Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 07.06.2018 10:33 Publikacja: 07.06.2018 10:33
Prof. Alberto Lozano Platonoff założyciel firmy Copernicus
Foto: materiały prasowe
Dzisiaj Copernicus, bo tak nazywa się szczeciński producent, specjalizuje się w produkcji wstrzykiwaczy. To jedyna tego typu produkcja w Polsce.
- Obecnie posiadamy w pełni rozwinięte trzy platformy produktowe, na bazie których możemy tworzyć wstrzykiwacze wielokrotnego użytku oraz jednorazówki - wyjaśnia prof. Alberto Lozano Platonoff. - Platformy te umożliwiają dostosowanie produktu pod konkretny lek naszego klienta, w związku czym nasza oferta produktowa z punktu widzenia firm farmaceutycznych jest kompletna. Sztandarowy produkt spółki to automatyczny wstrzykiwacz Advapen, mający możliwość podania od 1 do 60 dawek terapeutycznych insuliny. Natomiast obecnie oferujemy wstrzykiwacze również do innych leków, np. hormon wzrostu, Teryparatyd, Liraglutyd, pramlityde, somatropin. Przewaga konkurencyjna naszych produktów wynika w szczególności z umiejscowienia spustu w bardziej ergonomicznym miejscu, niż to bywa we wstrzykiwaczach tradycyjnych, równomiernej - a przez to bezpiecznej dla pacjenta - prędkości podania leku, wprowadzenia mechanizmu dodatkowego potwierdzenia zakończenia iniekcji, dzięki czemu pacjent ma pewność, że zaaplikował sobie cała zadaną dawkę leku. Przekonujemy naszych klientów również jakością i niezawodnością dzięki niskiemu wskaźnikowi reklamacji oraz brakowi incydentów medycznych - zachwala swoje urządzenia.
Wierzę, że uda się nam ponownie stworzyć warunki do ewolucyjnego powstania kilku dużych, prywatnych firm stoczniowych, które stworzą prawdziwe, a nie papierowe – jak to jest w przypadku firm państwowych – konsorcjum zdolne budować statki. Na początek choćby małe, ale w 100 procentach gotowe jednostki – mówi „Rzeczpospolitej" Rafał Zahorski, pełnomocnik marszałka zachodniopomorskiego ds. gospodarki morskiej.
Po dwóch latach starań województwo zachodniopomorskie wprowadza swój własny program antysmogowy. Prawie 40 mln zł, jakie zostaną przeznaczone na wymianę pieców i termomodernizację, pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Na żeglarską mapę Polski wraca port jachtowy w Trzebieży. Ten sławny i zasłużony dla wielu pokoleń żeglarzy ośrodek położony nad Zalewem Szczecińskim przez wiele lat niszczał i popadał w ruinę. Udało się go odbudować m.in. dzięki dofinansowaniu unijnemu.
Sześć produktów kulinarnych z Pomorza Zachodniego, m.in. Salceson Przelewicki i Polędwica Swojska Świdwińska, zdobyło nominację do finału konkursu o tytuł kulinarnej „Perły" 2019 roku. Finał już we wrześniu.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Mieszkania wytchnieniowe i mieszkanie modelowe do szkoleń – na Pomorzu Zachodnim powstał profesjonalny system wsparcia dla rodzin osób niepełnosprawnych. Komisja Europejska te działania uznała za najlepsze w całej Unii Europejskiej.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Czy nowoczesne biuro może być jednocześnie otwarte i sprzyjać skupieniu? Jak zarządzać prywatnością w przestrzeniach pełnych przeszkleń, nie rezygnując z designu? SONTE znalazło na to sposób. Inteligentna folia na szyby pozwala jednym kliknięciem dostosować przestrzeń do aktualnych potrzeb. O tym, jak technologia zmienia współczesne wnętrza, mówią Paweł Król, prezes SONTE i Patryk Wakuła, dyrektor sprzedaży.
Region może przyczynić się do rozwoju branży chipów w Polsce tak, jak miało to miejsce w poprzednich latach, na przykład w przypadku automotive czy elektroniki – mówi Radosław Bojarczuk, menedżer do spraw inwestycji strategicznych, Invest in Pomerania.
W Sopocie – po raz pierwszy w Polsce – odbyło się najważniejsze spotkanie europejskiej branży półprzewodnikowej. Konferencję zdominował temat wpływu sztucznej inteligencji na niemal wszystkie dziedziny życia.
Za zbudowaniem Doliny Krzemowej w Saksonii stoją cztery klucze do sukcesu – mówi Thomas Kralinski, sekretarz stanu i szef gabinetu Saksońskiego Ministerstwa Gospodarki, Pracy, Energii i Ochrony Klimatu.
Pomorze w najbliższych latach będzie dysponować potencjałem w zakresie energii ze źródeł odnawialnych, który zbuduje przewagę nie tylko regionu, ale także tej części Europy. To właśnie tu powstanie elektrownia jądrowa i morskie farmy wiatrowe – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Należy w większym stopniu wykorzystywać do współpracy mocne strony Europy, centra kompetencji i know-how, dzięki czemu będziemy mogli szybciej wprowadzać nowe rozwiązania i technologie oraz utrzymać przewagę konkurencyjną – mówi Laith Altimime, prezes SEMI Europe.
Polska ma szczególne zasoby i wiedzę, które można wykorzystać w całej Europie, tak by skorzystała na tym Wspólnota – mówi Dionys van de Ven, prezes Comet Yxlon.
Podczas katowickiego wydarzenia, zaplanowanego w dniach 23–25 kwietnia, swoje ważne miejsce będą miały zagadnienia związane z handlem – tradycyjnym i internetowym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas