Aktualizacja: 01.12.2023 11:24 Publikacja: 17.03.2018 17:09
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji to klucz do udrożenienia miast.
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesowego dla prowadzonych przez kobiety startujących firm technologicznych.
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego?
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Architecture & Management, o znaczeniu terenów zielonych w rozwoju miast.
Diamentowe Planety w rękach liderów zrównoważonego rozwoju branży chemicznej, czyli wielki finał programu BASF dla klientów „Razem dla Planety”.
Projekt BEKSIŃSKI.LIVE nieustannie się rozwija. Po trzech wyprzedanych multimedialnych spektaklach, właśnie ogłoszono kolejne wydarzenia: w Łodzi (10 lutego, ATLAS ARENA), Trójmieście (2 marca, ERGO ARENA w Gdańsku/Sopocie) i Krakowie (26 kwietnia, TAURON ARENA KRAKÓW).
W przededniu jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży marketingu cyfrowego, Gali IAB MIXX Awards 2023, spotkaliśmy się z prezesem zarządu IAB Polska Włodzimierzem Schmidtem i przewodniczącym jury konkursu, dyrektorem marketingu LG Electronics Polska, Danielem Czokiem, aby omówić nie tylko nadchodzące wydarzenie, ale także przyszłość i obecny stan marketingu cyfrowego.
Sprzątanie świata - Polska to największa i najstarsza akcja ekologiczna w Polsce, odbywająca się nieprzerwanie od 30 lat.
Brawurowe komedie, gwiazdorskie obsady, niezliczone toasty i głośne wiwaty - tak będziemy witać Nowy Rok w sercu stolicy.
W bieżącym roku akademickim blisko 770 studentów otrzymało stypendia na studia w ramach Programu Stypendiów Pomostowych; w tym prawie 500 dostało stypendia na I rok studiów. Uroczysta inauguracja XXII edycji Programu Stypendiów Pomostowych odbędzie się 1 grudnia o godzinie 12:00 w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.
Jeśli dziś mocno postawimy na rozwój energetyki jądrowej, to na dekady nie tylko zapewnimy sobie bezpieczeństwo energetyczne, ale też stworzymy prężną gałąź gospodarki – mówi Dawid Jackiewicz, wiceprezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych.
Jak powinna wyglądać cyfrowa transformacja biznesu i jak mogą ją wspierać nowoczesne technologie – wyjaśnia Olga Złotnicka, dyrektorka wykonawcza ds. transformacji i efektywności Orange Polska.
Sztuczna inteligencja zmienia łańcuchy dostaw w okresach wysokiego popytu – przekonuje Scott Russell, członek zarządu SAP SE, odpowiedzialny za sprzedaż, usługi, współpracę z partnerami oraz zaangażowanie klientów firmy.
PMI, popularny wskaźnik koniunktury w polskim przemyśle przetwórczym, podskoczył w listopadzie najbardziej od lipca 2020 r. Firmy dostrzegają odbicie popytu, zarówno w kraju, jak i za granicą.
Arnaldo Chamorro, szef gabinetu ministra rolnictwa Paragwaju, został zwolniony ze stanowiska ponieważ podpisał umowę z państwem, które nie istnieje.
Propozycje przepisów ws. wiatraków wyglądają na ustawę pisaną pod dyktando lobbystów. W tym projekcie są takie kwiatki jak możliwość przełamywania planów zagospodarowania zwykłą uchwałą rady gminy czy budowa wiatraków w parkach krajobrazowych - powiedział w TVP1 Radosław Fogiel.
Sędzia Maciej Nawacki powinien przeprosić posłankę Kamilę Gasiuk-Pihowicz za swoje słowa - stwierdziła przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa, Dagmara Pawełczyk-Woicka.
Nowe konkursy dla neo-sędziów byłyby głęboko niemoralne i krzywdzące dla tych sędziów, którzy którzy byli zbrzydzeni perspektywą proszenia nielegalnej KRS o nominację - uważa prof. Wojciech Sadurski.
Polska umocniła się na 20. miejscu w Rankingu UEFA i perspektywa dwóch drużyn z PKO BP Ekstraklasy w eliminacjach Ligi Mistrzów staje się coraz bardziej realna. W rankingu pną się także Raków Częstochowa oraz Legia Warszawa.
