Zaucha zaśpiewa z Mercurym

Największe przeboje Andrzeja Zauchy oraz spektakl ”Zaucha. Welcome to the PRL”- złożą się 16 maja na 9. Edycję Festiwalu "Serca Bicie" w Opera Nova w Bydgoszczy.
materiały prasowe

Największe przeboje Andrzeja Zauchy oraz spektakl „Zaucha. Welcome to the PRL”- złożą się 16 maja na 9. Edycję Festiwalu „Serca Bicie” w Opera Nova w Bydgoszczy.

Był współtwórcą legendarnych już Dżambli, wokalistą Anawy, zrobił wielką karierę solową. Zasłynął hitami „Byłaś serca biciem”, „Paryż z pocztówki” czy „Baw się lalkami”. Występował w spektaklu „Pan Twardowski” w krakowskim Teatrze STU.

Dedykowana mu 9. już odsłona Festiwalu „Serca bicie” będzie wyjątkowa. W części konkursowej największe przeboje Zauchy wykonają finaliści z Polski i z zagranicy.

Drugą część wypełni spektakl „Zaucha. Welcome to the PRL” w reżyserii Adama Biernackiego na podstawie sztuki Zuzanny Bućko i Szymona Bogacza z Teatru im. Żeromskiego w Kielcach.

Forest Gump

Spektakl, który został znakomicie przyjęty przez publiczność i krytykę, nie jest sceniczną biografią Andrzeja Zauchy. W akcję wprowadzają prezenterzy Edyta Wojtczak, Jan Suzin, Stanisława Ryster z „Wielkiej gry”, Bogusław Wołoszański, autor „Sensacji XX wieku” i Jerzy Owsiak.

– Tworząc koncepcję tekstu o Andrzeju Zausze od początku wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć historię alternatywną – powiedziała nam Zuzanna Bućko, autorka sztuki wraz z Szymonem Bogaczem.

– Na scenie obserwujemy wydarzenia lat 90., w których Andrzej odgrywa rolę polskiego Forresta Gumpa. Zdecydowaliśmy się na konstrukcję abstrakcyjnego paradokumentu, by głównego bohatera skonfrontować z różnego rodzaju zaskakującymi sytuacjami – mówi.

Punktem wyjścia stała się analiza postaci Andrzeja Zauchy.

– Był dobrym człowiekiem i fakt ten jest dla nas ogromnie ważny, o ile nie najważniejszy – mówi Zuzanna Bućko.

– Opowiadamy o artyście z ogromnym talentem, którym nie kierowały ambicje artystyczne, a dobroduszność. W spektaklu zaśpiewają również Edyta Górniak, Edyta Bartosiewicz, a nawet Freddie Mercury – podkreśla.

Mogą Ci się również spodobać

Jedna piąta kraju nie ma dostępu do kolei

Powstanie nowych linii kolejowych ma sprawić, że ludzie będą częściej wyruszać do miast, a ...

Błąd nie będzie tak krzywdzący

Z powodu niezależnego od gminy jej finanse nie ucierpią, jeśli źle wyliczono subwencję.

Rozwój dzięki mądremu wsparciu

W ocenie banków udzielenie kredytów mikro, małym i średnim przedsiębiorcom o niskim kapitale własnym, ...

Zacznijmy od małych

Wierzę, że uda się nam ponownie stworzyć warunki do ewolucyjnego powstania kilku dużych, prywatnych ...

Łódź staje się nową stolicą stand-upu     

Największe gwiazdy polskiego stand-upu wystąpią w listopadzie w Atlas Arenie podczas pierwszej edycji „Łódź ...

Charytatywne Lady D.

Agnieszka Hajdukiewicz z Czaplinka, Małgorzata Konecka ze Szczecina i Krystyna Nawój z Przelewic – ...