Stolica Podlasia robi z tej prawdy znakomity użytek. Aż 160 mln zł trafi w Białymstoku i okolicznych gminach na poprawę komunikacji, czyli lepsze drogi, sieć połączeń, autobusy nowej generacji i ścieżki rowerowe.

Nie mniej ważne jest to, że Podlasie, będące oazą czystej przyrody i świeżego powietrza, nie ucierpi w związku z takim rozwojem. Ponad połowa pieniędzy zostanie bowiem przeznaczona na niskoemisyjny transport. Są powody do dumy, bo można mówić o jednym z pierwszych tego typu projektów w kraju. Dla mieszkańców równie ważny jest fakt, że sieci komunikacyjne się wydłużą; zagęści się też mapa ścieżek rowerowych. Dzięki 140 nowym miejscom parkingowym dla dwukołowych pojazdów będzie można szybko dostać się do przystanków autobusowych bądź kolejowych i jechać dalej.

Z wielką operacją zbiega się najnowsza premiera w białostockim Teatrze im. Aleksandra Węgierki, o czym świadczy najwymowniej jej tytuł – „Autostrada”. Przygotuje ją ceniony aktor Andrzej Mastalerz, zaś w roli głównej wystąpi Sławomir Popławski. Tak się składa, że popularny aktor ma w biografii doświadczenie prowadzenia tirów, i to na terenie Stanów Zjednoczonych.

Sztuka jest o tym, że wszystkie życiowe drogi prowadzą do śmierci, ale autorom nie chodzi o to, by wpędzać nas w przygnębienie, tylko o to, by nauczyć nas najlepiej korzystać z tej ścieżki, jaką oferują miłość i życie. Życzmy sobie szerokiej drogi!