Biuro w centrum za grosze. Samorządowy coworking dla warszawskich firm

Korzystna cena wynajmu biurka, dobra lokalizacja, dostęp do urządzeń, sal konferencyjnych i szkoleń i szansa na nowe kontakty - to atuty prowadzonych przez miasto coworkingów.

Publikacja: 21.03.2023 12:36

Biuro w centrum za grosze. Samorządowy coworking dla warszawskich firm

Foto: Adobe Stock

W Warszawie jest zarejestrowanych ponad 525 tysięcy firm, z czego 223 tys. to jednoosobowe działalności gospodarcze. Aktywność mieszkańców i mieszkanek stolicy stale rośnie. Warszawscy przedsiębiorcy mogą skorzystać m.in. z oferty w Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Podobne inicjatywy prowadzą też warszawskie dzielnice – Bielany i Wawer.

- Wiemy z jakimi problemami mierzą się przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie, którzy dopiero startują ze swoim biznesem, dlatego nasza miejska oferta skierowana jest do mikro, małych i średnich firm, które działają na rynku nie dłużej niż 3 lata. Wierzymy, że możliwość wynajęcia miejsca w przestrzeni coworkingowej po korzystnej, niższej od rynkowej cenie oraz dostęp do szerokiej oferty darmowych szkoleń, które organizowane są na miejscu pomoże im rozwinąć skrzydła – mówi Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w stołecznym Ratuszu.

– Młode, niewielkie firmy czasem potrzebują biurka, czasem sali na spotkanie, czy rzutnika na prezentację i nie muszą wynajmować na stałe dużych powierzchni biurowych. Miasto wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom oferując im skorzystanie z coworkingu w Centrum Przedsiębiorczości Smolna. To nie tylko powierzchnia i sprzęt biurowy, ale przede wszystkim okazja to spotkań networkingowych i zapoznania się z pełną ofertą miasta dla osób przedsiębiorczych - dodaje.

Biurko dla początkujących

Miejska przestrzeń coworkingowa znajduje się w centrum przy ulicy Smolnej 4 na warszawskim Powiślu. Żeby z niej skorzystać trzeba spełnić tylko dwa warunki:

- prowadzić firmę nie dłużej niż 3 lata,

- być mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą lub przedsiębiorczynią.

Ci, którzy wybiorą miejską ofertę:

- zapłacą preferencyjną cenę za wynajem biurka (453,20 zł netto miesięcznie),

- zyskają dostęp do szerokopasmowego internetu, sal konferencyjnych, zaplecza socjalnego i urządzeń wielofunkcyjnych,

- skorzystają z wielu atrakcyjnych, merytorycznych szkoleń i programów, doradczych, które organizuje Centrum Przedsiębiorczości Smolna,

- będą pracować w dogodnej lokalizacji i przyjaznym miejscu w parku Karola Beyera w zielonej części Powiśla.

Cowork jest czynny od poniedziałku do soboty, w godz. 7:00-22:00.

Inkubatory dzielnicowe

Podobne inicjatywy prowadzą też warszawskie dzielnice – Bielany i Wawer.

W Bielańskim Integratorze Przedsiębiorczych na 350 m2 znajdują się trzy sale do coworkingu wyposażone w 32 biurka, trzy salki konferencyjne (do 6 osób), sala warsztatowa (do 10 osób) oraz zaplecze socjalne. Korzystanie z przestrzeni Integratora jest bezpłatne, a biurka i salki rezerwuje się wcześniej, na godziny.

Integrator znajduje się przy al. Zjednoczenia 25 przy stacji metra Stare Bielany. Jest otwarty od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00 (a w poniedziałki do 18.00). Użytkownicy Integratora otrzymują bezpłatny dostęp do sieci wifi oraz możliwość druku, a także kawę i herbatę.

Oprócz prowadzenia coworku Integrator wspiera wiedzą: osoby planujące założyć działalność gospodarczą lub fundację, lokalnych przedsiębiorców, innowatorów poszukujących dodatkowego wsparcia, mamy wracające na rynek pracy oraz uchodźców z Ukrainy w zakładaniu firm w Polsce. Specjaliści udzielają bezpłatnych porad, szkolą i prowadzą indywidualne konsultacje w takich dziedzinach jak: księgowość i podatki, wniosek CEIDG, social media, poszukiwanie funduszy na start i rozwój, prowadzenie biznesu w Internecie, doradztwo zawodowe, budowanie modeli biznesowych.

Zapisy na bezpłatne konsultacje oraz rezerwacja sal i biurek na stronie internetowej Bielańskiego Integratora Przedsiębiorczych(otwiera się w nowej karcie).

Z kolei w dzielnicy Wawer funkcjonuje Wawerski Integrator Przedsiębiorczości. Bezpłatna oferta ma służyć osobom mieszkającym w Warszawie, które zamierzają założyć własną działalność gospodarczą lub już ją prowadzą oraz uczniom szkół ponadpodstawowych. W ramach programu uczestnicy dowiadują się jak testować i rozwijać swoje pomysły na biznes, na co zwracać uwagę w obszarze marketingu, sprzedaży, budowania zespołu i zarządzania nim a także jak pozyskać dofinansowanie.

Program na 2023 rok zawiera:

- 50 godzin mentoringu z biznesu,

- 10 warsztatów,

- 4 spotkania dla młodzieży z wawerskich szkół ponadpodstawowych,

- 8 spotkań sieciujących dla przedsiębiorców,

- strefę 10 biurek przeznaczonych do pracy,

- salę warsztatowo-konferencyjną dla ok 10-12 osób.

Materiał partnera
Udana wycieczka rowerowa? – dobra trasa to dopiero połowa sukcesu
Materiał partnera
Dolny Śląsk wspiera turystykę społeczną
Jakość życia
Regiony biedniejsze rozwijają się, ale bogatych nie dogonią
Materiał partnera
Wrocław inwestuje w zieleń i odnawialne źródła energii
Materiał Promocyjny
Mapa drogowa do neutralności klimatycznej
Materiał partnera
Wielkie zmiany w marszałkowskich szpitalach Pomorza Zachodniego
Jakość życia
20 lat Bydgoszczy w UE. Spełniliśmy marzenia