To jest pierwsza od ośmiu lat spokojna Wigilia. To ważne, żeby wykreować takie poczucie i żeby ludzie z nadzieją patrzyli na tę ekipę. Ta ekipa będzie realizować plan w zupełnie innym stylu niż było to robione w ostatnich ośmiu latach - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE prof. Maciej Gdula, Nowa Lewica.
NEONET, polska sieć elektromarketów, otworzyła nowy sklep i niespodziewanie złożyła w sądzie wniosek o upadłość.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Porozumienie ws. współpracy granicznej między Finlandią i Rosją przestanie obowiązywać 24 stycznia 2024 roku.
Mural Banksy’ego komentujący Brexit został zniszczony. Praca zniknęła w wyniku rozbiórki budynku, na ścianie którego została umieszczona. Wcześniej wielokrotnie apelowano o uratwanie muralu.
Od 1 stycznia 2024 r. ze stacji zniknie benzyna Pb95 z symbolem E5. Zastąpi ją paliwo oznaczone symbolem E10, ze zwiększonym udziałem biokomponentów do 10 proc. Nowe paliwo nie nadaje się do wszystkich samochodów. Te starsze są nieprzystosowane do tankowania benzyny E10 i będą musiały być zalewane droższą benzyną Pb 98.
Euro i dolar umacniają się w piątkowy poranek wobec złotego.
Po godz. 10:00 rozpoczęło się spotkanie marszałka Sejmu Szymona Hołowni (Polska 2050) i kandydata nowej większości na premiera Donalda Tuska (PO). Tematem rozmów ma być nowy rząd.
Unia Europejska powinna najpierw podpisać partnerstwo strategiczne z Ukrainą, zamiast rozpoczynać rozmowy o członkostwie Ukrainy w UE - oświadczył Viktor Orban, premier Węgier, na antenie węgierskiego radia.
Pocztą elektroniczną rozsyłane są fałszywe wiadomości, których autor podszywa się pod Ministerstwo Finansów i informuje o zwrocie nadpłaconego podatku za 2022 r.
Mamy dwa rządy: efemerydę Mateusza Morawieckiego i realny, choć wciąż formalnie nieistniejący, rząd Donalda Tuska. Ten pierwszy jest najwyżej mglistą zapowiedzią pokoleniowych zmian w PiS. Ten drugi wywołuje więcej pytań, niż daje odpowiedzi.
OpenAI zdążyła już zmienić świat. Niekoniecznie na lepsze.
Pokładamy wiarę w tymt, że każda nowa technologia przyniesie nam postęp. Ale wraz z nim przychodzi rozczarowanie, bo nie tak wyobrażaliśmy sobie jego konsekwencje. Zapominamy, że technologie nie żyją własnym, niezależnym życiem – to nasza natura decyduje o tym, jak zostaną wykorzystane.
Czatbot oparty na sztucznej inteligencji przekonująco opowiada internautom o własnej żonie, a jednocześnie ChatGPT daje się zwieść ludziom zmyślonymi opowieściami o zmarłej babci – i pomaga im omijać internetowe zabezpieczenia. Bać się czy nie bać?
Koronawirus zniknął z czołówek serwisów informacyjnych. Lekarze widzą jednak, że nadal zbiera żniwo, i proszą, by nie wierzyć w to, że pandemię odwołano, że zakażenie ma zawsze lekki przebieg czy że problemy chorych kończą się wraz z ustąpieniem objawów.
Gdy nowa technologia przebija się do świadomości społecznej, z jednej strony budzi ona entuzjazm wizjonerów i mobilizację kapitału, a z drugiej strony społeczny strach i mobilizację polityki celem jej okiełznania za pomocą regulacji.
Moim zdaniem górę weźmie typowa polska polityka, czyli retoryka, uderzanie w wysokie rejestry patosu i przesady oraz efekciarstwo. Sprawy zasługujące na wyjaśnienie zostaną wymieszane z takimi, które będą jedynie pretekstem do kolejnej awantury - mówi Jacek Kloczkowski, politolog.
Od 31 grudnia 2023 r. honorowi dawcy krwi nie będą już mogli korzystać ze zniżki w opłatach za przejazdy kolejowe.
Strach i niepokój przed nadchodzącym rokiem odczuwa 93 proc. Rosjan. Największe obawy wzbudza sytuacja ekonomiczna i możliwe choroby. Strach przed wojną przebija w odpowiedziach na inne pytania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas