Aparthotel „Termy Uniejów”: nowe miejsce na szkolenie i konferencje w centrum Polski

172 pokoje o różnym standardzie, sale konferencyjne, w których zmieści się nawet 400 osób, do tego klimatyczna restauracja, basen i strefa SPA – czterogwiazdkowy Aparthotel Termy Uniejów zainaugurował swoją działalność.

Publikacja: 23.09.2019 12:22

Aparthotel „Termy Uniejów”: nowe miejsce na szkolenie i konferencje w centrum Polski

Foto: mat.pras.

Niewiele ponad półtora roku trwały prace budowlane i wykończeniowe w nowym kompleksie hotelowym, który powstał w Uniejowie. Jeden z najnowocześniejszych obiektów turystyczno-biznesowych w województwie łódzkim przyjął już pierwszych gości. Swoim pracownikom spotkanie w Aparthotelu „Termy Uniejów” zorganizował jeden z działających w Polsce banków. Wzięło w nim udział ponad 300 osób.

""

mat.pras.

regiony.rp.pl

Nasz kompleks termalno-basenowy cały czas dynamicznie się rozwija i w pewnym momencie zrozumieliśmy, że na potrzeby przyjeżdżających do nas gości mamy za mało miejsc hotelowych – opowiada Marcin Pamfil, prezes zarządu PGK „Termy Uniejów”, który nadzorował inwestycję. – Szczególnie mało było tych o podwyższonym standardzie, czyli z czterema gwiazdkami. Brakowało też dużego obiektu konferencyjno-hotelowego, który mógłby pomieścić w jednym miejscu nawet 400 gości. Tak zrodził się pomysł, by wykorzystać nasze doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym i przygotować inwestycję hotelarską. Warto wiedzieć, że dwa lata temu w Uniejowie powstało pięć bloków, łącznie ponad 160 mieszkań, których budowę sfinansowano za pieniądze uzyskane z przedsprzedaży mieszkań. Doszliśmy do wniosku, że w przypadku hotelu również możemy zastosować ten sam mechanizm – znaleźć inwestorów, którzy zechcą zainwestować swoje pieniądze w hotel w zamian za określone korzyści.

""

mat.pras.

regiony.rp.pl

Różnica pomiędzy obiema inwestycjami polegała na tym, że właściciele mieszkań mogli się od razu
do nich wprowadzić. W przypadku hotelu osoby, które zainwestowały w pokój hotelowy musiały oddać go w dzierżawę zarządcy obiektu. Została nim firma Ventury sp. z o.o. z Warszawy, z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu obiektami hotelowymi. – Oni zarządzają pokojami, dbają o nie i zapewniają obłożenie miejsc, czyli prowadzą normalną działalność hotelową, natomiast inwestorzy regularnie otrzymują określone korzyści – tłumaczy Marcin Pamfil. – W skali roku jest to 7 lub 7,5 procent od poniesionego nakładu. Oznacza to, że jeżeli ktoś zainwestował w pokoje hotelowe sto tysięcy złotych, to co roku zarobi na tej inwestycji siedem lub siedem i pół tysiąca złotych.

""

mat.pras.

regiony.rp.pl

Na inwestorów nie trzeba było długo czekać. Chętni do zakupu wszystkich miejsc hotelowych zgłosili się zaraz po podaniu oferty do wiadomości. Cena metra była taka sama bez względu na rodzaj kupowanego pokoju i wynosiła dziewięć tysięcy złotych netto. W początkowych założeniach nie planowano sprzedaży części konferencyjnej, gastronomicznej i rekreacyjnej. Pod koniec ubiegłego roku pojawił się jednak inwestor, który odkupił tę przestrzeń na podobnych zasadach, jak w przypadku pokoi hotelowych. Dziś sto procent powierzchni Aparthotelu „Termy Uniejów” należy do prywatnych inwestorów.

Osoby, które zainwestowały w pokoje hotelowe mogą z nich korzystać przez tydzień lub dwa w roku. Długość zależy od tego, na jakie oprocentowanie poniesionej inwestycji się zdecydowali – jeżeli wybrali 7,5 procent, to nieodpłatnie mogą spędzić w hotelu tydzień w roku, jeżeli 7 procent, wtedy dwa tygodnie. Inwestorzy mogą również sprzedać pokoje, które są ich własnością, pod jednym warunkiem – będą one dalej zarządzane przez operatora obiektu.

