Startupowe nadzieje z Wrocławia

Chociaż to Warszawa jest traktowana jako domyślny punkt na mapie polskiej innowacji, stolica Dolnego Śląska ma coraz silniejszą reprezentację biotechnologicznych startupów. Ich działalność jest różnorodna: jedne zajmują się weterynarią, inne zaangażowały się w walkę z koronawirusem, kolejne walczą z rakiem piersi. Odnoszą coraz większe sukcesy.

Publikacja: 24.07.2020 09:06

Startupowe nadzieje z Wrocławia

Foto: Fot. Pixabay

W maju wrocławski Biotts podpisał umowę licencyjną z amerykańskim Balanced Biotech. W efekcie leczenie raka piersi odbędzie się za pomocą technologii opracowanej przez naukowców z Wrocławia. Skuteczność nośnika Biotts, który zostanie wykorzystany w innowacyjnej terapii, potwierdziły badania przedkliniczne. Głęboko penetrujący system transdermalny wrocławskiej spółki, działający bezpośrednio na chorobowo zmienione tkanki, pozwala uzyskać silniejszy efekt terapeutyczny, zwiększając znacznie komfort pacjenta i równocześnie obniżyć koszty jego leczenia. Autorski nośnik MTC-Y od Biotts jest jedynym na świecie systemem umożliwiającym przenoszenie przez skórę substancji hydrofilowych, przeciwciał, dużych cząsteczkę oraz białek, podkreślają przedstawiciele firmy.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Z regionów
Olsztyn na razie nie będzie większy. Ale władze miasta się nie poddają
Z regionów
Finanse i transformacja energetyczna wśród najważniejszych wyzwań dla samorządów
Z regionów
Deszczówka w mieście się przyda. „To zasób, a nie ściek”
Z regionów
Miasta stawiają na odnawialne źródła energii. I wspierają w tym mieszkańców
Z regionów
Proste rozwiązania mogą pomóc samorządom w walce z suszą hydrologiczną
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama