Reklama
Rozwiń
Reklama

Młodzi schodzą z kanapy

Na zajęcia sportowe, edukacyjne czy kulturalne lubuska młodzież dostanie dotacje marszałkowskie.

Publikacja: 04.08.2017 00:00

W tym roku po raz pierwszy region wdraża projekt: Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe – Budżet Inicjatyw Obywatelskich. Urząd marszałkowski przeznaczył na ten cel milion złotych. Liczba zgłoszeń przerosła wszelkie oczekiwania.

Inicjatorką pilotażowego projektu Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe – Budżet Inicjatyw Obywatelskich jest marszałek Elżbieta Anna Polak. Jego celem była aktywizacja młodych Lubuszan zrzeszonych w nieformalnych grupach, samorządach szkolnych, studenckich do współpracy z liderami, opiekunami, a także kooperacji międzypokoleniowej. – Ten brak aktywności młodych ludzi, na który tak narzekaliśmy, z pewnością wynikał z braku możliwości dofinansowania. Teraz to się zmienia. Nie mamy żadnych wątpliwości, młodzi zeszli z kanapy! Włączyliśmy młodych – uważa Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama