Władyslaw Ortyl - marszałek województwa podkarpackiego
Fot. Robert Gardzinski/Fotorzepa

Zagrożenie epidemiologiczne wywołane koronawirusem spowodowało, że branża turystyczna na świecie, w tym w naszym regionie, znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji.

Dziś świat i sektor turystyki powoli wracają do normalności, jednak walka o turystów odbywa się na kilku frontach.

Obecnie branża turystyki notuje znaczący wzrost zainteresowania krajową ofertą wakacyjną i weekendową. Stąd też współpraca samorządu województwa, Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” i PKP: od 13 lipca rozpoczęliśmy wakacyjną akcję promującą ofertę regionu pod hasłem #CzasnaPodkarpackie. Działania obejmą dystrybucję voucherów do ponad 20 atrakcji, m.in. Muzeum-Zamku w Łańcucie, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej czy Zamku w Krasiczynie oraz sześciu obiektów w regionie, wpisanych na listę UNESCO. Zniżki, które oferujemy turystom, wynoszą do 30 proc. ceny biletu/wejściówki. Akcja ta ma ożywić turystykę w regionie. Podróżni, którzy dotrą do nas samolotem lub pociągiem, otrzymają vouchery w prezencie – chcemy w ten sposób zachęcić do dłuższego pobytu w naszym pięknym regionie.

Dodatkowo zaoferowaliśmy pomoc w formie grantu na kapitał obrotowy, skierowanego do mikro- (w tym samozatrudnionych) i małych firm z regionu. Przedsiębiorca może liczyć nawet na 23 tys. zł bezzwrotnego wsparcia. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Kwota na projekt to 40 mln zł, z czego 30 proc. przeznaczone jest na granty dla branży turystycznej i okołoturystycznej. Pomoc kierowana będzie do przedsiębiorców, którzy w związku z pandemią znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Mogą Ci się również spodobać

Z morskich plaż na pojezierza

Zachodniopomorski Szlak Rowerowy | Zabytkowe dworce, stare nasypy kolejowe, a wokół piękne lasy, 
no ...

Mazowsze i stolica oddzielnie?

Partia rządząca ma kolejny pomysł na zmiany na mapie administracyjnej kraju. Samorządowcy uważają, że ...

Jak cyfryzacja zmienia polską szkołę

Branża informatyczna stworzyła dla sektora oświaty rozwiązania, które wprowadzają nową jakość w codziennym zarządzaniu ...

Jak złowić pracownika na studiach

Świętokrzyscy przedsiębiorcy wybrali najlepsze prace dyplomowe studentów miejscowej politechniki. Laureaci otrzymują nie tylko nagrody ...

Raport: jak zmienia się rynek pracy w regionach

Sprawdziliśmy, jak w ostatnich latach zmieniało się zatrudnienie w powiatach i województwach. Kto ma ...

Łatwiej będzie ocieplić zabytkowe budynki

Wsparcie w formie premii remontowej będzie udzielane gminom na przedsięwzięcia remontowe połączone z termomodernizacją.