Reklama
Rozwiń
Reklama

Epidemia w cieniu pandemii. Miasta będą miały problem

Rękawiczki jednorazowe czy maseczki stały się większym problemem niż torebki plastikowe.

Publikacja: 27.10.2020 16:23

Jednorazowe maseczki i rękawiczki zaczynają stanowić problem równie poważny jak jednorazowe torebki

Jednorazowe maseczki i rękawiczki zaczynają stanowić problem równie poważny jak jednorazowe torebki foliowe.

Foto: Fot. Pixabay

Szacuje się, że każdego miesiąca zużywa się na świecie 129 miliardów masek i 65 mld rękawiczek jednorazowych. Przy okazji pandemii covid-19 grozi nam epidemia śmieci.

Problem postpandemicznych odpadów dostał swoje pięć minut podczas ostatniego, zdalnego spotkania grupy roboczej Europejskiego Komitetu Regionów. To zgromadzenie przedstawicieli samorządów lokalnych i regionalnych, które stanowi organ doradczy Unii Europejskiej.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Z regionów
Gdzie naprawdę rośnie polska gospodarka? Regionalne wyniki zaskakują
Z regionów
Jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych? Samorządy uczą mieszkańców
Z regionów
Ponad 900 zgłoszeń na Forum Samorządowe w Zakopanem
Z regionów
Regionalna dysproporcja w obciążeniu finansowym seniorów
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Z regionów
Samorządy coraz bardziej cyfrowe
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama