjas, współwłaściciel i partner zarządzający w Griffin Capital Partners, oraz Tomasz Mrowczyk, partner współzarządzający w Griffin Capital Partners.
Transformacja energetyczna oznacza inwestycje. Dlatego kluczową rolę odgrywa w niej sektor finansowy, który coraz częściej analizuje plany dekarbonizacyjne swoich klientów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas