Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 15.10.2025 18:20 Publikacja: 31.01.2017 23:00
Samorządy inwestują w unowocześnianie bibliotek
Foto: 123RF
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie obchodziła niedawno jubileusz 85-lecia swojej działalności. I jest już za mała. – Biblioteki to nie tylko miejsca wypożyczenia książek, ale też centra kultury, promocji czytelnictwa, dlatego potrzeba nam więcej miejsca i modernizacji, bo nasza placówka nie spełnia już współczesnych wymagań – tłumaczy pomysł rozbudowy Magdalena Konczarek, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie. Władze miasta zdecydowały o powiększeniu placówki, która liczy obecnie 1164 mkw., a docelowo będzie miała ponad 3,3 tys. mkw.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji...
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesow...
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu T...
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Archi...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas