Zaucha zaśpiewa z Mercurym

Największe przeboje Andrzeja Zauchy oraz spektakl ”Zaucha. Welcome to the PRL”- złożą się 16 maja na 9. Edycję Festiwalu "Serca Bicie" w Opera Nova w Bydgoszczy.
materiały prasowe

Największe przeboje Andrzeja Zauchy oraz spektakl „Zaucha. Welcome to the PRL”- złożą się 16 maja na 9. Edycję Festiwalu „Serca Bicie” w Opera Nova w Bydgoszczy.

Był współtwórcą legendarnych już Dżambli, wokalistą Anawy, zrobił wielką karierę solową. Zasłynął hitami „Byłaś serca biciem”, „Paryż z pocztówki” czy „Baw się lalkami”. Występował w spektaklu „Pan Twardowski” w krakowskim Teatrze STU.

Dedykowana mu 9. już odsłona Festiwalu „Serca bicie” będzie wyjątkowa. W części konkursowej największe przeboje Zauchy wykonają finaliści z Polski i z zagranicy.

Drugą część wypełni spektakl „Zaucha. Welcome to the PRL” w reżyserii Adama Biernackiego na podstawie sztuki Zuzanny Bućko i Szymona Bogacza z Teatru im. Żeromskiego w Kielcach.

Forest Gump

Spektakl, który został znakomicie przyjęty przez publiczność i krytykę, nie jest sceniczną biografią Andrzeja Zauchy. W akcję wprowadzają prezenterzy Edyta Wojtczak, Jan Suzin, Stanisława Ryster z „Wielkiej gry”, Bogusław Wołoszański, autor „Sensacji XX wieku” i Jerzy Owsiak.

– Tworząc koncepcję tekstu o Andrzeju Zausze od początku wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć historię alternatywną – powiedziała nam Zuzanna Bućko, autorka sztuki wraz z Szymonem Bogaczem.

– Na scenie obserwujemy wydarzenia lat 90., w których Andrzej odgrywa rolę polskiego Forresta Gumpa. Zdecydowaliśmy się na konstrukcję abstrakcyjnego paradokumentu, by głównego bohatera skonfrontować z różnego rodzaju zaskakującymi sytuacjami – mówi.

Punktem wyjścia stała się analiza postaci Andrzeja Zauchy.

– Był dobrym człowiekiem i fakt ten jest dla nas ogromnie ważny, o ile nie najważniejszy – mówi Zuzanna Bućko.

– Opowiadamy o artyście z ogromnym talentem, którym nie kierowały ambicje artystyczne, a dobroduszność. W spektaklu zaśpiewają również Edyta Górniak, Edyta Bartosiewicz, a nawet Freddie Mercury – podkreśla.

Mogą Ci się również spodobać

Zmiany granic gmin budzą kontrowersje

Oceny wniosków o zmiany granic administracyjnych dowodzą, że potrzebne są zmiany przepisów. Dziś zdarza ...

W firmie mamy role, ale nie mamy statusów

Do szczecińskiej firmy NCDC, tworzącej oprogramowanie, zgłasza się więcej klientów niż jest w stanie ...

Gminy toną w podwyżkach

Wywóz śmieci na Mazowszu tak mocno drożeje, że samorządowcy nie znajdują dla tego racjonalnych ...

W miastach z betonu szybko przybywa zieleni

Rewaloryzowane parki, efektowne rośliny w miejscach, gdzie jeszcze niedawno były nieużytki, zieleńce między blokami, ...

Mniejsze bezrobocie, nowe inwestycje. Taki był 2019 rok dla lubelskiej gospodarki

Intensywny rozwój branży IT/BPO i nowe inwestycje przemysłowe to, obok spadającej stopy bezrobocia, najważniejsze ...

Strajk wstrząsnął szkołami

Samorządowcy otrzymali uprawnienia do klasyfikowania uczniów. Sejm błyskawicznie uchwalił ustawę maturalną.