- Uczniom z Ukrainy, ale też z każdego innego kraju przyjętym do szkół, którzy nie znają języka polskiego albo znają go na poziomie niewystarczającym do korzystania z nauki, przysługuje dodatkowa, bezpłatna nauka języka polskiego w szkole. Dla tych uczniów mogą być również organizowane dodatkowe zajęcia wyrównawcze z danego przedmiotu – zapowiada Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.
Specjalna oferta dla uczniów z Ukrainy
Od 24 lutego, czyli od początku agresji Rosji, granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 5,25 mln uchodźców z Ukrainy podała w środę Straż Graniczna. Były to głównie kobiety i dzieci.
Ale w tym samym czasie ponad 3,359 mln osób. A to oznacza, że niespełna dwa miliony uchodźców zostało w naszym kraju. W tym wiele dzieci. To dla nich przygotowywana jest specjalna oferta edukacyjna.
Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie otwiera nowy kierunek operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych pod patronatem firmy Starbag.
Czytaj więcej
Cały czas myślimy o tworzeniu czasowych miejsc schronienia. Przyjęliśmy ich do hoteli, hosteli, do pensjonatów czy klubów sportowych, a nawet do opuszczonej galerii handlowej – mówi prof. Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.