Pandemia wymusiła na branży turystycznej szybkie dostosowanie do nowej rzeczywistości

Piotr Krzystek – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 2002-2004 z-ca prezydenta Szczecina, w 2006 r. został wybrany prezydentem, podobnie jak w roku 2010. W 2014 roku objął urząd na trzecią kadencję.
materiały prasowe

Stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem zorganizowania mniejszych wydarzeń w sposób bezpieczny i zgodny z zasadami sanitarnymi. Z jednej strony chcieliśmy dać turystom atrakcyjną ofertę i namiastkę normalności, a z drugiej wspomóc lokalnych przedsiębiorców.

Tak narodził się pomysł, by już w czerwcu zorganizować Festiwal Dobrego Życia. Wydarzenie trwało ponad trzy tygodnie i odbywało się na terenie niemal całego miasta. Udało się zrobić to w sposób bezpieczny. Uniknęliśmy gromadzenia ludzi w jednym czasie i miejscu, czuwaliśmy nad frekwencją, dbaliśmy o zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcje. Dało nam to odwagę robić kolejne wydarzenia, tj. biegi wzdłuż Odry. W tym roku uczestników podzielono na dwie tury, każda – zgodnie z obostrzeniami – po maksymalnie 150 osób. Regularnie organizujemy też spacery turystyczne z przewodnikami.

Ze względu na bezpieczeństwo musieliśmy zrezygnować ze sztandarowych imprez: Dni Morza i Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic. Nie oznacza to, że wakacje w stolicy Pomorza Zachodniego nie będą ciekawe. Przez całe wakacje przy bulwarach działać będą trzy strefy aktywności. Turyści skorzystać mogą np. z wesołego miasteczka, gdzie są m.in. 80-metrowa karuzela z huśtawkami łańcuchowymi i diabelski młyn. Spragnionych relaksu zapraszamy na Wyspę Grodzką. A tych, którzy chcą skorzystać z oferty pubów i restauracji – do Floating Marketu na Nabrzeżu Starówka. Atrakcji nad Odrą nie brakuje, zasady bezpieczeństwa są przestrzegane, pozostaje tylko zaprosić wszystkich do Szczecina.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Czy premier uratuje łódzkie kamienice?

Prezydent Łodzi napisała do Mateusza Morawieckiego list z prośbą o wsparcie z budżetu państwa ...

Mieszkańcy w centrum uwagi

Większość miast zwiększyła w 2018 roku wydatki promocyjne, kierując swoje działania głównie do lokalnej ...

Opiekunowie mogą odetchnąć

Zawsze marzyłam o takim ośrodku, w którym mogłabym zostawić pod opieką dziecko – mówi ...

Poznań to dopiero początek. Samorządy mają ochotę pozamykać szkoły

Samorządy zamykają okresowo szkoły. Powód? Rzecz jasna: koronawirus. W ten sposób władze miast chcą ...

Granice użytku ekologicznego muszą być precyzyjne

Rada Miejska nie wykazała, ażeby interes publiczny uzasadniał ustanowienie na prywatnym gruncie obszaru służącego ...

Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli: w Nowej Soli nie ma polityki

Kierunek chodnika nie ma barw politycznych – przekonuje Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli. Po ...