Zamiast festiwalu, mecz albo zwiedzanie miasta

W środę miał się rozpocząć Fest Festival w Parku Śląskim. Jednak organizator odwołał imprezę, ale dla niedoszłych uczestników zorganizowano alternatywną imprezę. Poza tym mogą oni skorzystać z lokalnych promocji, czy zwiedzić ... Katowice.

Publikacja: 09.08.2023 10:57

Zamiast festiwalu, mecz albo zwiedzanie miasta

Foto: Adobe Stock

Urzędnicy sugerują odwiedzenie Strefy Kultury, zabytkowego osiedla Nikiszowiec, Doliny Trzech Stawów, imprezowej ulicy Mariackiej czy spacer jednym ze szlaków turystycznych, takich jak: Szlak Śląskiego Bluesa, Szlak Neonów, Szlak Moderny czy Katowickich Murali.

Odwołany jeden festiwal

Jedna z największych letnich imprez w Polsce – chorzowski Fest Festival zapowiedziany na 9–13 sierpnia – nie odbędzie się. A w czasie tegorocznej edycji mieli wystąpić m.in. The Chemical Brothers i Kasabian.

Organizator festivalu, który od 2019 r. odbywał się na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie, na tydzień przed tegoroczną edycją poinformował o rozpoczęciu postępowania upadłościowego.

Wśród wyjaśnień agencja Follow The Step wskazuje aktualny stan sprzedaży karnetów, który osiągnął niewiele ponad 50 proc. planowanej frekwencji.

Na facebookowym profilu wydarzenia pojawiło się oświadczenie organizatora z informacją o odwołaniu festiwalu.

Jak napisano w oświadczeniu, Fest Festival znajdował się w fazie dynamicznego rozwoju, a jego frekwencja rok do roku rosła o ponad 30 proc.

- Taki dynamiczny rozwój pozwolił nam zakładać, że ten rok będzie równie dobry. Cieszyliśmy się z tego i właśnie pod taki wzrost frekwencji tworzyliśmy tegoroczną edycję" - wyjaśnili organizatorzy.

- Pomimo ogromnego wsparcia od wielu naszych partnerów i sponsorów, tegoroczny kryzys w branży eventowo-rozrywkowej znacząco zmniejszył sprzedaż biletów powodując, że nasze szacowanie było błędne. Na dzień dzisiejszy liczba uczestników osiągnęła niewiele ponad 50 proc. planowanej frekwencji, czyniąc organizację Fest Festivalu niemożliwą do zrealizowania w tym roku - napisano w komunikacie.

W oficjalnym oświadczeniu poinformowano też, że wszyscy posiadający bilety mogą ubiegać się o zwrot środków. Jednak poinformowano, że jeszcze nie teraz.

- Jesteśmy zmuszeni do uruchomienia postępowania upadłościowego, co uniemożliwia na ten moment wypłatę jakichkolwiek należności przez spółkę. To dziś jedyna droga, która umożliwia nam rozliczenie się z organizacji festiwalu. Wszystkie osoby posiadające bilety, otrzymają wkrótce na skrzynki e-mailowe informacje z dalszymi komunikatami w sprawie zwrotów środków za bilety - zapewnił organizator imprezy.

Na mecz za darmo

Ale dla niedoszłych uczestników Fest Festiwalu pojawiły się alternatywne koncerty, a także zniżki na lokalne atrakcje.

Klub GKS Katowice postanowił więc wykorzystać ten fakt, że do regionu i tak przyjadą niedoszli festiwalowicze. Zaoferował darmowe bilety na mecz z Wisłą Płock, który odbędzie się w piątek, 11 sierpnia, o godz. 20:30 na stadionie przy ul. Bukowej. Trzeba tylko posiadać bilet na Fest Festival.

- Za okazaniem dowodu osobistego i biletu na festiwal, możesz wyrobić darmowy bilet na mecz GieKSy. Wejściówki będą do odbioru w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 18. A w dniu meczu wejściówkę można odebrać od godziny 16 w Biurze Obsługi Kibica na Bukowej - napisano na stronie internetowej klubu.

W Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku przygotowano Fest promocję. W dniach 9-15 sierpnia 2023 r., po okazaniu w kasie biletu na tegoroczny Fest Festival, można kupić bilet do parku rozrywki z 50 proc. rabatem. Zniżka dotyczy biletów jednodniowych indywidualnych, normalnych i ulgowych.

Albo na inny festiwal

W Gliwicach w piątek i w sobotę odbędzie się Gents Festiwal. - No fest? No problem - reklamują się organizatorzy.

Podkreślają, że ich "refleks jest już legendarny, więc na bieżąco reagują na sugestie. 0 Wasze FESTiwalowe plany się zmieniły? Mamy dla was super wydarzenie, aż dwa dni imprezy z Gents! Zagramy dla Was, wykarmimy Was i napoimy tez! Przygotujcie się na wieczory festiwalowej energii! - reklamują swoją imprezę. Wstęp na imprezę kosztuje 30 zł, ale posiadacze biletów na Fest Festival wejdą za darmo.

Ale to nie wszystko. W Katowicach zorganizowano alternatywną imprezę. W P23, czyli muzycznej scenie Fabryki Porcelany w Katowicach, odbędzie się RE:Place Festival. W dniach 10-12 sierpnia 2023 r. na dwóch scenach wystąpi blisko 50 artystów.

– Dla wszystkich, którym środek sierpnia kojarzy się wyłącznie z najmocniejszym melanżem na najlepszym festiwalu w okolicy, mamy alternatywę, która pozwoli otrzeć łzy fanów muzyki elektronicznej. Trzydniowy event z dwoma dużymi scenami, wieloma strefami do chillu i dziesiątkami artystów z kraju i zagranicy. Nie moglibyśmy was zostawić z niczym! – podkreślają w P23. Jest tylko jeden minus. Trzeba kupić kolejny bilet. Trzydniowe karnety kosztują od d 75 do 105 zł.

A samo miasto Katowice zachęca w mediach społecznościowych osoby, które miały niebawem odwiedzić okolice i „mogą mieć więcej wolnego czasu, niż pierwotnie zakładały” do lepszego poznania Katowic.

Urzędnicy sugerują odwiedzenie Strefy Kultury, zabytkowego osiedla Nikiszowiec, Doliny Trzech Stawów, imprezowej ulicy Mariackiej czy spacer jednym ze szlaków turystycznych, takich jak: Szlak Śląskiego Bluesa, Szlak Neonów, Szlak Moderny czy Katowickich Murali.

Odwołany jeden festiwal

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Warto zobaczyć
Poznaj nieznany Śląsk. Urodziny Metropolii z mnóstwem ciekawych wycieczek
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Warto zobaczyć
Kino pod chmurką. Ruszają letnie seanse na świeżym powietrzu
Warto zobaczyć
Lato pełne sztuki
Warto zobaczyć
Smoczy szlak z nowymi rzeźbami
Warto zobaczyć
Opole zatrudniło testerów turystycznych. Czym się zajmą?