Zaucha zaśpiewa z Mercurym

Największe przeboje Andrzeja Zauchy oraz spektakl ”Zaucha. Welcome to the PRL”- złożą się 16 maja na 9. Edycję Festiwalu "Serca Bicie" w Opera Nova w Bydgoszczy.
materiały prasowe

Największe przeboje Andrzeja Zauchy oraz spektakl „Zaucha. Welcome to the PRL”- złożą się 16 maja na 9. Edycję Festiwalu „Serca Bicie” w Opera Nova w Bydgoszczy.

Był współtwórcą legendarnych już Dżambli, wokalistą Anawy, zrobił wielką karierę solową. Zasłynął hitami „Byłaś serca biciem”, „Paryż z pocztówki” czy „Baw się lalkami”. Występował w spektaklu „Pan Twardowski” w krakowskim Teatrze STU.

Dedykowana mu 9. już odsłona Festiwalu „Serca bicie” będzie wyjątkowa. W części konkursowej największe przeboje Zauchy wykonają finaliści z Polski i z zagranicy.

Drugą część wypełni spektakl „Zaucha. Welcome to the PRL” w reżyserii Adama Biernackiego na podstawie sztuki Zuzanny Bućko i Szymona Bogacza z Teatru im. Żeromskiego w Kielcach.

Forest Gump

Spektakl, który został znakomicie przyjęty przez publiczność i krytykę, nie jest sceniczną biografią Andrzeja Zauchy. W akcję wprowadzają prezenterzy Edyta Wojtczak, Jan Suzin, Stanisława Ryster z „Wielkiej gry”, Bogusław Wołoszański, autor „Sensacji XX wieku” i Jerzy Owsiak.

– Tworząc koncepcję tekstu o Andrzeju Zausze od początku wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć historię alternatywną – powiedziała nam Zuzanna Bućko, autorka sztuki wraz z Szymonem Bogaczem.

– Na scenie obserwujemy wydarzenia lat 90., w których Andrzej odgrywa rolę polskiego Forresta Gumpa. Zdecydowaliśmy się na konstrukcję abstrakcyjnego paradokumentu, by głównego bohatera skonfrontować z różnego rodzaju zaskakującymi sytuacjami – mówi.

Punktem wyjścia stała się analiza postaci Andrzeja Zauchy.

– Był dobrym człowiekiem i fakt ten jest dla nas ogromnie ważny, o ile nie najważniejszy – mówi Zuzanna Bućko.

– Opowiadamy o artyście z ogromnym talentem, którym nie kierowały ambicje artystyczne, a dobroduszność. W spektaklu zaśpiewają również Edyta Górniak, Edyta Bartosiewicz, a nawet Freddie Mercury – podkreśla.

Mogą Ci się również spodobać

Wizualizacja Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu

Gospodarka na eurodopalaczu

Już prawie 250 mld zł unijnego wsparcia pracuje w naszej gospodarce. Największe projekty dotyczą ...

Brak lokali blokuje realizację wyroków

Miasta potrzebują kilku lat, by dostarczyć mieszkanie pod najem socjalny swoim najuboższym mieszkańcom oraz ...

Miejska podróż na prąd

Samorządy rzadko uruchamiają własne wypożyczalnie pojazdów elektrycznych, ale wspierają rozwój takich inicjatyw.

Dziury w urzędowej sieci

Systemy informatyczne i bazy danych będące w dyspozycji administracji gmin i miast są bardzo ...

Walka ze smogiem nie będzie tylko pustym zapisem na papierze

Samorządy, które nie będą realizować w praktyce programów ochrony jakości powietrza, zapłacą wysokie kary. ...

Planują trzecią linię metra

Ruszył przetarg na opracowanie studium technicznego dla III linii metra. Warszawski ratusz przygotowuje się ...