Basia zaśpiewa w Katowicach

mat.pras.

Wybitna polska wokalistka światowej sławy zaprezentuje przeboje i piosenki z nowej, najbardziej jazzowej płyty w swoim dorobku. Nadchodzące wydarzenia kulturalne poleca Jacek Cieślak.

 

18 listopada, Rzeszów, Muzeum Okręgowe

„Modna w swoim czasie”

mat.pras.

Wystawę przygotowano jako część projektu FashionEAST. Pokazuje damską modę i bogactwo kobiecych akcesoriów z okresu od końca XIX w. do lat 40. ubiegłego stulecia w połączeniu ze zdjęciami z kolekcji negatywów szklanych z rzeszowskiego Zakładu Fotograficznego Edwarda Janusza.

www.muzeum.rzeszow.pl

 

22 listopada, Warszawa, Mazowiecki Instytut Kultury

„Zbrodnia niedoskonała”

mat.pras.

Maria Seweryn i Mirosław Zbrojewicz w sztuce, która przy wszystkich cechach kryminału oferuje coś więcej niż trzymającą w napięciu intrygę. To historia o tym, jak z oprawcy stajemy się ofiarą
lub odwrotnie.

www.mik.waw.pl

 

22 listopada, Toruń, CK Jordanki

„Komeda symfonicznie”

fot. Biblioteka Narodowa

To nowy projekt Leszka Kułakowskiego, którego ideą jest przeniesienie muzyki Komedy z rejonów aranżacji akustycznych w wymiar symfonicznego, potężnego brzmienia.

www.jordanki.torun.pl

 

23 listopada, Zielona Góra, Lubuski Teatr

„Związek otwarty”

mat.pras.

Przyszły noblista Dario Fo i Franca Rame dzięki tej sztuce zyskali sławę i poklask, i to nie tylko w teatrze komediowym. Historia przez nich wymyślona do dziś wraca w najrozmaitszych interpretacjach. Grają Romana Filipowska i Wojciech Romańczyk.

www.teatr.zgora.pl

 

23 listopada, Gliwice, Arena Gliwice

Eurowizja Junior

fot. Serecki

Po wielkim triumfie Roksany Węgiel i kilku miesiącach spekulacji pierwsza w Polsce Eurowizja Junior odbędzie się w Arenie Gliwice. Podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 polskim reprezentantem będzie osoba wyłoniona podczas finału programu „Szansa na sukces”, czyli Wiktoria Gabor.

www.arenagliwice.com

 

23 listopada, Katowice, NOSPR

Basia

mat.pras.

Do Polski przyjedzie najbardziej utytułowana na świecie polska wokalistka. Wyemigrowała po występach z Alibabkami i zrobiła globalną karierę, wykonując nowoczesny pop w latynoskim klimacie. Występ na Śląsku to powrót do jej małej ojczyzny po premierze płyty „Butterflies”.

www.nospr.org.pl

 

24 listopada, Szczecin, Filharmonia Szczecińska

„Latino”

mat.pras.

Standardy latynoamerykańskie usłyszymy w aranżacji Andrzeja Jagodzińskiego. W repertuarze znalazł się m.in. Carl Emanuel Bacha. Zagrają szczecińscy filharmonicy oraz ceniona w Europie i na świecie flecistka Jadwiga Kotnowska. Wystąpi też znakomity perkusista i perkusjonista José Manuel Albán Juárez.

www.filharmonia.szczecin.pl

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Komu i po co potrzebny jest podział Mazowsza?

Wracają pomysły podziałów i tworzenia nowych województw. Najczęściej pomysł ten powtarzany jest odnośnie Mazowsza. Ostatnio: ...

Szczecin wspiera startupy

Dwadzieścia młodych firm bierze udział w specjalnie dla nich utworzonym programie mentoringowym Szczecin_Up!, dzięki ...

Wysokie rachunki mogą jeszcze wrócić

To, że problem drożejącej energii zostanie rozwiązany w tym roku, nie oznacza, iż zniknie ...

Zakaz palenia węglem obejmie kolejne miasta

Między innymi Tarnów, Sopot, Wrocław czy Racibórz zamierzają pójść w ślady Krakowa i całkowicie ...

W miastach więcej liści i śniegu. W imię jeża

Opadłe liście to nie śmieci, zostawmy chociaż część z nich – przekonują biolodzy. Do ...

Ranking Samorządów 2019: Święto polskich samorządowców

Zapraszamy na galę Rankingu Samorządów 2019, podczas której uhonorujemy najlepszych prezydentów, burmistrzów i wójtów ...