Pandemia wymusiła na branży turystycznej szybkie dostosowanie do nowej rzeczywistości

Piotr Krzystek – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 2002-2004 z-ca prezydenta Szczecina, w 2006 r. został wybrany prezydentem, podobnie jak w roku 2010. W 2014 roku objął urząd na trzecią kadencję.
materiały prasowe

Stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem zorganizowania mniejszych wydarzeń w sposób bezpieczny i zgodny z zasadami sanitarnymi. Z jednej strony chcieliśmy dać turystom atrakcyjną ofertę i namiastkę normalności, a z drugiej wspomóc lokalnych przedsiębiorców.

Tak narodził się pomysł, by już w czerwcu zorganizować Festiwal Dobrego Życia. Wydarzenie trwało ponad trzy tygodnie i odbywało się na terenie niemal całego miasta. Udało się zrobić to w sposób bezpieczny. Uniknęliśmy gromadzenia ludzi w jednym czasie i miejscu, czuwaliśmy nad frekwencją, dbaliśmy o zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcje. Dało nam to odwagę robić kolejne wydarzenia, tj. biegi wzdłuż Odry. W tym roku uczestników podzielono na dwie tury, każda – zgodnie z obostrzeniami – po maksymalnie 150 osób. Regularnie organizujemy też spacery turystyczne z przewodnikami.

Ze względu na bezpieczeństwo musieliśmy zrezygnować ze sztandarowych imprez: Dni Morza i Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic. Nie oznacza to, że wakacje w stolicy Pomorza Zachodniego nie będą ciekawe. Przez całe wakacje przy bulwarach działać będą trzy strefy aktywności. Turyści skorzystać mogą np. z wesołego miasteczka, gdzie są m.in. 80-metrowa karuzela z huśtawkami łańcuchowymi i diabelski młyn. Spragnionych relaksu zapraszamy na Wyspę Grodzką. A tych, którzy chcą skorzystać z oferty pubów i restauracji – do Floating Marketu na Nabrzeżu Starówka. Atrakcji nad Odrą nie brakuje, zasady bezpieczeństwa są przestrzegane, pozostaje tylko zaprosić wszystkich do Szczecina.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotnisko Poznań Ławica rośnie szybciej od planów

Lotnisko w Poznaniu obsłużyło od stycznia do lipca 2019 r. 1 325 269 pasażerów. ...

Kilkadziesiąt milionów złotych na poprawę jakości powietrza

Szczecin i Koszalin jako pierwsze podpisały umowy o dotację z Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. Pieniądze ...

Woda: towar na wagę złota

Coraz więcej regionów odczuwa niedostatek wody, więc zachęca do jej oszczędzania i dotuje „łapanie ...

Miliardy złotych dla firm. Wiemy, gdzie pomoc jest największa

Około 10 mld zł przeznaczyły samorządy marszałkowskie na doposażenie szpitali czy wsparcie firm. Zaczęliśmy ...

Antysmogowa lotna kontrola

Coraz więcej dronów kontroluje stan powietrza w polskich miastach, są uzupełnieniem arsenału straży miejskich. ...

Finał konkursu “Samorządowy Lider Zarządzania 2020” lada chwila

Konferencja podsumowującą konkurs „SAMORZĄDOWY LIDER ZARZĄDZANIA 2020: SAMORZĄD JAKO PRACODAWCA – Dialog społeczny dla ...