""

mat.pras.

regiony.rp.pl

Hotel dysponuje aż 172 pokojami o różnym standardzie. Jednocześnie, w warunkach konferencyjnych, będzie mogło w nim przebywać ponad 340 osób. Obiekt nie ma jednego, stałego cennika, lecz będzie obowiązywała w nim cena dnia. Oznacza to, że cena za ten sam pokój w sezonie może być znacznie wyższa niż poza sezonem. Dziś, aby wynająć najtańszy pokój, trzeba wydać 400 zł. Aparthotel „Termy Uniejów” to pierwszy obiekt w Uniejowie, który będzie mógł przyjąć duże grupy biznesowe. Hotel o standardzie czterech gwiazdek zajmuje 1,5 ha najlepszej lokalizacji uzdrowiska, w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu termalno-basenowego.

""

mat.pras.

regiony.rp.pl

W hotelu są trzy podstawowe rodzaje pokojów: standard, studio, superior, a także dwa duże apartamenty. W każdej łazience jest dostęp do wód termalnych – mówi Edyta Majewska, dyrektor generalna Aparthotelu „Termy Uniejów”. – Cały kompleks to dwa pięciokondygnacyjne budynki. W pierwszym znajduje się restauracja na blisko 200 osób i pięć sal konferencyjnych, które po połączeniu mogą pomieścić do 400 osób. W drugim znajdują się pokoje hotelowe, część rekreacyjna z basenem, strefą SPA z sauną i fitness. Przed hotelem jest bezpłatny parking.

Już teraz hotel zatrudnia 30 swoich pracowników i 20 za pośrednictwem spółek, świadczących usługi zewnętrzne, np. sprzątanie. Przewiduje się, że sezonowo pracowników będzie znacznie więcej. – Znalezienie właściwych pracowników w dzisiejszych czasach nie było proste, ale udało się – mówi Marcin Pamfil. – Część osób mieszka w Uniejowie lub okolicy, część to obcokrajowcy, a niektórzy przyjechali do nas z Polski. Na przykład dyrektor hotelu z Poznania, a szef kuchni z Krakowa.

""

mat.pras.

regiony.rp.pl

Obiekt doskonale sprawdzi się podczas wszelkich wydarzeń służbowych, spotkań biznesowych, przyjęć okazjonalnych, a także imprez integracyjnych. Znajduje się tu również autorska restauracja „AQUA Restaurant”, której szef kuchni Jan Nawrocki tworzy unikatowe potrawy, opierające się na tradycji regionu. – Zależy nam na tym, aby nasi goście mogli posmakować potraw przygotowanych z produktów pochodzących od miejscowych producentów – wyjaśnia Jan Nawrocki. – W karcie pojawią się dania charakterystyczne dla kuchni regionalnej, polskiej, z domieszką francuskiej. Planujemy też swój własny koncept cukierniczy. Menu „AQUA Restaurant” jest w fazie tworzenia. Jak zapewnia szef kuchni pierwsze dania z karty będzie można zamówić w połowie października. Na razie kuchnia, jak i cały hotel, działają na potrzeby grup zorganizowanych, dla których menu przygotowywane jest na innych zasadach niż dla gości indywidualnych. Wyjątkowym gościem hotelu był Kazik Staszewski, który z zespołem Kult w ostatni weekend wystąpił w Uniejowie w ramach koncertu „Siła Muzyki”, zorganizowanego przez Radio Zet i miasto Uniejów.

***

""

Kompleks „Termy Uniejów” / mat.pras.

regiony.rp.pl

Początki Uniejowa datowane są na XI wiek jednak pierwsze zachowane wzmianki o miejscowości pochodzą z wieku XII. Dziś Uniejów jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w centralnej Polsce. Dzięki odkryciu wód geotermalnych i wykorzystaniu ich potencjału powstało tu najmłodsze polskie uzdrowisko i pierwsze w kraju uzdrowisko termalne. Jego największą atrakcją jest leżący u podnóży XIV-wiecznego zamku, otoczonego zabytkowym parkiem, największy w Polsce kompleks termalno-basenowy, który wciąż jest rozbudowywany.

Z regionów
Wybory samorządowe 2024: Niektórzy kandydaci wygrali dwa razy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Z regionów
Wójt był jedynym kandydatem w wyborach i nie wygrał. Wyjaśnia dlaczego
Z regionów
W Polsce Wschodniej trudno o pociąg. Najłatwiej na Pomorzu
Z regionów
Wybory samorządowe 2024: Gdzie o wyniku zdecydował jeden głos? Są takie gminy
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Materiał partnera
Polityka wagi regionalnej