Zamiast festiwalu, mecz albo zwiedzanie miasta

W środę miał się rozpocząć Fest Festival w Parku Śląskim. Jednak organizator odwołał imprezę, ale dla niedoszłych uczestników zorganizowano alternatywną imprezę. Poza tym mogą oni skorzystać z lokalnych promocji, czy zwiedzić ... Katowice.

Publikacja: 09.08.2023 10:57

Zamiast festiwalu, mecz albo zwiedzanie miasta

Foto: Adobe Stock

Urzędnicy sugerują odwiedzenie Strefy Kultury, zabytkowego osiedla Nikiszowiec, Doliny Trzech Stawów, imprezowej ulicy Mariackiej czy spacer jednym ze szlaków turystycznych, takich jak: Szlak Śląskiego Bluesa, Szlak Neonów, Szlak Moderny czy Katowickich Murali.

Odwołany jeden festiwal

Jedna z największych letnich imprez w Polsce – chorzowski Fest Festival zapowiedziany na 9–13 sierpnia – nie odbędzie się. A w czasie tegorocznej edycji mieli wystąpić m.in. The Chemical Brothers i Kasabian.

Organizator festivalu, który od 2019 r. odbywał się na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie, na tydzień przed tegoroczną edycją poinformował o rozpoczęciu postępowania upadłościowego.

Wśród wyjaśnień agencja Follow The Step wskazuje aktualny stan sprzedaży karnetów, który osiągnął niewiele ponad 50 proc. planowanej frekwencji.

Na facebookowym profilu wydarzenia pojawiło się oświadczenie organizatora z informacją o odwołaniu festiwalu.

Jak napisano w oświadczeniu, Fest Festival znajdował się w fazie dynamicznego rozwoju, a jego frekwencja rok do roku rosła o ponad 30 proc.

- Taki dynamiczny rozwój pozwolił nam zakładać, że ten rok będzie równie dobry. Cieszyliśmy się z tego i właśnie pod taki wzrost frekwencji tworzyliśmy tegoroczną edycję" - wyjaśnili organizatorzy.

- Pomimo ogromnego wsparcia od wielu naszych partnerów i sponsorów, tegoroczny kryzys w branży eventowo-rozrywkowej znacząco zmniejszył sprzedaż biletów powodując, że nasze szacowanie było błędne. Na dzień dzisiejszy liczba uczestników osiągnęła niewiele ponad 50 proc. planowanej frekwencji, czyniąc organizację Fest Festivalu niemożliwą do zrealizowania w tym roku - napisano w komunikacie.

W oficjalnym oświadczeniu poinformowano też, że wszyscy posiadający bilety mogą ubiegać się o zwrot środków. Jednak poinformowano, że jeszcze nie teraz.

- Jesteśmy zmuszeni do uruchomienia postępowania upadłościowego, co uniemożliwia na ten moment wypłatę jakichkolwiek należności przez spółkę. To dziś jedyna droga, która umożliwia nam rozliczenie się z organizacji festiwalu. Wszystkie osoby posiadające bilety, otrzymają wkrótce na skrzynki e-mailowe informacje z dalszymi komunikatami w sprawie zwrotów środków za bilety - zapewnił organizator imprezy.

Na mecz za darmo

Ale dla niedoszłych uczestników Fest Festiwalu pojawiły się alternatywne koncerty, a także zniżki na lokalne atrakcje.

Klub GKS Katowice postanowił więc wykorzystać ten fakt, że do regionu i tak przyjadą niedoszli festiwalowicze. Zaoferował darmowe bilety na mecz z Wisłą Płock, który odbędzie się w piątek, 11 sierpnia, o godz. 20:30 na stadionie przy ul. Bukowej. Trzeba tylko posiadać bilet na Fest Festival.

- Za okazaniem dowodu osobistego i biletu na festiwal, możesz wyrobić darmowy bilet na mecz GieKSy. Wejściówki będą do odbioru w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 18. A w dniu meczu wejściówkę można odebrać od godziny 16 w Biurze Obsługi Kibica na Bukowej - napisano na stronie internetowej klubu.

W Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku przygotowano Fest promocję. W dniach 9-15 sierpnia 2023 r., po okazaniu w kasie biletu na tegoroczny Fest Festival, można kupić bilet do parku rozrywki z 50 proc. rabatem. Zniżka dotyczy biletów jednodniowych indywidualnych, normalnych i ulgowych.

Albo na inny festiwal

W Gliwicach w piątek i w sobotę odbędzie się Gents Festiwal. - No fest? No problem - reklamują się organizatorzy.

Podkreślają, że ich "refleks jest już legendarny, więc na bieżąco reagują na sugestie. 0 Wasze FESTiwalowe plany się zmieniły? Mamy dla was super wydarzenie, aż dwa dni imprezy z Gents! Zagramy dla Was, wykarmimy Was i napoimy tez! Przygotujcie się na wieczory festiwalowej energii! - reklamują swoją imprezę. Wstęp na imprezę kosztuje 30 zł, ale posiadacze biletów na Fest Festival wejdą za darmo.

Ale to nie wszystko. W Katowicach zorganizowano alternatywną imprezę. W P23, czyli muzycznej scenie Fabryki Porcelany w Katowicach, odbędzie się RE:Place Festival. W dniach 10-12 sierpnia 2023 r. na dwóch scenach wystąpi blisko 50 artystów.

– Dla wszystkich, którym środek sierpnia kojarzy się wyłącznie z najmocniejszym melanżem na najlepszym festiwalu w okolicy, mamy alternatywę, która pozwoli otrzeć łzy fanów muzyki elektronicznej. Trzydniowy event z dwoma dużymi scenami, wieloma strefami do chillu i dziesiątkami artystów z kraju i zagranicy. Nie moglibyśmy was zostawić z niczym! – podkreślają w P23. Jest tylko jeden minus. Trzeba kupić kolejny bilet. Trzydniowe karnety kosztują od d 75 do 105 zł.

A samo miasto Katowice zachęca w mediach społecznościowych osoby, które miały niebawem odwiedzić okolice i „mogą mieć więcej wolnego czasu, niż pierwotnie zakładały” do lepszego poznania Katowic.

Materiał partnera
Muzeum Pamięci Sybiru z nagrodą Rady Europy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Warto zobaczyć
Jednonogi maszeruje w czasie
Warto zobaczyć
Prace Banksy’ego na Kazimierzu. Wystawa z miejską ścieżką dźwiękową
Warto zobaczyć
Miejskie meble – fantazyjne czy zwyczajne?
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Warto zobaczyć
Obrazy przeszłości i współczesności. Spektakularne wystawy w polskich miastach